SkyscraperCity banner

21 - 40 of 11076 Posts

·
Banned
746 Posts
Zarówno PKP, jak i Warta dysponują aktywami większymi niż niejeden deweloper z polskiej czołówki. PKP ma grunty, a Warta kapitał. Przypomnę tylko, że jedno z głównych źródeł kapitału w nieruchomosciach pochodzi albo od funduszy inwestycyjnych, funduszy emerytalnych albo właśnie od ubezpieczeń.
Deweloperem bedzie z pewnością ktoś inny niż ww. firmy, one będa najpewniej inwestorem. Z resztą PKP już od niedawna pokazuje, ze ma pomysl na wykorzystanie swoich nieruchomosci - doradza im konsorcjum uznanych firm doradczych nieruchomosci komercyjnych w przypadku dworcow kolejowych. Przeciez pieniadze są takie same, czy w celu inwestycji w nieruchomosci daje Orco czy PKP z Wartą właśnie. To tak jak śmianie się z Ruchu. Nam się kojarzy z budką pod domem, ale jeśli przemnozy sie ilość tych budek, baze logistyczna, a przede wszystkim grunty w Warszawie, to wyjdzie z tego naprawde atrakcyjna calosc z punktu widzenia potencjalu. Z reszta Ruch mam nadzieje tez nas zaskoczy niedlugo... ;)

·
Registered
231 Posts
Zarówno PKP, jak i Warta dysponują aktywami większymi niż niejeden deweloper z polskiej czołówki. PKP ma grunty, a Warta kapitał. Przypomnę tylko, że jedno z głównych źródeł kapitału w nieruchomosciach pochodzi albo od funduszy inwestycyjnych, funduszy emerytalnych albo właśnie od ubezpieczeń.
Deweloperem bedzie z pewnością ktoś inny niż ww. firmy, one będa najpewniej inwestorem. Z resztą PKP już od niedawna pokazuje, ze ma pomysl na wykorzystanie swoich nieruchomosci - doradza im konsorcjum uznanych firm doradczych nieruchomosci komercyjnych w przypadku dworcow kolejowych. Przeciez pieniadze są takie same, czy w celu inwestycji w nieruchomosci daje Orco czy PKP z Wartą właśnie. To tak jak śmianie się z Ruchu. Nam się kojarzy z budką pod domem, ale jeśli przemnozy sie ilość tych budek, baze logistyczna, a przede wszystkim grunty w Warszawie, to wyjdzie z tego naprawde atrakcyjna calosc z punktu widzenia potencjalu. Z reszta Ruch mam nadzieje tez nas zaskoczy niedlugo... ;)

a propos ruchu... na planach jest wrysowana wysoka wieza obok IPNu, przy rondzie daszynskiego, czyli na tereniu ruchu. o tym mowisz?

·
most wanted
2,607 Posts
Ciekawostki IAR, MFi IAR, MFi /01:15

W Warszawie stanie najwyższy budynek w UE
"Rzeczpospolita": W Warszawie powstaje najwyższy budynek w Unii Europejskiej. Jak dowiedziała się gazeta, gigantyczna 300-metrowa wieża, a być może nawet dwie, miałyby stanąć w centrum stolicy.
Warszawskie Twin Towers planują wybudować Warta i PKP. "Rzeczpospolita" pisze, że technicznie projekt jest już wykonany. Teraz pomysłodawcy prowadzą wstępne rozmowy z władzami miasta.

Gazeta przypomina, że obecnie najwyższą budowlą w stolicy - 231 metrów z iglicą - jest Pałac Kultury i Nauki. Natomiast najwyższy biurowiec to znajdujący się na warszawskiej Woli Warsaw Trade Tower. Jego wysokość wynosi 208 metrów.

Ode mnie: Alleluja ! :cheers:

·
Registered
3,848 Posts
powiem to po rosyjsku: pażywiom, uwidim :) ja jednak jestem pesymistą ale jesli stanie chodzby jedna wieza to ranga miasta skoczy do gory :)

·
Registered
4,779 Posts
Ranga to może wzrosnąć ale pod warunkiem że będzie to dzieło jakiegoś znanego i uznanego architekta, z powodu 300 metrowego kloca bez polotu ranga nikomu nie wzrośnie. Ja się z entuzjazmem wstrzymam do czasu aż powiedzą gdzie to ma być (choć chyba jedyne miejsce jakie wchodzi w grę to parking na przeciwko FIMa) i przede wszystkim co to ma być. Będzie render - będzie sens się cieszyć lub nie.

·
Registered
3,848 Posts
^^ a wiec sklejmy to w calosc i mozna powiedziec ze jedno i drugie ? przeciez ja ledwo wiem gdzie lezy Kuala Lumpur w Malezji ale wiem np. ze symblem tego miasta sa 2 ponad 300metrowe wieze- Petronas Towers i z tego znam to miasto i mi sie dlatego dobrze kojazy, jesli podobne wieze powstana w Wawie, wowczas one stana sie symbolem miasta

·
Banned
746 Posts
Odnośnie PKP to myślę, że może chodzić o:
- teren Dw. Głównego
- teren obok, blizej ulicy, pod warunkiem zakrycia torów
- zamiast stacji Ochota
- działka obok biurowca Warty
- wielki parking Samopolmocy (tzn kiedyś nalezał do nich)
- Centralny

·
Warsaw patriot
4,259 Posts
Rany ...nie wierzę:banana: :banana: :banana: :banana: :cheers: :cheers:
oby była to prawda- a nie European Trade Center.

