Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 66 Posts

·
Registered
16,181 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Dziś wyszedłem porobić zdjęcia kilku wrocławskim inwestycjom i przy okazji popstrykałem trochę majowego Wrocławia, Wrocław chyba wygląda najlepiej w Maju :) Niestety po dojściu do Odry zobaczyłem, że mam włączoną w aparacie najwyższą rozdzielczość i wyszło mi tylko 166 zdjęć, cóż jak jutro będę miał czas to porobię zdjęcia na północ od Odry czyli głównie śródmieście.

Aquapark na Hubach

Poltegor zza krzaka- jego ostatni Maj :)

dochodzę do straceńca (więcej zdjęć będzie w wątku o pożegnaniu kolosa ;))

złoty wieżowiec :)

kościół Boromeusza

dół pod Sky Tower a w dali galeriowce

na pierwszym planie działka za 370 mln PLN a w dali hotel Orbis, budowa GTC Globis i Arkady.

przechodze przez pole, oglądam się i...

przechodze obok Hotelu Wrocław i obracam się...

idę dalej, arkady

fragment arkad przy wiadukcie kolejowym

ide dalej i znów zerkam do tyłu...

wkraczam do centrum, remont renomy trwa

zaraz wejde w bardziej zielone okolice.

c.d.n. :)

·
Registered
16,181 Posts
Discussion Starter · #2 ·
temperatura 30 st., słońce.

jedna z części fosy miejskiej

jedna z moich ulubionych kamienic, ulica Podwale - cały czas podchodze pod wzgórze (Partyzantów) u podnóża którego jest ta część fosy.

zdrój

w dole zakręt fosy i ulicy Podwale

obracam się w tył

z przodu widok podobny

na pierwszym planie bunkier a w oddali kościół Dominikanów na placu Dominikańskim

w oddali Galeria Dominikańska i Katedra

wchodze na kolumnade na wzgórzu Partyzantów - kiedyś grywał tu Strauss (brat tego słynnego) ;) teraz w remoncie a na dole widac zrujnowana fontannę.

z prawej stary basen na ul. Teatralnej a dalej Opera

widoki na południe

dobra schodze bo wieżowców to ja nie wypatrze w tym mieście :)

dalsza cześć fosy i Podwala

c.d.n.

·
Registered
16,181 Posts
Discussion Starter · #3 ·

spojrzenie w lewo

konsulat RFN

koniec etapu Galeria Dominikańska

plac Dominikański i budowa Justin Center

Brama Oławska

poczta główna, wkrótce przetarg na działke przed nią, warunek kupna-budowa hotelu 5*

znów spojrzenie w tył

całe miasto obwieszone plakatami expo 2012, ostatnio odwiedziła nas komisja

przechodze przez brame oławską

jestem pod Galerią D. widok w kierunku rynku

kolejny bok Galerii a z drugiej strony ostatni fragment Fosy Miejskiej

znowu poczta

muzeum architektury

widok w kierunku rynku, kościół dominikanów

c.d.n.

·
Registered
3,149 Posts
Piękne zdjęcia i piękne miasto!! Niestety dużo czasu upłynie zanim zacznie wyglądać na prawdę ładnie. Jak na razie piękny jest zasadniczo tylko Rynek i plac solny (ten obok gdzie są kwiaty). Już nawet ulice wychodzące z niego nie wyglądająza dobrze. Byłem tam w zeszłą sobotę i spodziewałem się ogromnych rewelacji, zważywszy na to ile sięostatnio o Wrocławiu słyszy i jak świetnego macie prezydenta miasta. Niestety, uderzył mnie niesamowity chaos tego miasta. Jest niezwykle dużo dziur w zabudowie (nawet w Warszawie jakoś się to tak nie rzuca w oczy i sprawia wrażenie dużo bardziej spójnego miasta), fatalne drogi i strasznie chaotyczna sieć tramwajowa. Ponadto bardzo złe drogi. Nawet to co się dzisiaj buduje we Wrocławiu nie wygląda za dobrze. Miasto jednak ma ogromny potencjał, ale najpierw musi stać się bardziej uporządkowane. A to zajmie mu jeszcze dużo czasu :(

·
Registered
6,195 Posts
Dobra, rozumiem, że czyjeś odczucia subiektywne mogą być różne, dziwne lub zabawne, ale jednak tego nie kumam:

strasznie chaotyczna sieć tramwajowa.
Z ciekawości pytam - na czym polega uporządkowanie krakowskiej sieci tramwajowej?

