SkyscraperCity banner

3141 - 3156 of 3156 Posts

·
Registered
13 Posts
Może w obliczu pandemii zrezygnują z wielkiego mega centrum (jak galeria handlowa) i zaproponują coś na styl Browarów Warszawskich. Odejście z przestrzeni zamkniętych na rzecz otwartych. Tworzeniem prawdziwych miejskich placy, odpowiednio wyeksponowanych dominant wysokościowych z zachowaniem ciągłości urbanistycznej. Mam nadzieję, że pandemia przy wielu negatywnych skutkach będzie miała też jakiś pozytywny skutek, tak jak ma na proces ograniczania parkowania na chodnikach w Warszawie.

·
Registered
864 Posts
A to już jest inna bajka, ale warto doprecyzowywać - bo w sumie architekt też zazwyczaj projektuje pod dyktando Inwestora...
O ile pierwszy etap ze zgniłym biurowcem przy skrzyżowaniu i mieszkaniami nie podszedł mi (kuriozalna wysokość biurowca) to dalej jest zdecydowanie lepiej i przestrzeń publiczną którą odda Echo dla mieszkańców jest super zrobiona (drugi czarny budynek od Grzyubowskiej też powinien być znacznie wyższy)

I oby ta cisza trwała jak najdłużej, a potem Echo niech sprzeda teren innemu Inwestorowi, który lepiej wczuje się w ten teren, aniżeli Echo do tej pory...
Zdaje się, że Echo nie jest właścicielem tego gruntu. Jest nim tak samo jak w przypadku wieżowca po Emilii Griffin Real Estate. Zresztą na końcówce poprzedniego roku Griffin sprzedał 56% akcji Echo Węgrom z Wing.
Ja też mam generalnie nadzieje, że pandemia pokrzyżuje plany i galerii handlowej na Towarowej 22 nie zobaczymy :)

·
To ja!
5,318 Posts
Powiem tak, moim zdaniem tam potrzebna jest duża ilość sklepów, sieciowych restauracji itp i oczywiście dobrze żeby to było zrobione w innej formie niż typowa galeria. Pomijając rozwiązania architektoniczne i urbanistyczne Towarowa 22 przeniosłaby bardzo mocno środek ciężkości szeroko pojętego "centrum" w kontekście zwykłego mieszkańca który jedzie sobie do kina i na jedzenie ze znajomymi na zachód, w kierunku woli. Nocny Market już się do tego przyczynił, kolejne argumenty dorzuci powstający Implant, ale T22 byłoby najmocniejszym uderzeniem. Nie chcę czekać na zabudowę tego terenu kolejne 15 lat, zwłaszcza teraz gdy wokół wyrosła nowa zabudowa i teren przypomina Plac Defilad.

·
Registered
274 Posts
Powiem tak, moim zdaniem tam potrzebna jest duża ilość sklepów, sieciowych restauracji itp i oczywiście dobrze żeby to było zrobione w innej formie niż typowa galeria. Pomijając rozwiązania architektoniczne i urbanistyczne Towarowa 22 przeniosłaby bardzo mocno środek ciężkości szeroko pojętego "centrum" w kontekście zwykłego mieszkańca który jedzie sobie do kina i na jedzenie ze znajomymi na zachód, w kierunku woli. Nocny Market już się do tego przyczynił, kolejne argumenty dorzuci powstający Implant, ale T22 byłoby najmocniejszym uderzeniem. Nie chcę czekać na zabudowę tego terenu kolejne 15 lat, zwłaszcza teraz gdy wokół wyrosła nowa zabudowa i teren przypomina Plac Defilad.
w sumie racja, t22 to teraz taki plac defilad v2

·
Registered
3,245 Posts
A to już jest inna bajka, ale warto doprecyzowywać - bo w sumie architekt też zazwyczaj projektuje pod dyktando Inwestora...
Haha jak jest sukces, to O C Z Y W I Ś C I E inwestora, a jak klapa no to wiadomix, że wina architekta ;)
Filosss no weź, co to za teksty rodem z Nowej Warszawy :)

·
Registered
281 Posts
O ile pierwszy etap ze zgniłym biurowcem przy skrzyżowaniu i mieszkaniami nie podszedł mi (kuriozalna wysokość biurowca) to dalej jest zdecydowanie lepiej i przestrzeń publiczną którą odda Echo dla mieszkańców jest super zrobiona (drugi czarny budynek od Grzyubowskiej też powinien być znacznie wyższy)
Absolutnie NIE powinien. Wyższa bryła totalnie zeżarłaby przedwojenny biuro-pałacyk obok, nie mówiąc że z placu miejskiego z tyłu (który już jest zagłębiony na poziom -1) zrobiła by się ciemna studnia. Wieżowce są po drugiej stronie grzybowskiej i dojdą nowe (3). Po raz kolejny polecam oglądać miasto z poziomu pieszego, nie drona.

·
Registered
145 Posts
Ja bym tam widział
Absolutnie NIE powinien. Wyższa bryła totalnie zeżarłaby przedwojenny biuro-pałacyk obok, nie mówiąc że z placu miejskiego z tyłu (który już jest zagłębiony na poziom -1) zrobiła by się ciemna studnia. Wieżowce są po drugiej stronie grzybowskiej i dojdą nowe (3). Po raz kolejny polecam oglądać miasto z poziomu pieszego, nie drona.
Skyreach i jakie jeszcze? Bo Liberty ma być po tej samej stronie.

Moim zdaniem wysokość jest ok, po tej stronie Grzybowskiej nie ma wysokiej zabudowy, będzie jedynie Liberty, tak jak RaptusV uwżam, że miejsce na wieże jest po południowej stronie

·
Kot Schrödingera
4,681 Posts
Swoją drogą, nastała cisza o Towarowej 22...
Kolega, który jest reporterem jednej ze stacji telewizyjnych, mówił mi, że ponoć miasto stara się zablokować tę inwestycję. O co dokładnie chodzi - nie wiem.

·
Szarmancka_Kuropatwa
ChOG
2,710 Posts
Może poszli po rozum do głowy i zrozumieli, że wielką działkę między stacją metra a PKP/WKD i otoczoną trzema trasami tramwajowymi można wykorzystać z lepszym pożytkiem dla miasta niż kolejne odizolowane od otoczenia giga centrum handlowe.
Niedaleko są Złote Tarasy, a niemal po drugiej stronie ulicy zaraz będzie Norblin. W tym miejscu widziałbym projekt w stylu Browarów.

·
Kot Schrödingera
4,681 Posts
Funkcja handlowa - tak, ale nie w kolejnym molochu - centrum handlowym, a w odbudowanych kameralnych halach targowych na odtworzonym placu Kazimierza Wielkiego!

3141 - 3156 of 3156 Posts