SkyscraperCity Forum banner
1 - 20 of 283 Posts

· Administrator
Joined
·
51,483 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Wielokrotnie pojawiał się pomysł, aby uaktualniać pierwsze posty - wizualki, kamera, opis, teraz także google mapa. Mam myśl - w tym wątku chętny forumowicz daje gotowca i link do posta #1, a wolny moderator przekleja - pozwoli zrobić to sprawnie i wzbudzi pozytywną konkurencję między miastami :D
 

· Moderator
Joined
·
18,847 Posts
Wielokrotnie pojawiał się pomysł, aby uaktualniać pierwsze posty - wizualki, kamera, opis, teraz także google mapa. Mam myśl - w tym wątku chętny forumowicz daje gotowca i link do posta #1, a wolny moderator przekleja - pozwoli zrobić to sprawnie i wzbudzi pozytywną konkurencję między miastami :D
A po ciężkiej pracy moderującej pierwszy post - kasuje ten w tym wątku.
 

· Registered
Joined
·
10,052 Posts
A po co kasować ja bym wolał żeby ten wątek został na stałe i żeby w nim znalazły się odnośniki do odpowiednich wątków, taka wersja na skróty byłaby fajna sprawą dla tych którzy raczej przebywają w swoich działach, a do innych działów rzadko zaglądają :):)
 

· Administrator
Joined
·
51,483 Posts
Discussion Starter · #4 ·
A to fakt - łatwo by było można zauważyć, że jakaś inwestycja się zmieniła.
 

· Administrator
Joined
·
51,483 Posts
Discussion Starter · #6 ·
Nie, nie dawajcie, po co. :D
 

· ...
Joined
·
2,839 Posts
A może warto by było przykleić ten wątek do działów regionalnych? Z tego co się orientuję i z tego co widać na liczniku odwiedzin to tutaj niewiele ludzi zagląda. Nie mówiąc już o tym, że sama nazwa wątku może być myląca ;). Sam się zdziwiłem jego zawartością gdy tutaj wszedłem.
 

· Administrator
Joined
·
51,483 Posts
Discussion Starter · #9 ·
Jak się nie interesują, to ich problem.
 

· Registered
Joined
·
1,091 Posts
Po prostu tutaj zwykle nie ma nic interesującego, aby przeciętny forumowicz spoglądał tu raz po raz, no chyba, że jest moderatorem w złym nastroju i ma ochotę kogoś zbanować ;)
Imo w pierwszym wątku każdej inwestycji przydałby się porządny opis(wizki, linki) + faq. Kiedyś nawet pomyślałem, że przydałoby się wiki forumowe -> coś w tym stylu http://fpw.wikidot.com/start
 

· Richelieu znad zapory
Joined
·
10,436 Posts
http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=16968144&postcount=1
Wątek Wzorcownia Włocławek
------------------------------------------------------------------------

BUDOWA GALERII WZORCOWNIA WCHODZĄCEJ W SKŁAD KOMPLEKSU CH CITY

1. Opis Inwestycji
WZORCOWNIA jest realizacją idei stworzenia nowoczesnej, atrakcyjnej, miejskiej przestrzeni publicznej. Architekci, projektując cztery budynki, utworzyli ramy dla placu (tzw. PLAC GRODZKI), stanowiącego przestrzeń spajającą obiekty o różnych funkcjach. Stworzony został ciąg komunikacyjny, łączący ulice Pułaskiego i Kilińskiego, który stanowi naturalny trakt ruchu w mieście. PLAC GRODZKI jest sercem WZORCOWNI – miejscem spotkań i odpoczynku dla mieszkańców miasta oraz podróżnych. Fontanny, oświetlenie skweru miejskiego, elementy małej architektury oraz zieleń, tworzą atmosferę tego miejsca.

Nowa inwestycja uzupełni ofertę i funkcje istniejącego już kompleksu handlowo-rozrywkowego – CH City, w skład którego wchodzą m.in. MULTIKINO, hipermarket KAUFLAND, EMPIK, RTV EURO AGD, JYSK i KOMFORT, a także znajdujący się w już zrewitalizowanym budynku APARTHOTEL LOFTY W PIECOWNI. Częścią istniejącego centrum jest również parking na ponad 300 miejsc oraz stacja benzynowa. Obydwa obiekty będą połączone ciągami komunikacyjnymi, dzięki czemu powstanie jeden duży kompleks wielofunkcyjny (tzw. power centre). Połączenie już istniejących obiektów z WZORCOWNIĄ stworzy nową przestrzeń handlowo-usługową na terenie o łącznej powierzchni 8 ha, w centralnym punkcie miasta – śródmiejską dzielnicę miasta.
(Źródło: www.wzorcowniawloclawek.com/pl/lokalizacja))