·
Registered
3,149 Posts
Wszystkie tory są podwójne, nie ma torów pojedyńczych z mijankami, ani czegoś takie co w ogóle nie wiem do czego służy a jest przed uniwersytetem od strony Odry (pojedyńcza tora od której co chwila jest jakieś odgałęzienie). Każdy tramwaj wraca tak samo jak jechał. Nie ma wielkich placów gdzie jest masa torów w różne strony jak przed Operą Wrocławską albo na przebudowywanym właśnie rondzie grunwaldzkim. Nie ma nieużywanych torowisk. Jeżeli są gdzieś tory, to znaczy że tramwaj po nich jeździ. Wg. mnie nasza Krakowska sieć tramwajowa jest najbardziej idealna (jeszcze w Warszawie i Łodzi są porównywalne) gdyż jest jasna, przejżysta i wręcz pedantyczna. Wrocław jak dla mnie to totalne przeciwieństwo naszej sieci :)

·
Registered
16,181 Posts
Discussion Starter · #8 ·
park Słowackiego

panorama racławicka

radisson sas

most tumski i budowa Bema Plaza

spojrzenie na Uniwerek i hale targową

akademia sztuk pięknych blisko...

bulwar wzdłuż wzgórza polskiego

zatoka Gondoli, ostatnio widziałem ze cumuje tam Maja

wejście na wzgórze polskie

niedokończona biblioteka Uniwerku

widok z mostu pokoju na Ostrów

i na Stare Miasto

·
Registered
6,195 Posts
Wszystkie tory są podwójne, nie ma torów pojedyńczych z mijankami, ani czegoś takie co w ogóle nie wiem do czego służy a jest przed uniwersytetem od strony Odry (pojedyńcza tora od której co chwila jest jakieś odgałęzienie). Każdy tramwaj wraca tak samo jak jechał. Nie ma wielkich placów gdzie jest masa torów w różne strony jak przed Operą Wrocławską albo na przebudowywanym właśnie rondzie grunwaldzkim. Nie ma nieużywanych torowisk. Jeżeli są gdzieś tory, to znaczy że tramwaj po nich jeździ. Wg. mnie nasza Krakowska sieć tramwajowa jest najbardziej idealna (jeszcze w Warszawie i Łodzi są porównywalne) gdyż jest jasna, przejżysta i wręcz pedantyczna. Wrocław jak dla mnie to totalne przeciwieństwo naszej sieci :)
Jezu, kiedy Ty byłeś we Wrocławiu, że o mijankach piszesz? (Zdaje się, że obecnie jedynie na Klecinie jest pojedynczy tor, ale bez mijanek). Nie mam pojęcia co nietypowego jest przed uniwersytetem, przed operą jest normalne torowisko z dodatkowym torem dla przystanku tramwaju zabytkowego (wielość torowisk można by wskazać na placach Grunwaldzkim i Powstańców Wielkopolskich).

Naprawdę, czasem opinia kogoś z zewnątrz może być bardzo zaskakująca. (Ja tam ani w łódzkiej, ani w krakowskiej sieci niczego szczególnego nie zauważyłem... ale nie twierdzę, że znam całe).

·
Registered
16,181 Posts
Discussion Starter · #10 · (Edited)
widok na katedre z drugiej strony

zbliżam sie do placu Grunwaldzkiego, widoczna ulica Szczytnicka

jednak ja idę Piwną

ulica Piastowska i jej ujście do placu Grunwaldzkiego

ulica Norwida

Uniwersytet Przyrodniczy

·
que conoce muchos idiomas
6,863 Posts
Zapoznaj sie z historia rozwoju sieci wroclawskich tramwaji to dowiesz sie dlaczego np. po polnocnej stronie SM jest jeden tor (w jedna strone sie tylko jedzie). Pozatym we Wroclawiu juz nie ma mijanek :) Ale fakt, sa pojedyncze tory (dwa krotkie odcinki na peryferiach) ktore pewnie przy okazji jakiegos remontu zostana przebudowane). Nieuzywane odcinki sa bardzo przydatne przy okazji roznych remontow, awarii, a pozatym niektore z tych odcinkow beda w przyszlosci uzywane liniowo (np. ul. Teatralna) kiedy rozbudowana zostanie siec. Niektore nieuzywane odcinki sa tez uzywane jako postoje dla rezerw (np. na Wierzbowej). A co do placow z platanina szyn (w sumie sa dwa: pl. Powstancow Wielkopolskich i pl. Grunwaldzki, bo na pl. Teatralnym uklad jest bardzo prosty :)). Zalezy co kto lubi - ja uwielbiam taka platanine, gdzie jest duzo torow, duzo tramwaji itd itd :) Wroclawska siec jest bardzo gesta w centrum, a w Krakowie jest tylko jedna petla wokol Rynku i wszystko sie rozchodzi promieniscie - przydalby sie wam trawmaj w alejach na sam poczatek :)

·
Registered
16,181 Posts
Discussion Starter · #12 ·
Piękne zdjęcia i piękne miasto!! Niestety dużo czasu upłynie zanim zacznie wyglądać na prawdę ładnie. Jak na razie piękny jest zasadniczo tylko Rynek i plac solny (ten obok gdzie są kwiaty).
a dlaczego wg Ciebie żle wygląda np teren między Uniwersytetem poprzez wyspy Odrzańskie i Ostrów Tumski? Dlaczego źle wygląda świdnicka, kompleks Hali Ludowej i Parku Szczytnickiego? Poza tym dlaczego tak źle wg Ciebie wygląda to co pokazałem na zdjęciach? Pytam serio.

