SkyscraperCity banner
1 - 16 of 16 Posts

·
Registered
568 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Wlasnie wrzucam jakies 100mb zdjec na dobrebopolskie i dlugo to trwa wiec postanowilem zrobic maly preview i wrzucic pare zdjec w miedzyczasie. Reszta zdjec za jedna lub dwie godzinki :(((

Dzisiaj zrobilem sobie wycieczke po tzw. Central Business District w Seulu. Pogoda byla przepiekna. Wreszcie mamy juz wiosne i natura sie popisala.

Zaczalem od najwiekszego palacu w Seulu.

1.

2.

3. piekny sufit

A teraz pare zdjec z miasta

4. Ten budynek byl caly zakryty takim niebieskim czyms. Fajnie to wygladalo.

5.

6. Koreanskie graffitti.

7.

8.

·
The Promised Land
469 Posts
Jakie drzewa są widoczne na pierwszych zdjęciach? Czy to jakieś odmiany wiśni podobne do rosnących w Japonii?

·
Registered
568 Posts
Discussion Starter · #4 · (Edited)
Dzieki dzieki. Ale bedziesz chyba musial poczekac bo jeszcze czekam az sie skonczy :(

Ale wrzucam jeszcze pare innych

1. Tysiace starych kluczy, klodek, etc.

2. Znowu to drzewo. Nie wiem Okapi jaiie to drzewo, ale chyba takie same jak w Japonii.

3. Na terenie palacu

4. Ten wiezowiec bardzo lubie

5.

6. Ciekawa fasada

·
Registered
8,887 Posts
Cholera, nic nie widzę :( "You`ve reached your bandwidth limit for this month please upgrade" :( Koreańczyku, czy mógłbyś?

·
Registered
568 Posts
Discussion Starter · #7 ·
A teraz pora na reszte zdjec:)

Zaczynamy od palacu Gyeongbok

Miasto

1. Ulice

nie wiedzialem ze wszyscy sie na mnie gapili heheh

Wozy policyjne

przy ambasadzie amerykanskiej stal taki pojazd. To nie Bagdad.

Budynki

inne

Ale tlok!

Siedziba rzadu koreanskiego

·
Registered
568 Posts
Discussion Starter · #9 ·
Nie dla wiezniow ale dla policji. Jak musza przetransportowac duza ilosc policjantow to robia to wlasnie w takich autobusach. W jednym zdjeciu widac pare takich w rzedzie. W tamtym miejscu, a tego nie widac na zdjeciu, stalo ok 15 takich autobusow w rzedzie.

·
Pan od przyrody
3,245 Posts
Okapi said:
Jakie drzewa są widoczne na pierwszych zdjęciach? Czy to jakieś odmiany wiśni podobne do rosnących w Japonii?

To z pewnością Cerasus serrulata , czyli wiśnia piłkowana. Oczywiście, że może byc odmiana, po takich zdjeciach nie sposób stwierdzić, pozatym nawet ze zdjęć trudno jest niekiedy stwierdzić odmianę, gdyz ludzie hybridusów tworza tyle, że nikt za tym nie nadąża;) Swoja droga łączy nas z azjatami swoista wróżba, dawniej w polsce odprawiana, czyli straszenie wiśni żeby wydała owoce:) jeden mężczyzna wchodził na drzewo, drugi na dole ją straszył toporem czy innym narzędziem, następnie ten pierwszy zapewniał w imieniu drzewa , że się poprawi. u nas coprawda robiło sie to wobec całkiem sporej gamy drzew wydających jadalne dla nas owoce, a w azji tylko wobec wiśnie, lecz i tak coś w tym jest;)

·
Silesia Inferior
918 Posts
Super zdjecia! po co tam tyle policjantow bylo? zadyma jakas? ;)
A wisnie macie piekne, u mnie na dzialce wisnie kwitna na bialo, a brzoskwinie na ladny roz inne drzewka podobnie. Swoja droga w Swidnicy rosnie kilka magnolii, to sa piekne drzewa jak kwitna, musze sobie przed blokiem taka zasadzic :D

Ile w Seulu mieszka ludzi? Cos kolo 10 mln? Nie bardzo chcialbym mieszkac w tak wielkim miescie, dla mnie max to cos na wielkos Wrocka ;)

·
Registered
568 Posts
Discussion Starter · #13 ·
W seulu jakies 10-13 mln.
Ale metro ma ponad 20 mln

Nie bylo zadymy, ale to co widzisz jest normalne. Teraz jest duzo anty-japonskich demosntarcji ale wogole zawsze jest duzo demonstracji i strajkow wiec policji jest duzo. Ambasada amerykanska wyglada jak twierdza.

·
Registered
8,887 Posts
Seul to super metropolia, tradycyjna azjatycka architektura połączona z extra biurowcami, podoba mi się, tylko ludzi na ulicach jadnak trochę za dużo jak dla mnie, jeszcze jedno co mi się nie podoba to te mega szerokie ulice w centrum miasta. Seul, Tokyo i Hong Kong to są trzy miasta, które najbardziej chciałbym w Azji zwiedzić, mam nadzieję, że niedługo będzie to możliwe

1 - 16 of 16 Posts