SkyscraperCity Forum banner
1 - 20 of 1294 Posts

·
szellem
Joined
·
551 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Grzybowska 73, przy ul. Towarowej.Cytat z eurobuildcee.com

W przygotowaniu firma ma m.in. projekt wieżowca przy placu Grzybowskim, wieżowiec przy placu Zawiszy i nową wieżę obok Warsaw Spire. Ta ostatnia to tzw. Bellona Tower, która może stanąć u zbiegu ulic: Grzybowskiej i Towarowej. Plan miejscowy zezwala na postawienie w tym miejscu niebotyku o wysokości do 180 metrów z 50 kondygnacjami. Koncepcję wieżowca o łącznej powierzchni około 40 tys. mkw. przygotowały pracownie UNStudio z Holandii i polska PBPP Projekt. Ghelamco na razie nie komentuje tej inwestycji.
Link do strony UNStudio:
unstudio.com

Raport inwestycyjny Ghelamco z 14.11.2019 mówi o 49 tys. m2 GLA.

Na docelowej działce zaczęły sie odwierty geotechniczne.

Czekamy na projekt :)
 

·
Moderator
Joined
·
8,318 Posts

·
Registered
Joined
·
39 Posts
dzis wieczorem przechodziłem i był odwiert ze zdjęcia oraz zrywali kostkę bliżej kamienicy przy grzybowskiej (zakładam, że pod drugi)
 

·
Registered
Joined
·
186 Posts
Zastanawiam sie jaka wysokosc wycisna z tych 40000 GLA? Kiedys byla mowa o 140m, ale dzialka malutka wiec moze peknie te 180m. Ps. A Skanaka nadal jak swistak zwija sobie te sreberka...:troll: tzn buduje wytrwale.... Generation Park.
 

·
Registered
Joined
·
625 Posts
^^
^^ Czyli będziemy mieć jakieś wygibasy okraszone niebieskim szkłem z chromowym detalem? :)
na to wygląda. to studio architektoniczne specjalizuje się właśnie w wygibasach (unstudio.com). myślę, że z dużym prawdopodobieństwem możemy się spodziewać dodatkowego wkładu ze strony Dżelamko w postaci optymalizacji kosztu wykonania fasady i właśnie jakichś chromowanych wstawek wymuszonych gustem managing directora.
 

·
Dżast juzer
Joined
·
2,386 Posts
Nie, jest pod ochroną.
Ingerencja będzie jedynie w tym sensie, że nowy budynek zdominuje Bellonę - a ponieważ Bellona stoi nieco bokiem do Towarowej, pytanie brzmi jak wieża będzie stać w stosunku do ulicy i do Bellony, duże ryzyko dziwnych linii zabudowy tu widzę.
 

·
Registered
Joined
·
233 Posts
Jeśli UN Studio ma rzeczywiście maczać w tym palce, to raczej nie musimy się obawiać, że powstanie "kolejny nudny klocek" :cheers:

Reasumując:

UN Studio zadba o to, żeby powstał faliczny wygibas,
PBPP zadba o to, żeby go obłożyć niebieskim szkłem i chromem,
a księgowi z Ghelamco zadbają o to, żeby na powyższe nie wydać zbyt dużo...

;) obym się mylił
 

·
TURBO-modernista
Joined
·
4,430 Posts
Czyli można wywnioskować że budynek będzie doklejony do kamienicy (?) W sumie dobrze , będzie tylko potrzebna brama pożarowa w miejscu obecnego wjazdu. Jeszcze jak ten zakapior pod nr 67/69 kiedyś pójdzie pod kilof to będzie bardzo dobrze.
 
1 - 20 of 1294 Posts
Top