SkyscraperCity banner

10961 - 10980 of 11076 Posts

·
Registered
1,973 Posts
Tylko po co te ciągłe porównania z d***???
Dlatego właśnie, że ktoś już porównywał. A ja mu na tym przykładzie odpowiadam. Porównania są nieodłącznym elementem dyskusji na tym forum. Przynajmniej tak jest od lat, i nie widzę w tym niczego niestosownego. Jeśli chodzi o skyline, kwestia porównań nigdy nie była czymś z d..., stąd nie rozumiem Twojej trochę nerwowej reakcji.

·
Registered
1,973 Posts
W Rotterdamie nic wysokiego nie ma, tam są niskie wieżowce. 100 metrów z małym haczykiem. Widziałem z chodnika........, potem czytałem ich wysokości na necie ;) Warszawa wyższa (y)
To jasne, lecz według niektórych Warszawa dzisiaj jeszcze ustępuje Rtt pod względem skupiska wieżowców, potencjału skyline. A wystarczy zabudować ją trochę średniej wysokości biurowcami, apartamentami, i nie będzie już czego porównywać. :) Porównania skyline uważam za jak najbardziej zasadne.

·
Registered
85 Posts
Dlatego właśnie, że ktoś już porównywał. A ja mu na tym przykładzie odpowiadam. Porównania są nieodłącznym elementem dyskusji na tym forum. Przynajmniej tak jest od lat, i nie widzę w tym niczego niestosownego. Jeśli chodzi o skyline, kwestia porównań nigdy nie była czymś z d..., stąd nie rozumiem Twojej trochę nerwowej reakcji.
To nie jest nerwowa reakcja. Raczej przejaw zmęczenia ciągłym porównywaniem rzeczy, których nie da się obiektywnie porównać.
Można porównywać budynki między sobą pod względem wysokości, użytych materiałów, technologii konstrukcji etc etc. Ale to że mi się tam jakieś miasto (często przypadkowe) podoba bardziej lub mniej niż inne (równie przypadkowe) miasto to czysto subiektywne odczucie, które nie wnosi żadnych treści do dyskusji...

·
Registered
655 Posts
To jasne, lecz według niektórych Warszawa dzisiaj jeszcze ustępuje Rtt pod względem skupiska wieżowców, potencjału skyline. A wystarczy zabudować ją trochę średniej wysokości biurowcami, apartamentami, i nie będzie już czego porównywać. :) Porównania skyline uważam za jak najbardziej zasadne.
Bonus, masz może jakieś fotki Varso od strony dziado parkingu ? interesuje mnie jak wygląda tam obejście przy kompleksie, czy też jest tak ładnie zielono jak od Chmielnej.

·
Registered
1,973 Posts
Hmm.. mógłbym zgodzić się, że przejaw zmęczenia. A od jak dawna śledzisz forum? Ja od 2006, i tylko w ciągu ostatniego miesiąca spotkałem się wielokrotnie z wyrazem zupełnie niezrozumiałego, niepoważnego malkontenctwa (to absolutnie nie pod Twoim adresem), wymądrzania się w kwestiach wiedzy inżynieryjnej, niestety niepopartego twardymi argumentami, innymi śmiesznymi dyskusjami, i nie reaguję na to zbytnio. Może dlatego, że tak długo już tutaj przebywam. Trzeba przyjąć, że to normalna rzecz wśród społeczności każdego większego forum. Jednak porównania, które są tu chyba od zawsze na porządku dziennym, nie powinny nikogo drażnić ani męczyć. Jeżeli to jest dla Ciebie jakieś dziwne zjawisko, to może powinieneś zajrzeć głębiej w annały forumowe, i zapoznać się z rankingami wieżowców,miast, skyline są tego całe wątki; albo zobaczyć, jak ludzie potrafią porównywać na youtube miasta, tworząc filmy typu "top european skyline" itp. Jest to zjawisko stare, jak cała ta tematyka, i nie powinno nikogo dziwić, że ma miejsce. Ludzie zawsze będą porównywali, tworzyli rankingi. Dla niektórych ma to wymiar nawet większy, niż samej rozrywki.

·
Registered
1,973 Posts
Bonus, masz może jakieś fotki Varso od strony dziado parkingu ? interesuje mnie jak wygląda tam obejście przy kompleksie, czy też jest tak ładnie zielono jak od Chmielnej.
Wczoraj nie robiłem zdjęć od tej strony ale niestety, zielonego to tam raczej prędko nic nie ujrzysz. Być może wcześniej oddadzą ten teren - na długości kompleksu HRA - niższego, niż główną wieżę, a wtedy może być zielono. Na razie niestety straszy na całej długości płot. Chociaż postaram się zrobić zdjęcia. Może coś tam się ruszyło. Od strony Alej widać tylko blachę.

·
Registered
1,973 Posts
^^^^^^
Mam nadzieję, że jakiś chodnik po całej długości kompleksu zrobią.
Chodnik pewnie będzie. Cały teren ma być doskonale skomunikowany. Przejście na całej długości kompleksu, wyjścia z podziemi pkp i WKD na miasto.
Jest tam parę drzewek.
150688

150689
150690

To wszystko, czym w tej chwili dysponuję.

·
Registered
30 Posts

Zdecydowanie najlepsze lokalizacje do robienia zdjęć podrasowanemu skyline'owi. Patrząc na te ujęcia dopadają mnie myśli, jak to miasto by wyglądało przy odpowiedniej urbanistyce... na tych zdjęciach wygląda jak jakieś porządne większe amerykańskie miasto... Mam nadzieje, że dożyje kiedyś momentu, że skyline będzie tak świetnie zagęszczony z każdej strony jak na tych fotach. BTW pozdrawiam autora, świetne robota!(y)

·
Registered
132 Posts
Szału nie bedzie, nie zebym narzekal specjalnie tylko oceniam rzeczywistosc, wizualnie budynek bedzie nieco wyzszy od PKiN, ot co.

10961 - 10980 of 11076 Posts