SkyscraperCity Forum banner
1 - 8 of 8 Posts

·
Registered
Joined
·
43 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Parę fotek więcej z tego miasta nie zaszkodzi ;) Miłego ogladania :D


Szeroka trasa wjazdowa do miasta

Vilnius skyscrapers
W dole oldtałn a z tyłu jakaś wieża (fajne wieże tam rosną takie 70-100m i nawet pasują do miasta ale jakby wyskoczyli powyżej 150m to już byłaby przesada jak na to miasto -za niskie śródmieście, zepsułaby się panorama miasta to tak ode mnie :-])
Nokia N 95 :DI wchodzimy przez most do Starego Miasta....A to już Stare Miasto :) ... i Novotel heheAleja GedyminaZARA przy Alei Gedymina (Gedimino Prospektas)I dalej SM...Tam też mają pastę Colgate :D Tak na marginesie dla wszystkich co kojarzą to miasto ze wschodem, Rosją i nie wiadomo czym, jest bardziej zadbane i czystsze niż największe miasta Polskie o Łodzi i Wawie nie wspominając.... chociaż jak na 550 000 mieszkańców budynki są niskie i świadczy to chyba o słabym rozwoju tego regionu w przeszłości ale nie chce się wgłebiać. Ogólnie na każdym kroku widać inwestycje, przydałby się jeszcze szybki tramwaj :)Adam Mickiewicz


Fajne te uliczki na SM, troszke jak Kazimierz w Krakowie


Jak się odnawia pierzeję to trza też chodnik a jak ;) lekcja dla krakowa...


Plac Ratuszowy-Hotel Radison SAS i fajny budynek po prawej :)


Ratusz w całej okazałości hehe


Jakieś 200m w lewo za Radissonem jest Ostra Brama


Czyżby robili sobie jaja? ;)


Synagoga


Poza centrum... może nie ma rewelacji ale jak się jedzie w stronę Rygi jest czysto i raczej schludnie


Shopping center :)
Development


I to by było na tyle :)
 

·
Registered
Joined
·
43 Posts
Discussion Starter · #6 ·
Ciekawe czy to przerobione komunistyczne bloki czy nowe budownictwo.
Na ostatnim zdjęciu to ewidentnie nowe budynki developerskie i bardzo duze nowe osiedle przy wyjexdzie w stronę Rygi. Co do poziomu architektury nowe budynki mieszkalne w Holandi są originalne i efektowne jak zauważyłem :)
A co do tego Wileńskiego osiedla to w Kraku i innych duzych miastach PL buduje się tak samo- stawia się klocek tyle że z cegły, maluje go i dodaje pare ozdóbek żeby jakoś wyglądał bo ludzie wydają na mieszkanie zwykle 250-500 tyś.zł a i tak sie sprzeda bo jest duże zapotrzebowanie, to taki jak narzie środkowoeuropejski standard pozdro :D
 

·
Miastolub
Joined
·
3,741 Posts
Ciekawe czy to przerobione komunistyczne bloki czy nowe budownictwo.
To samo pytanie mi się nasuneło. Jeżeli komuch to ładny lifting a jeżeli nowe budownictwo to szokująca jest odległośc od siebie, takiego szastania powierzchnią gruntu to bym się w kapitalizmie nie spodziewał :)
 
1 - 8 of 8 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top