SkyscraperCity banner

14241 - 14260 of 15058 Posts

·
Registered
2,393 Posts
To teraz jeszcze dokończenie elewacji i testy oświetlenia i Varso zaprezentuje się w pełnej okazałości :)

·
Registered
2,281 Posts
Varso to klasa europejska, jesli nie swiatowa. Widac klase projektanta i jakosc wykonania. Budynek jest z wyzszej polki niz wszystko inne w Warszawie. A jeszcze tyle emocji przed nami. Oswietlenie iglicy, a potem otwarcie budynku i tarasow. Przejscie do peronow Centralnego...

·
Registered
440 Posts
Nie chcę wyjść na człowieka, nazbyt zadufanego. Jednakże ja, śmiało klasyfikuję Varso, jako "ligę" światową.
I tutaj w pełni się zgadzam, każdy detal, począwszy od rodzaju zastosowanego szkła elewacji, do wyboru ostatecznej formy iglicy (wraz z pomostami technicznymi) miał na to wpływ.
Varso wyróżnia się na tle innych Warszawskich drapaczy chmur nie tylko pod względem wysokości (architektonicznej), ale i przede wszystkim w znaczeniu jakości wykonania i staranności/ przywiązania do szczegółów. Każdy z takowych elementów stoi po prostu półkę wyżej.

·
Registered
2,281 Posts
Tak patrze na te zdjecia z daleka z zurawiem i antena I sobie mysle - jak by Varso wygladal z dwiema antenami, jak Willis Tower? Lepiej? Na pewno by sie bardziej wybijal w skajlanie.

·
Registered Polishman
4,607 Posts

·
Registered
440 Posts
Wizualizacja (prawie)całej zamontowanej elewacji.
Zarówno od lobby do 53-piętra (w tym kondygnacje techniczne: 46-49 i 51-53) i szklane ściany na trzecim tarasie widokowym (ponad 53-piętrem). Dla jasności przekazu, zdemontowałem obydwa żurawie.
Ostateczny kolor elewacji (na kondygnacjach technicznych) może trochę odbiegać od ostatecznego efektu.
1116560

Na podstawie zdjęcia autorstwa @Krzysiek_Gie

·
Registered
70 Posts
Dla mnie to wygląda dziwnie trochę jak jakieś metalowe stelaże parasolek lub jakieś talarze do odbioru tv. Trochę za bardzo odciąga uwagę od budynku i człowiek zastanawia się co tam jest. Ja widziałbym coś bardziej minimalistycznego plasującego do nowoczesnego wieżowca. Ale to tylko moje zdanie.

14241 - 14260 of 15058 Posts