SkyscraperCity banner

1 - 20 of 8264 Posts

·
Registered
Joined
·
1,327 Posts
Discussion Starter #1


Nowoczesny budynek z garażem podziemnym o efektownej oraz przyciągającej uwagę architekturze
ze 136 apartamentami o zróżnicowanych metrażach
oraz 1200 m2 powierzchni usługowo-handlowej na parterze

Wewnętrzny, zielony dziedziniec, zamknięty od ulicy Siennej oryginalną
przeszkloną kordegardą zapewni mieszkańcom komfort, wygodę i poczucie prywatności.
Rezydencję cechować będzie wysoki standard wykończenia
oraz kaskadowa architektura od 5 do 7 pięter.
rendery: 

·
Registered
Joined
·
1,327 Posts
Discussion Starter #4
widok z Żelaznej:i mały bonus z okolicy:

Centrum Sienna z Sienneji z Twardej:w stronę Warsaw Towers:

 

·
Registered
Joined
·
3,984 Posts
[Warszawa]Trwa budowa mieszkaniowki na tylach Elektrimu

Zdjecie Sojuza z 19.11.2005 :)
Sojuz 16.12.2005 :)

Dzisiaj poznym popoludniem/wczesnym wieczorem. 

·
Registered
Joined
·
4,779 Posts
Fajna ulica sie powoli robi. Szkoda że blok na rogu Żelaznej stoi po chińsku pośrodku trawnika i raczej nie da sie tam wcisnąć niczego na narożnik, byłoby już w ogóle rewelacyjnie.
 

·
Registered
Joined
·
1,070 Posts
Wrzuce dla jasnosci rendery powyzszej inwestycji (Rezydencja Sienna firmy Sabe Investments, nie bez zwiazkow z Elektrimem):

i mapka:Mialbym tez mala prosbe: moze warto by, za zgoda rcube'a, zmienic tytul watku na "Niska wolska mieszkaniowka" lub cos takiego i wrzucac tu fotki rowniez innych inwestycji: z Leszna, Chlodnej, Okopowej, Skierniewickiej i in. Sporo nowych budow moze przybyc w nadchodzacym roku.
 

·
Registered
Joined
·
3,984 Posts
Jest zgoda :)

Rezydencja Sienna.... czy przypadkiem nie bylo juz takiego gdzies watka ?? :D Ja nie wiedzialem jak sie ta budowa nazywa :)
 

·
Registered
Joined
·
4,779 Posts
Kurza twarz, dlaczego każdy zwykły blok w tym mieście muszą nazywać rezydencją...

A co do innych wolskich nadchodzących inwestycji - w papierowych nieruchomościach był render nowego bloku budowanego przez Dolcan na Skierniewickiej, zakładam że na tyłach teatru koło idei, znaczy oranża, bo niby gdzie indziej. Ładny. Biorąc pod uwagę otoczenie będzie wyglądał jak perełka w bagienku.
 

·
Registered
Joined
·
3,984 Posts
Spragniony? Glodny? Szukasz Pomocy?

Soboleus dobry na wszystko ! THX za odnalezienie i polaczenie watkow :)
 

·
Registered
Joined
·
3,200 Posts
Fajnie sie zagęsci ten kwartał. Żeby jeszcze coś zrobili w końcu z narożną kamienicą. A potem zabudowa parkingu przed Elektrimem i mamy kawałek normalnego miasta:

 

·
Homo Skyscraperus
Joined
·
22,184 Posts
Dobrze, ze cos idzie w kwestii zageszczania Warszawy, to bardzo jej potrzebne! Ten antymiejski wiezowiec wszystko rozwala... ;\ ehh
 

·
Registered
Joined
·
1,121 Posts
Coraz większy ruch jest na rogu Chłodna/Wronia. Wydaje mi się, że nie ma oddzielnego wątku, więc wrzucam zdjęcia tutaj (robione "wieczorem", czyli o 16:30, poza tym ogrodzenie wysokie... stąd słaba jakość, ale coś tam zawsze widać :) ).

na terenie jest straszny bałagan, wszędzie są wypatroszone instalacje, nie ukończono jeszcze rozbiórki starych budynków. wszystko wygląda jak po bombardowaniu...


