SkyscraperCity banner

2141 - 2160 of 2166 Posts

·
Registered
Joined
·
3,515 Posts
"Panattoni Park Sosnowiec I został pierwszym w Polsce nowo zbudowanym parkiem przemysłowym, który otrzymał ocenę Excellent w systemie BREEAM International New Construction. Park dostał maksymalną punktację (100 proc.) za systemy wodne, dzięki którym udało się ograniczyć zużycie wody o 66,5 proc. oraz za wykorzystanie terenu i ekologię. Redukcja emisji gazów cieplarnianych wyniosła 46 proc. względem wartości bazowej, a co najważniejsze – inwestycja powstała na terenie poprzemysłowym."

 

·
LHC
Joined
·
11,181 Posts
Nowy opel movano od 2022 roku będzie produkowany w fabryce w Gliwicach
Tomasz Czoik
1 czerwca 2021 | 07:43

Nowy zakład Opla w Gliwicach, produkujący samochody dostawcze, ma być odpowiedzią na problemy zakładu grupy Stellantis (koncern ten powstał na początku 2021 roku z fuzji spółki Fiat Chrysler Automobiles (FCA) z francuskim Peugeotem-Citroenem (PSA), do którego należy m.in. Opel) zlokalizowanego w Val di Sangro we Włoszech, który na przestrzeni ostatnich trzech lat przekroczył moce produkcyjne dla peugeota boxera, citroëna jumpera i fiata ducato
Budowa nowej fabryki przy ul. Edisona w Gliwicach (powstaje tuż przy zakładzie Opla produkującym samochody osobowe) rozpoczęła się jesienią 2019 roku i ma się zakończyć w przyszłym roku. Samochody dostawcze zapełnią lukę po Astrze, sztandarowym modelu dla zakładu w Gliwicach, produkowanym tam już od 23 lat. Nowa generacja tego samochodu nie będzie bowiem powstawać w Gliwicach. W 2021 r. produkcja modelu zostanie przeniesiona do fabryki Rüsselsheim w Niemczech.[...]
 

·
Moderator
Joined
·
77,881 Posts
^^Dobrze, że planują coś nowego. Fabryka przy Opla nie pójdzie na stracenie :)
 

·
Registered
Joined
·
3,515 Posts
Wodzisław Śląski

"Firma Eko-Okna ogłosiła nową inwestycję w woj. śląskim. Kupiła 17 hektarów terenów inwestycyjnych w strefie ekonomicznej w Wodzisławiu Śląskim. W przyszłym roku uruchomi zakład produkcyjny, w którym na początek zatrudnienie znajdzie tysiąc osób."

 

·
Registered
Joined
·
3,515 Posts
"SK Innovation nie zatrzymuje się. Koreańska firma sfinalizowała zakup kolejnych działek na terenach inwestycyjnych w Dąbrowie Górniczej - Tucznawie. Zgodnie z zapowiedziami, rozwinie na nich produkcję baterii litowo-jonowych. Dąbrowski zakład będzie największą fabryką tego koncernu na świecie."

 

·
LHC
Joined
·
11,181 Posts
A co w tym kierunku jest złego?
Rodzaj inwestycji. Fajnie ze największa. Tajnie ze praca i podatki ale nie oszukujmy się. SK zbudowała fabrykę w UE i to jest główny powód. Technologia jest g...wniana dla środowiska.
Wolałbym inwestycje typu :
 

·
Registered
Joined
·
44 Posts
Rodzaj inwestycji. Fajnie ze największa. Tajnie ze praca i podatki ale nie oszukujmy się. SK zbudowała fabrykę w UE i to jest główny powód. Technologia jest g...wniana dla środowiska.
Wolałbym inwestycje typu :
Nie wiem skąd masz informację o jakieś strasznej szkodliwości technologii produkcji separatora dla środowiska. To technologia bardzo podobna do produkcji folii spożywczej tylko cieńszej, porowatej i odporniejszej na wysokie temperatury. To nie jest tak że można przyciągać tylko wybrane inwestycje, tylko częściej jest to efekt kuli śnieżnej. Tak jak region wrocławski nie wybrzydza na LG amazona czy inwestycje z sektora agd tak i my nie powinniśmy na SK czy inwestycje automotive czekając na tą jedyną bo wtedy w okolicy nie będzie wystarczającej liczby fachowców. A SK też zaczynało od Wrocławia bo jest znany w Korei że względu na LG tylko bali się ze zbyt mała odległość od konkurencji spowoduję wzajemne podkradanie inżynierów i technologii.dlatego zdecydowali się na Dąbrowę po jest pomiędzy Wrocławiem a zakładem na Węgrzech czyli dwoma głównymi kientami jak na razie. Jeżeli chodzi o reinwestycję to też było duże parcie centralne na inne lokalizację oraz koszty bo inwestując w Dąbrowie firma pozbawiła się dotacji. Na szczęście inwestora udało się utrzymać w metropolii i województwie.
 

·
Registered
Joined
·
1,043 Posts
^^
^^ Którą to inwestycje akurat niedawno zawieszono, ale fakt przydałoby się u nas jak najwięcej inwestycji, w których potrzeba wysokospecjalistycznych, a przez to też wysokopłatnych miejsc pracy, a nie tylko tych z obszaru zwykłej produkcji/magazynów, gdzie płace są niskie/średnie.
 

·
Registered
Joined
·
3,515 Posts
Gliwice

"Etisoft tworzy na własne potrzeby nowoczesny i zaawansowany technologicznie Centralny Magazyn Wysyłkowy w Diamond Business Park w Gliwicach. Prace mające dostosować obiekt do potrzeb firmy już się rozpoczęły."

 
2141 - 2160 of 2166 Posts
Top