2. Lokalizacja

(Źródło www.wzorcowniawloclawek.com/pl/lokalizacja)

3. Rewitalizacja terenów przemysłowych
WZORCOWNIA i CH City znajdują się na terenie dziewiętnastowiecznych, zabytkowych fabryk, które zostały objęte ochroną Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Obszar ten zajmowały 94 zrujnowane budynki, a w czasie prac budowlanych wywieziono 60 000 m sześć. gruzu.
W zrewitalizowanym, XIX-wiecznym budynku tzw. PIECOWNI powstanie pierwsze we Włocławku centrum rekreacyjno–rozrywkowe.
Charakterystycznym elementem tej przestrzeni będą trzy stare piece, w których kiedyś wypalano znane w kraju i na świecie, barwnie malowane włocławskie przedmioty fajansowe. Niektóre z nich, z tzw. kolekcji picassowskiej, osiągają dziś wysokie ceny.

(Ze zbiorów Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej)
Obiekt składa się z trzech brył o różnym pierwotnym przeznaczeniu. Powstał w 1873 r. na terenie Fabryki Fajansu Teichfelda i Asterbluma. W późniejszym okresie obudowywano i przebudowywano jego poszczególne fragmenty. Pierwotnie mieściły się tam piecownia, kapslarnia, lejarnia, suszarnia i formownia. Produkcję przemysłową zamknięto na początku lat 90. Remont części obiektu rozpoczęto w latach 80. XX w, by utworzyć w nim siedzibę muzeum fajansu. Prace zostały jednak przerwane na początku lat 90. i od tamtej pory obiekt systematycznie popadał w ruinę.
PIECOWNIA należy do grupy zabytków dziedzictwa przemysłowego. Utrzymanie zewnętrznej formy obiektu połączone z modernizacją wnętrza, umożliwia zachowanie charakterystycznych elementów architektury przemysłowej tej części Włocławka. Budynek posiada trzy kondygnacje i podpiwniczenie, w którym będą się mieścić pomieszczenia techniczne oraz toalety.
Z uwagi na ogromne zniszczenie i konieczność adaptacji do nowych funkcji i warunków użytkowania, niektóre rozwiązania wewnątrz budynku będą odbiegać od pierwotnych. Rekonstrukcji mają podlegać zachowane trzy piece do wypalania fajansu, zlokalizowane w zachodniej części inwestycji. Piece, wykonane z cegły, mają postać cylindrów o średnicy ok. 3 m i wysokości ok. 4 m (do wysokości pierwszej kondygnacji). Do pieca prowadzi niewielkie wejście o wysokości ok. 170 cm. W pomieszczeniu z piecami o powierzchni ok. 500 mkw. zostanie zaaranżowana restauracja. W jednym z pieców będzie urządzony bar, a w dwóch pozostałych mają powstać salki VIP.
(Źródło www.wzorcowniawloclawek.com/pl/rewitalizacja)

4. Etapy inwestycji "Wzorcownia Włocławek"

- Budynek "A"
Nowoczesna galeria handlowa będzie oferować mieszkańcom miasta produkty znanych marek polskich i zagranicznych. Znajdą się tam nowoczesne sklepy odzieżowe i obuwnicze, sklepy z artykułami sportowymi i artykułami dla dzieci, delikatesy, punkty usługowe i podziemny parking.

(Źródło wizualizacji - CDF Architekci)
* Wielokondygnacyjna galeria handlowa
* 15 400 mkw. powierzchni handlowej – w tym supermarketu 1800 mkw.
* 80 sklepów i punktów usługowych
* Parking podziemny
* Ciąg komunikacyjny wewnątrz budynku A umożliwia dostęp do ul. Kilińskiego poprzez boczne wejście
* Funkcjonalna komunikacja: pasaż, windy panoramiczne, schody ruchome
* Dwupoziomowy łącznik z budynkiem D, jednopoziomowy łącznik z Aparthotelem
* Atrium ze świetlikiem nad centralną częścią pasażu
* Zielone dachy i aranżacja zieleni w atrium galerii handlowej
* Budynek pasywny – minimalne zużycie energii
(Źródło www.wzorcowniawloclawek.com/pl/budynek-A)

(Źródło wizualizacji - CDF Architekci)

- Budynek "B" i "C"
Nowoczesne budynki biurowo-mieszkalne dopełniają handlową funkcję Wzorcowni. W lokalach o wysokim standardzie znajdą się siedziby kancelarii prawnych, biur rachunkowych oraz atrakcyjne punkty usługowe. Parter przeznaczony będzie na działalność handlową. Wynajem biur zajmuje się firma Budizol S.A.

