Skyscraper City Forum banner
1 - 12 of 12 Posts

·
Registered
183 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Nie wiem czy widzialem to gdzies na filmie czy czytalem o tym w ksiazce. Tak czy inaczej bylo to jakies s-f. I łazi mi to po glowie od jakiegos juz czasu...

Wyobrazmy sobie ze naszym mieszkankiem jest klocek 2x2x2 metry.
W srodku mozemy sobie go przedzielic jak tylko zechcemy, np metr na dole na graty, ciuchy, a metr na górze to lozeczko.
Klocek taki to gotowy modul, wystarczy go gdzies postawic, podlaczyc prad/dobre lacze do sieci/tv sat/klimatyzacje. Wyposazyc w dobre zamkniecie i zabezpieczenia by nikt niemily sie do niego nie wlamal. I postawic z takich klockow caly budynek. Co kilka zwyklych klockow montujac modul higieniczno-kibelkowo-klimatyzacyjny.

Zalety: cena - wyprodukowanie takiego modulu to koszt profili aluminiowych/scian bocznych/podlaczenia kabelkow, ustawienia tego dzwigiem na górze jemu podobnych. Wiec stac by na niego bylo praktycznie kazdego. Oczywiscie odpada wychowywanie w tym dzieci/psa/roslinek itp... Ale dla niektorych (dla mnie?) by to bylo idealne rozwiazanie. Miec gdzie spac i gdzie podlaczyc sie z komputerem...

Co o tym sadzicie? Ma racje bytu?

·
Registered
4,773 Posts
Pomijając fakt że to motyw dość powszechny w s-f to wydaje mi się że takie cosie funkcjonują w Japonii. I myślę że poza Azją by się raczej nie przyjęły.

·
Registered
1,369 Posts
budowa domow z klockow to przyszlosc budownictwa.
w japonii na razie sa najbardziej zaawansowani, ale wiem ze rowniez w europie coraz bardziej sie na tym zastanawia.
w fabryce maja byc budowane masowo przy tasmie moduly, a pozniej w okreslonym miejscu wedlug planu skladane i gotowe.
jesli takie domy fabryczne rzeczywiscie beda masowo powstawaly, cena domku czy mieszkania radykalnie spadnie

·
hræddur köttur
4,567 Posts
fabryka domów.. to juz chyba było - pewnie znaczna część spośród nas mieszka w domach budowanych z prefabrykatów prosto z Fabryki Domów w Leningradzie. Trochę zalatuje "cube". Chociaż jakby pomysłowo zrobić to może i by się boski Mies nie powstydził. Sam nie wiem.

·
Registered
1,369 Posts
hermit said:
fabryka domów.. to juz chyba było - pewnie znaczna część spośród nas mieszka w domach budowanych z prefabrykatów prosto z Fabryki Domów w Leningradzie. Trochę zalatuje "cube". Chociaż jakby pomysłowo zrobić to może i by się boski Mies nie powstydził. Sam nie wiem.
oglądałem program o fabryce domów.
nie ma to nic wspólnego z blokowiskami, ani z cube.
moduły są większe niż 2x2x2.
zestawiasz sobie wirtualnie domek z modułów, zamawiasz, przywożą moduły, składaja i w kilka godzin domek stoi. to będzie może kiedyś rewolucja?

myślę że można to zrobić pomysłowo, wiec Mies by się nie powstydził

·
Kolejorz fan
901 Posts
Pytanie kto chcialby mieszkac w czyms takim, bo ja na pewno nie.

·
hræddur köttur
4,567 Posts
ale 2 metry wysokości to trochę mało. Dla Niziołków może i dobre, ale ja bym się trochę klaustrofobicznie czuł, mimo iż do osób wysokich nie należę. Chyba, ze by się dało ustawiać jedne na drugich i burzyć stropy. no i dzielić tak małą przestrzęn to bez sensu, bardziej mnie ciekawi, czy dałoby się łączyć i z 10 zrobić sobie "salonik" na 40 m kw.

·
Registered
1,575 Posts
2m wysokości??
mam mieć 5 cm luzu nad głową? to chore...
jakby miało 2.5 m wysokości to ok, można o tym pomyśleć, fajny pomysł na domek letniskowy

·
Registered
1,575 Posts
heeej, to jest fajne, niech miasto kupi takie coś dla lokatorów kwaterunkowych :]]

gdzie mozna by ich ulokować??
hmmmm
jakby postawić taki 20 piętrowy domek z klocków (albo dwa) u zbiegu Naramowickiej i Łużyckiej??, albo za Kinepolis?? Za Kinepolis wejdzie cale osidle dla kwaterunku :]]

:righton: :rofl:

·
Registered
183 Posts
Discussion Starter · #11 ·
To taka moja wizja... A te 2x2x2 to wielkosc komfortowej kabiny sypialnej w ciezarowce i tym sie sugerowalem...
I chcialbym miec taki domek :)

·
Registered
1,369 Posts
aml said:
To taka moja wizja... A te 2x2x2 to wielkosc komfortowej kabiny sypialnej w ciezarowce i tym sie sugerowalem...
I chcialbym miec taki domek :)

hahaha, nieźle sobie wymyśliłeś. ale to faktycznie realne w niedalekiej przyszłości, a w japonii ten system powoli się rozkręca

1 - 12 of 12 Posts