SkyscraperCity banner

3861 - 3880 of 3990 Posts

·
Registered
3,235 Posts
chyba okolica najbardziej by zyskały gdyby ten biały czopek był sporo wyższy - teraz zdecydowanie malizną jedzie :)

174879

174889

·
Balthazar Bux
28,775 Posts
Choć te 2 wyższe budynki na oko są podobnych gabarytów to ten bliżej Siennej wydaje się być kawałem kloca. Niski i gruby. Środkowy budynek już takiego wrażenia nie robi. A ogólnie patrząc to całej trójce przydało by się podwyższenie.

·
Registered
275 Posts
Bardziej szkoda, że ten pas piętra technicznego w przyziemiu wyszedł tak absurdalnie źle. Wielki szary pas ciągnący się przez całą podstawę kompleksu. Wygląda to dramatycznie źle. A znając życie powierzchnia tego pietra posłuży do montażu kasetonów najemców oczywiście rozmieszczonych bez żadnego ładu i składu.Chyba gorzej się tego nie dało zrobić. Ja rozumiem, że powierzchnie techniczne muszą być, ale można było je wykonać naprawdę estetyczniej i z większym smakiem. W tym przypadku poszli na totalną bylejakość.

Chyba najbardziej w oczy rzuca się ten pas w przypadku niskiego budynku. Mamy parę pięter w parterze ze szkła, szary pas techniczny i dalej biała elewacja. Ta biała elewacja powinna być kontynuowana do samej ziemi. Wówczas wieża jakby naturalnie wyrastała z ziemi co z pewnością poprawiłoby jej wizualne proporcje. Ogólnie cały kompleks nie jest zły pod względem architektonicznym, ale te detale o których wspomniałem bardzo zaniżają ogólną ocenę całości.

·
persona non grata
221 Posts
Nie mieli wspólnego najemcy obu budynków.
Na zeszłorocznej wycieczce powiedziano nam że głównym powodem były jednak przepisy przeciwpożarowe które uniemożliwiały powstanie łączników w funkcjonalny dla najemców sposób +chyba musiałyby przez to wyglądać gorzej niż na wizkach.

·
Balthazar Bux
28,775 Posts
Bardziej szkoda, że ten pas piętra technicznego w przyziemiu wyszedł tak absurdalnie źle. Wielki szary pas ciągnący się przez całą podstawę kompleksu. Wygląda to dramatycznie źle. A znając życie powierzchnia tego pietra posłuży do montażu kasetonów najemców oczywiście rozmieszczonych bez żadnego ładu i składu.Chyba gorzej się tego nie dało zrobić. Ja rozumiem, że powierzchnie techniczne muszą być, ale można było je wykonać naprawdę estetyczniej i z większym smakiem. W tym przypadku poszli na totalną bylejakość.

Chyba najbardziej w oczy rzuca się ten pas w przypadku niskiego budynku. Mamy parę pięter w parterze ze szkła, szary pas techniczny i dalej biała elewacja. Ta biała elewacja powinna być kontynuowana do samej ziemi. Wówczas wieża jakby naturalnie wyrastała z ziemi co z pewnością poprawiłoby jej wizualne proporcje. Ogólnie cały kompleks nie jest zły pod względem architektonicznym, ale te detale o których wspomniałem bardzo zaniżają ogólną ocenę całości.
Pytanie co stało na przeszkodzie aby piętro techniczne było prawie całe obłożone szkłem. Bo tam gdzie są jakieś czerpnie powietrza to wiadomo trzeba zostawić kratki ale ich przecież nie ma na całym obwodzie tego pasa. Więc tam gdzie ich nie ma powinno być szkło oraz biała elewacja.

Ghelamco to jakościowo średni deweloper. Ich inwestycje dość dobrze siedzą urbanistrycznie, jak inwestycje komercyjne też są dobre, ale ich wygląd zawsze był słaby.

·
Registered
275 Posts
^^ W opłakanym stanie są te stare drzewa wzdłuż Towarowej. Zero jakiejkolwiek pielęgnacji przez cały swój żywot właśnie wychodzi. Krzywe, chore, z totalnie zaburzoną statyką - wychylają się w kierunku Towarowej. Oczywiście nie dziwi to bo przecież od początku swojego żywota zlokalizowane są w terenie przez wszystkich zapomnianym. Dopiero od paru lat raptem w te okolice wchodzi cywilizacja. Niemniej przydałaby się tam porządna inwentaryzacja dendrologiczna i wykonanie ewentualnie jakiś zabiegów chirurgicznych. Ale oczywiście nic takiego się nie stanie. Suche konary będą stwarzały zagrożenie, a drzewa będą dogorywać jeszcze przez kilka lat, aż pewnie miasto stwierdzi "wyciąć bo niebezpieczne". Szkoda, że inwestor nie dogadał się z miastem na samym początku inwestycji i nie podjął prób ratowania tych które są do uratowania i usunięcia tych które źle rokują i zastąpienia ich nowymi nasadzeniami. Zawsze warto dorosłe drzewa zachowywać i maksymalnie o nie dbać bo żadne nowe nasadzenia nie zastąpią starych drzew.

Te trawniki sprawiają wrażenie bardzo tymczasowych. Mam taką nadzieję, że jednak całe te zielone połacie trawy zastąpi nawierzchnia z punktowymi drzewami + niska zieleń, małą architekturą i miejsce na jakieś ogródki restauracyjne.

Znalazłem coś takiego odnośnie terenu przy kompleksie HUB. Zobaczymy co ostatecznie tam powstanie.

·
Registered
3,001 Posts
wojdylom jak zostanę prezydentem Warszawy to powołam Cię na prezesa Zarządu Zieleni. Może już niedługo zwolni się stanowisko. Brakuje takich ludzi jak Ty w tej instytucji;)
A tak na serio to ten trawnik wygląda rzeczywiście na tymcxasowy. Liczę że Ghelamco potraktuje ten rejon jak przy WS i zasadzi w miejsce uschniętych drzew nowe dorodne, i pojawi się sporo roślinności nisopiennej. Pamiętam jak na spotkaniu forumowym Ghelamco chwaliło się sukcesem pl. Europejskiego i mam nadzieję że tu będą chcieli ten sukces powtórzyć.

3861 - 3880 of 3990 Posts