(Źródło wizualizacji - CDF Architekci)
* 300 mkw. powierzchni handlowej w bud. B
* 1 000 mkw. powierzchni handlowej w bud. C
* 40 lokali biurowo-usługowych o łącznej powierzchni 3200 mkw.
(Źródło www.wzorcowniawloclawek.com/pl/budynek-B-i-C)

- Budynek "D"
Część budynku Starej Piecowni pochodzi z 1873 roku i pamięta początki najstarszej fabryki fajansu we Włocławku. To tutaj powstawały wzory znanych na całym świecie, barwnych, ręcznie malowanych „włocławków”. Teraz będzie to miejsce spotkań, odpoczynku i rozrywki dla mieszkańców miasta.

(Źródło wizualizacji - CDF Architekci)
* Pierwsze we Włocławku centrum rekreacyjno–rozrywkowe
* Zrewitalizowany XIX-wieczny budynek „Piecowni” dawnej fabryki fajansu
* 3 600 mkw. powierzchni wynajmu
* Kręgielnia, klub fitness, restauracje i kawiarnie na 500 miejsc
* Szklany łącznik z galerią handlową w budynku A
(Źródło www.wzorcowniawloclawek.com/pl/budynek-D)

(Źródło wizualizacji - CDF Architekci)

- Budynek "E"
Etap o którym na chwilę obecną wiemy na mniej. Nie jest znana dokładnie data rozpoczęcia budowy. Budynek będzie "doklejony" do budynku "B". Znany jest również wstępny podział funkcji budynku według poziomów
* Poziom -2 oraz -1 jako parking
* Poziom 0 oraz 1 jako powierzchnia handlowa
* Poziom 2 jako powierzchnia usługowa

(Źródło wizualizacji - CDF Architekci)

5. Nowoczesne rozwiązania
W galerii handlowej będzie zastosowany nowoczesny system rekuperacji, który umożliwi odzysk zgromadzonej w budynku energii. W wymiennikach ciepła (rekuperatorach) wyrzucane na zewnątrz zużyte ciepłe powietrze podgrzeje powietrze zasysane z zewnątrz. Do ogrzewania zostanie wykorzystana także energia słoneczna z solarów umieszczonych na dachu. Projektując bryłę obiektu wzorowano się na idei obiektów pasywnych.

Okna i przeszklony dach zostaną wyposażone w szyby typu „heat mirror”, które odbijają ciepło w kierunku jego źródła, chroniąc zarówno przed przegrzaniem, jak i utratą ciepła. Szyby nie przepuszczają promieni UV, co jest szczególnie ważne dla sklepów odzieżowych. Współczynnik przewodzenia ciepła jest tu ponad dwukrotnie niższy niż w przypadku szyb powszechnie stosowanych. Świetlik w dachu będzie zasłaniany w czasie upałów lub mroźnych nocy rozwijaną roletą, która zapewni utrzymanie odpowiedniej temperatury w budynku. Ogrzewanie, wentylacja i klimatyzacja, a także oświetlenie, będą sterowanie systemem „inteligentnego obiektu”.

* Rozwiązanie proekologiczne (korzyść dla inwestora i miasta)
* Ograniczone obciążenie grzewczego systemu miejskiego
* Wdrożenie nowoczesnych rozwiązań w ramach społecznejodpowiedzialności biznesu
* W pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych
(Źródło www.wzorcowniawloclawek.com/pl/nowoczesne-rozwiazania)

6. Wizualizacja - film
Aktualna wizualizacja:
Pierwsza wizualizacja projektu:
(Autor wizualizacji - CDF Architekci)

Przygotowane na podstawie materiałów z:
http://www.wzorcowniawloclawek.com/
Materiały firmy architektonicznej CDF Architekci


Pierwszy post przygotował "wloclawianin"​
-----------------------------------------------------------------------
Z góry dziękuję ;)
 

· Administrator
Joined
·
51,483 Posts
Discussion Starter · #12 ·
Doskonała robota, wielkie dzięki, zrobione!
 

