SkyscraperCity banner

1 - 20 of 3900 Posts

·
Registered
Joined
·
7,279 Posts
Discussion Starter #1 (Edited by Moderator)
Kolejne biurowe wieże Ghelamco

2011-03-08 18:17:00

POLSKA W kwietniu rozpocznie się budowa stołecznego projektu Warsaw Spire, ale Ghelamco planuje już kolejny duży projekt biurowy w tej okolicy - dowiedział się "Eurobuild CEE" podczas targów MIPIM odbywających się w Cannes. Deweloper chce zbudować u zbiegu Siennej i Towarowej, w pobliżu budowanej stacji metra Rondo Daszyńskiego, kompleks biurowo-handlowy. Budynki mają wyrosnąć tuż obok wieżowca, który w tym miejscu planuje zbudować hiszpańska firma ProUrba. Projekt całego kompleksu (ProUrby i Belgów) powstaje w pracowni Andrzeja Chołdzyńskiego. Na część należącą do Ghelamco złożą się trzy wieżowce, które będą miały wspólną podstawę. Najmniejszy wzniesie się na wysokość około 86 metrów. Dwa kolejne będą miały po około 130 m wysokości. W podstawie wież znajdzie sie miejsce na powierzchnie handlowe. Zajmą one jeden poziom podziemny, parter i pierwsze piętro. Na drugim piętrze planowane jest miejsce na centrum konferencyjne i restauracje. W kompleksie przewidziano 15-17 tys. mkw. powierzchni handlowej. Cały projekt będzie miał około 100 tys. mkw. Ghelamco czeka teraz na warunki zabudowy. Deweloper chce zacząć realizację od najmniejszej wieży i podstawy z częścią handlową. Prowadzi już zaawansowane rozmowy z najemcą, który może wynająć cały budynek. Od zakończenia tych negocjacji zależy, jak szybko rozpocznie się realizacja inwestycji. Pozostałe dwie wieże powstaną później - w zależności od popytu na powierzchnie biurowe i postępów w pozyskiwaniu najemców do mającego powstać w pobliżu wieżowca Warsaw Spire.

Eurobuild


-- The Warsaw Hub --

- Wizualizacje- Wysokość całkowita 130 m / 130 m / 86 m
- Wysokość do dachu 130 m / 130 m / 86 m
- Kondygnacje nadziemne - 31
- Kondygnacje podziemne - 4
- Powierzchnia całkowita 113000 m2
- Powierzchnia biurowa 70000 m2
- Powierzchnia handlowo-usługowa 7000 m2
- Miejsca parkingowe 1000

- Inwestor Ghelamco Invest sp. z o.o.
- Wykonawca - Ghelamco Poland sp. z o.o. sp. k. i Monting Sp. z o.o.
- Projektant AMC - Andrzej M. Chołdzyński

- Lokalizacja Wola, obszar między ulicami Towarowa-Sienna-Prosta

- Lokalizacja na mapie w Google Maps https://www.google.pl/maps/@52.2288614,20.9849405,192m/data=!3m1!1e3?hl=pl Teren na środku mapy

- Przeznaczenie Biurowiec i hotel (część hotelowa kompleksu to 4-gwiazdkowy Crowne Plaza oraz 3-gwiazdkowy Holiday Inn Express. Łączna liczba pokoi to 430)

- Data rozpoczęcia budowy Styczeń 2016
- Planowana data zakończenia budowy Luty 2020

- Strona internetowa inwestycji http://warsawhub.com/
 

·
love, music and concrete
Joined
·
1,026 Posts
No to robi się coraz ciekawiej:D
 

·
User Title
Joined
·
509 Posts
Świetna wiadomość! Już w mej głowie rodzi się przyszły obraz Woli z tymi wszystkimi wieżami :nuts:
 

·
Robert
Joined
·
9,727 Posts
@martin mogłeś podciągnąć profesjonalnie pod ten wątek .Tam można sobie przypomnieć makietę
http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=458743&page=20Dodam że widać wyraźnie że popyt rośnie i jest kolejne wyraźne ożywienie rynku,choć cały czas widzę tych samych graczy tj Belgów .
Brakuje troche jak za dawnych lat funduszy amerykańskich za które powstał WFC;)
 

·
love, music and concrete
Joined
·
1,026 Posts
del
 

·
Registered
Joined
·
1,802 Posts
Bardzo fajnie, że projektują w jednym stylu wieże które znajdują się tak blisko siebie. Ale cały kompleks pięciu budynków będzie gigantyczny, ciekawe czy jest zapotrzebowanie na taką liczbę biur. W końcu jeszcze ma powstać obok Warsaw Spire i dwa mniejsze biurowce obok.
 

·
Registered
Joined
·
7,279 Posts
Discussion Starter #12
Bardzo fajnie, że projektują w jednym stylu wieże które znajdują się tak blisko siebie. Ale cały kompleks pięciu budynków będzie gigantyczny, ciekawe czy jest zapotrzebowanie na taką liczbę biur. W końcu jeszcze ma powstać obok Warsaw Spire i dwa mniejsze biurowce obok.
W tym roku wynajęto w Warszawie ok 550 tys m2 biur, w przyszłym roku ma być podobnie a taki kompleks jak chce zbudować Ghelamco ma 100 tys i buduje sie go pare lat
 

·
Expert
Joined
·
3,172 Posts
Deweloper chce zacząć realizację od najmniejszej wieży i podstawy z częścią handlową. Prowadzi już zaawansowane rozmowy z najemcą, który może wynająć cały budynek. Od zakończenia tych negocjacji zależy, jak szybko rozpocznie się realizacja inwestycji.
Rozumiem, ze ten potencjalny najemca nie byl zainteresowany Warsaw Spire (bo tam finansowanie i rozpoczecie budowy uzaleznione jest znalezienia najemcow)?
 

·
A1 Żory
Joined
·
1,109 Posts
No coraz lepsze informacje ;)
nie dosc ze WS zacznie sie piac niebawem w gore to teraz jeszcze te trzy wiezyczki ;) ajj :cheers::cheers::cheers:
 
1 - 20 of 3900 Posts
Top