Maszyneria:


 

·
Register User
Joined
·
1,689 Posts
[Warszawa] Nowe osiedle przy parku Moczydło...

Gazeta.pl

Wysokie na 14 pięter bloki tuż obok wypielęgnowanego parku Moczydło - na taką inwestycję właśnie zgodził się ratusz. Wolscy radni są oburzeni. Uważają, że inwestycja okroi tereny zielone.


Firma Insbud Olimpia chce budować osiedle kilkunastu bloków u zbiegu Górczewskiej i al. Prymasa Tysiąclecia, tuż obok stadionu klubu sportowego Olimpia. Łącznie znajdzie się tam ok. 900 mieszkań. Miejscy urzędnicy właśnie wydali inwestorowi tzw. warunki zabudowy. Oznacza to, że Insbud dostanie pozwolenie na budowę. U zbiegu obu ulic będą mogły powstać 14-piętrowe budynki, wysokość pozostałych ma się zmniejszać aż do pięciu pięter tuż przy części parku Moczydło wyremontowanej z miejskich pieniędzy.

W parku czy obok?

Formalnie teren, na którym chce budować Insbud, jest częścią parku. Różni się jednak od zadbanego miejskiego zieleńca. To zapuszczony i zaśmiecony rejon, a przy stadionie działa bazar.

- Nie zamierzamy budować w parku! - zapewnia prezes Insbudu Julita Ejsmont. - Teren naszej inwestycji to nie jest wypielęgnowane Moczydło z jego oczkami wodnymi i alejkami. Nikt tu dziś nie spaceruje, więc nikogo nie pozbawimy możliwości odpoczywania wśród zieleni - twierdzi.

Wolscy samorządowcy nie zgadzają się z tą argumentacją. - Działka, którą chce zabudować Insbud, jest integralnie związana z parkiem Moczydło, a kontrastuje z tym parkiem tylko dlatego, że jest zaniedbana - mówi Michał Szczerba, przewodniczący dzielnicowej komisji rozwoju przestrzennego. Przypomina, że radni już w zeszłym roku apelowali do naczelnego architekta miasta, by nie zgadzał się na inwestycję Insbudu.

- To unikalny rejon w skali dzielnicy i miasta. Decyzja o tym, by mogły tam powstać bloki, jest dla mnie zaskoczeniem. Naczelny architekt miasta podjął ją wbrew naszej opinii - zaznacza Zdzisław Sipiera, burmistrz Woli.

Michał Borowski, naczelny architekt miasta, wtóruje inwestorowi. - Chce budować nie w parku, lecz na terenie, gdzie dziś jest bazar [działający tylko w weekendy - red.]. Zabuduje zresztą tylko połowę swojego terenu - podkreśla.

Wyremontujemy, ale nie wiemy kiedy

Na drugiej połowie znajduje się stadion piłkarski klubu Olimpia. Występując o warunki zabudowy, Insbud obiecywał go zmodernizować, a na północ od niego urządzić nowe boisko treningowe. Prezes Ejsmont przyrzeka, że dotrzyma tej obietnicy. - Część rekreacyjna ma się komponować z częścią mieszkaniową. Jeżeli chcemy zachęcić klientów do zamieszkania na naszym osiedlu, nie możemy pozostawić w bezpośrednim jego sąsiedztwie niszczejącego stadionu, w który od lat nie inwestowano - argumentuje. Przyznaje jednak, że jej firma nie zawarła z miastem żadnej umowy, w której zobowiązałaby się do poniesienia nakładów na stadion. W marcu naczelny architekt miasta obiecywał "Gazecie", że jego biuro wyda inwestorowi warunki zabudowy dopiero po tym, jak podpisze on z miastem umowę zobowiązującą go do zmodernizowania stadionu. Dziś Michał Borowski przyznaje, że ratusz nie potrafił wyegzekwować takiej deklaracji. - Na to przyjdzie czas na etapie starania się o pozwolenie na budowę - mówi tym razem Julita Ejsmont. Na pytanie, kiedy zaczną się prace, odpowiada, że najwcześniej w przyszłym roku.


co o tym sadzice??
 
1 - 20 of 8264 Posts
Top