· Richelieu znad zapory
Joined
·
10,436 Posts
Wielkie dzięki ;) Ten wcześniejszy był "trochę" nieaktualny :D
 

· O_o
Joined
·
2,910 Posts
^^
To żeś poprzeczkę innym ustawił :) Naprawdę świetna robota, nie spodziewałem się, że aż taki piękny obiekt powstaje we Włocławku. Pewnie dlatego, że ciekawe info i wizki są zawsze porozrzucane po 1500 postach. ;)

Gz 2000 post ;)
 

· ^__^
Joined
·
1,458 Posts
625 czy [gmap] będzie dostępny w przyszłości czy w ogóle został zawieszony?

Jeżeli nawet jest tylko zawieszony to i tak w zamian proponuje mapy oparte na Google Static Maps API. Można łatwo wygenerować taki obrazek korzystając z wizarda: http://gmaps-samples.googlecode.com/svn/trunk/simplewizard/makestaticmap.html. Możemy dodać na mapę marker lub narysować polilinie. Wklejamy wygenerowany u dołu strony linki jako obrazek czyli tagi
przy czym zamiast YOUR_KEY_HERE trzeba dać API key dla strony. Dla http://www.skyscrapercity.com jest jeden wygenerowany w moim podpisie, ale może to zrobić każdy kto ma konto google. Jeżeli będzie jakieś zainteresowanie to mogę zrobić jakiś turorial(chociaż tworzenie obrazka jest proste).

Przykłady:
Poznań pasaż MM: http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=428962


[Poznań] Biblioteka Raczyńskich http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=77436


 

· Administrator
Joined
·
51,483 Posts
Discussion Starter · #16 ·
Zrób dokładnego tutka, bo szczerze mówiąc czytałem o tym, ale myślałem, że potrzebujemy ogólny API Key dla ssc, a to będzie chyba najprostsze wyjście. Dzięki!
 

· Richelieu znad zapory
Joined
·
10,436 Posts
Mariusz tor said:
To żeś poprzeczkę innym ustawił Naprawdę świetna robota, nie spodziewałem się, że aż taki piękny obiekt powstaje we Włocławku. Pewnie dlatego, że ciekawe info i wizki są zawsze porozrzucane po 1500 postach.

Gz 2000 post
Hehe, dzięki za docenienie naszej galerii ;) Od razu lepiej jak nie trzeba szukać wizualek po całym wątku :)
Co do moich 2000 postów...nie wiem, cieszyć się czy płakać. Cieszyć się, że już tyle, czy płakać, że robi się ze mnie spamer :D
 

· Registered
庶民サンプル
Joined
·
58,164 Posts

Drużyna: Reprezentacja Polski w piłce nożnej

Lokalizacja: Praga Południe, niecka Stadionu X-lecia, Warszawa
Pojemność: 55 920
Biuro architektoniczne: JSK & GMP
I etap budowy:
 • Wykonawca: Pol-Aqua
 • Termin: 29.09.2008 - 20.03.2009
 • Koszt: 125 416 000 PLN (Brutto)

Generalny wykonawca: ALPINE BAU DEUTSCHLAND, ALPINE BAU GmbH, ALPINE Construction, Hydrobudowa i PBG
Koszt: 1 252 755 008,64 PLN (NETTO)
Termin realizacji: Maj 2009 - Maj 2011
Specjalne:
 • Zamykany dach
 • 2 poziomowy parking pod murawą na ok 1700 samochodów
 • Restauracja z widokiem na Wisłę
 • Narodowe Muzeum Sportu

Ogólny harmonogram II etapu budowy SN: PDF - Download

Wizualizacje

źródło: http://stadiony.net/project.php?p=155

Rzut/przekrój trybun:


Model krzesełek ALL/VIP:


Model dachu:


Kamerka internetowa nr1: http://www.2012.org.pl/images/warszawa_aktualny_1024.jpg
Kamerka internetowa nr2: http://www.2012.org.pl/images/warszawa2_aktualny_1024.jpg

Oficjalna strona: http://stadioncity.pl

Mecze EURO 2012
 • Mecz otwarcia
 • Mecze grupowe
 • Ćwierćfinał
 • Półfinał
 • Finał*
* jeśli Kijów nie wypełni wymagań stawianych przez UEFA


to oczywiście projekt I postu III tematu o budowie SN:
http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=559608
kod postu znajduje się tutaj: http://wklej.org/hash/5ed8e0d769/
 
1 - 20 of 283 Posts
Top