SkyscraperCity banner

1 - 20 of 305 Posts

·
szellem
528 Posts
Discussion Starter #1
Grzybowska 73, przy ul. Towarowej.

Cytat z eurobuildcee.com

W przygotowaniu firma ma m.in. projekt wieżowca przy placu Grzybowskim, wieżowiec przy placu Zawiszy i nową wieżę obok Warsaw Spire. Ta ostatnia to tzw. Bellona Tower, która może stanąć u zbiegu ulic: Grzybowskiej i Towarowej. Plan miejscowy zezwala na postawienie w tym miejscu niebotyku o wysokości do 180 metrów z 50 kondygnacjami. Koncepcję wieżowca o łącznej powierzchni około 40 tys. mkw. przygotowały pracownie UNStudio z Holandii i polska PBPP Projekt. Ghelamco na razie nie komentuje tej inwestycji.
Link do strony UNStudio:
unstudio.com

Raport inwestycyjny Ghelamco z 14.11.2019 mówi o 49 tys. m2 GLA.

Na docelowej działce zaczęły sie odwierty geotechniczne.

Czekamy na projekt :)

·
Moderator
7,947 Posts

·
Registered
39 Posts
dzis wieczorem przechodziłem i był odwiert ze zdjęcia oraz zrywali kostkę bliżej kamienicy przy grzybowskiej (zakładam, że pod drugi)

·
Registered
150 Posts
Zastanawiam sie jaka wysokosc wycisna z tych 40000 GLA? Kiedys byla mowa o 140m, ale dzialka malutka wiec moze peknie te 180m. Ps. A Skanaka nadal jak swistak zwija sobie te sreberka...:troll: tzn buduje wytrwale.... Generation Park.

·
Registered
181 Posts
Jeśli UN Studio ma rzeczywiście maczać w tym palce, to raczej nie musimy się obawiać, że powstanie "kolejny nudny klocek" :cheers:

·
Registered
496 Posts
^^
^^ Czyli będziemy mieć jakieś wygibasy okraszone niebieskim szkłem z chromowym detalem? :)
na to wygląda. to studio architektoniczne specjalizuje się właśnie w wygibasach (unstudio.com). myślę, że z dużym prawdopodobieństwem możemy się spodziewać dodatkowego wkładu ze strony Dżelamko w postaci optymalizacji kosztu wykonania fasady i właśnie jakichś chromowanych wstawek wymuszonych gustem managing directora.

·
Dżast juzer
2,189 Posts
Nie, jest pod ochroną.
Ingerencja będzie jedynie w tym sensie, że nowy budynek zdominuje Bellonę - a ponieważ Bellona stoi nieco bokiem do Towarowej, pytanie brzmi jak wieża będzie stać w stosunku do ulicy i do Bellony, duże ryzyko dziwnych linii zabudowy tu widzę.

·
Registered
2,999 Posts
Zastanawiam sie jaka wysokosc wycisna z tych 40000 GLA? Kiedys byla mowa o 140m, ale dzialka malutka wiec moze peknie te 180m. Ps. A Skanaka nadal jak swistak zwija sobie te sreberka...:troll: tzn buduje wytrwale.... Generation Park.
Tak jak kiedyś wspomniałem będzie 180 m. (ok.)

·
Registered
209 Posts
Jeśli UN Studio ma rzeczywiście maczać w tym palce, to raczej nie musimy się obawiać, że powstanie "kolejny nudny klocek" :cheers:

Reasumując:

UN Studio zadba o to, żeby powstał faliczny wygibas,
PBPP zadba o to, żeby go obłożyć niebieskim szkłem i chromem,
a księgowi z Ghelamco zadbają o to, żeby na powyższe nie wydać zbyt dużo...

;) obym się mylił

·
TURBO-modernista
4,336 Posts
Czyli można wywnioskować że budynek będzie doklejony do kamienicy (?) W sumie dobrze , będzie tylko potrzebna brama pożarowa w miejscu obecnego wjazdu. Jeszcze jak ten zakapior pod nr 67/69 kiedyś pójdzie pod kilof to będzie bardzo dobrze.

1 - 20 of 305 Posts