Warszawa zyska najlepszy skyline po Frankfurcie- jak beda dwie to i moze najlepszy.
:dance:

·
Registered
3,848 Posts
^^ no ja tez sie napalam ale ... :::S-T-O-P::: cieszmy sie z tego co bedziemy miec na 99% czyli z wieżowca Libenskida

·
and we flew away
9,492 Posts
Ranga to może wzrosnąć ale pod warunkiem że będzie to dzieło jakiegoś znanego i uznanego architekta, z powodu 300 metrowego kloca bez polotu ranga nikomu nie wzrośnie. Ja się z entuzjazmem wstrzymam do czasu aż powiedzą gdzie to ma być (choć chyba jedyne miejsce jakie wchodzi w grę to parking na przeciwko FIMa) i przede wszystkim co to ma być. Będzie render - będzie sens się cieszyć lub nie.
a ja bym jakoś chciał, by to był nasz swojski Kuryłowicz :D. Trzymam kciuki, by to info nie było lipą :)

·
Registered
3,003 Posts
W Warszawie stanie najwyższy budynek w UE
"Rzeczpospolita": W Warszawie powstaje najwyższy budynek w Unii Europejskiej. Jak dowiedziała się gazeta, gigantyczna 300-metrowa wieża, a być może nawet dwie, miałyby stanąć w centrum stolicy.
Warszawskie Twin Towers planują wybudować Warta i PKP. "Rzeczpospolita" pisze, że technicznie projekt jest już wykonany. Teraz pomysłodawcy prowadzą wstępne rozmowy z władzami miasta.

Gazeta przypomina, że obecnie najwyższą budowlą w stolicy - 231 metrów z iglicą - jest Pałac Kultury i Nauki. Natomiast najwyższy biurowiec to znajdujący się na warszawskiej Woli Warsaw Trade Tower. Jego wysokość wynosi 208 metrów.
http://wiadomosci.onet.pl/1545140,69,item.html

·
Registered
3,843 Posts
Z rzepy
Budujmy wyżej niż Pałac Kultury

Rzeczywiście wiemy o pomyśle budowania trzystumetrowej wieży w okolicach Al. Jerozolimskich. Prywatnie nie jestem zwolennikiem teorii, że w Warszawie można budować tylko do wysokości Pałacu Kultury i Nauki, więc na pewno będziemy pozwalać architektom i inwestorom, by planowali więcej niż 30 pięter.

Jacek Wojciechowicz, wiceprezydent Warszawy
SEWERYN SOŁTYS

Sama idea budowy takiego wieżowca wydaje mi się interesująca. Niewątpliwie byłoby to ciekawe wyzwanie. I chyba miło byłoby mieć najwyższy budynek w Europie?

Co prawda Londyn może nam zrobić konkurencję, bo prawdopodobnie już teraz buduje ponad trzystumetrowego drapacza. Ale nawet jeśli tamten powstałby szybciej, nasz mógłby stać się największy na kontynencie. Projekt warszawskiego wysokościowca jest jeszcze stosunkowo słabo udokumentowany. Nie ma konkretnego wniosku w sprawie warunków zabudowy. Jeśli wpłynie, trzeba będzie przeanalizować szczegółowo lokalizację, sprawdzić, czy obiekt nie będzie uciążliwy dla sąsiedztwa, jak współgra z otoczeniem. Na razie możemy się tylko zastanawiać czysto teoretycznie, czy chcielibyśmy taką wieżę w Warszawie mieć. Ale przecież niezwykle ważne jest również, jak miałby taki budynek wyglądać. Żeby nie był to tylko prosty słup do nieba, którego jedyną zaletą jest wysokość.
Jacek Wojciechowicz, wiceprezydent Warszawy

·
Registered
2,169 Posts
NARESZCIE :D:D:D
Długo czekaliśmy na tą wiadomość :)
I nie istotne czy uda się czy nie (chociaż ja jestem optymistą :)) ważne, że skończyły się czasy pie***enia, że PKIN ma być najwyższym budynkiem i nic ponad niego nie można zbudować.
Wydaje mi się też, że pomógł przykład z Wrocławia, że 230m to nie jest jakaś kosmiczna nieosiągalna granica :)
Jeszcze trochę i będziemy konkurować z Taipei i Dubajem, zobaczycie :D

·
Registered
1,467 Posts
^^ czy to znaczy, że koniec koniuktury w naszym kraju jest już blisko ??;)

wychodzi na to, że tylko polskie stać na rozmach, pozostaje czekać na projekt :)

21 - 40 of 11076 Posts