·
Registered
3,149 Posts
Jezu, kiedy Ty byłeś we Wrocławiu, że o mijankach piszesz?
W sobotę. Nie wiem czy były mijanki, ale był pojedyńczy tor. A zazwyczaj jak są pojedyńcze tory to są i mijanki.

Nie mam pojęcia co nietypowego jest przed uniwersytetem, przed operą jest normalne torowisko z dodatkowym torem dla przystanku tramwaju zabytkowego
Tylko widzisz. Ja nie wiedziałem po co jest ten dodatkowy tor, u nas czegoś takiego nie ma. Tory są zawsze podwójne, nigdy potrójne ani nigdy pojedyńcze. Szkoda że nie wiesz co jest przed uniwersytetem. Otórz jest tam pojedyńczy tor od którego co jakiśczas odchodzi tor w inną stronę. Dla mnie jest to chaotyczne.

Naprawdę, czasem opinia kogoś z zewnątrz może być bardzo zaskakująca. (Ja tam ani w łódzkiej, ani w krakowskiej sieci niczego szczególnego nie zauważyłem... ale nie twierdzę, że znam całe).
Ale nie musisz znać całych sieci. U nas wszędzie ta sieć wygląda tak samo. Co jeszcze jest dosyć dezorientujące to fakt istnienia nieużywanych torowisk. U nas czegoś takiego równierz nie ma. Jak jakieś torowisko wyłączali, to od razu je likwidowali. U was są te rzeczy, przez co sieć ta dla mnie wygląda niesamowicie chaotycznie (podobnie jak w Gdańsku)

·
Registered
3,149 Posts
a dlaczego wg Ciebie żle wygląda np teren między Uniwersytetem poprzez wyspy Odrzańskie i Ostrów Tumski?
Ok, Ostrów Tumski i tereny naokoło Hali Ludowej też równierz wyglądają ok, zapomniałem o nich. Aczkolwiek drogi prowadzące do tejże hali już sątragiczne. To m.in. wpływa na odebranie tej okolicy za dość zaniedbaną. Ale sama Hala i park są przepiękne.

Dlaczego źle wygląda świdnicka
Świdnicka była by ok, jest przepięknie odnowiona, ale:
1. ten blok jest tragiczny. Jest odnowiony, więc nawet byłby ok, ale jest cofnięty względem innych zabudowań. Przez co nie wygląda to a dobrze.
2. Przejście podziemnie może nie wygląda najgorzej, ale fakt jego istnienia na takiej ulicy jest tragedią.
3. Jak się patrzy na wprost idąc Świdnicką to zamyka ją ten biurowiec duży. I to jest bardoz fajne. Jednakże zabudowa przy niej jest bardzo niejednolita, coś jest wysokiego, coś niskiego, coś starego coś nowego, tu blok tu stare. To mi się nie podobało. I to że nad nią przechodzi ta ruchliwa ulica. Poza tym te dwa budynkiu z początku lat 90. Jeden przy ten dużej ulicy i jeden różowy taki przy samej świdnickiej. One są co najmniej tragiczne. Ale skrzaty są zajebiste :D

Poza tym dlaczego tak źle wg Ciebie wygląda to co pokazałem na zdjęciach? Pytam serio.
Pisałem już. Ogromna ilość luk w zabudowie, chaos, fatalne drogi i nie odnowione kamienice. Ale przede wszystkim nie ciągłość zabudowy.

·
Registered
6,195 Posts
W sobotę. Nie wiem czy były mijanki, ale był pojedyńczy tor. A zazwyczaj jak są pojedyńcze tory to są i mijanki.
Wszystkie mijanki zostały zlikwidowane dawno temu, bo też i pojedynczych torów prawie nie ma, Curz opisał to dokładniej ode mnie - większość pojedynczych torów jest bardzo krótka, nie ma po co mijanek stosować.

Szkoda że nie wiesz co jest przed uniwersytetem. Otórz jest tam pojedyńczy tor od którego co jakiśczas odchodzi tor w inną stronę. Dla mnie jest to chaotyczne.
Nie wiem co jest, bo zwłaszcza po remoncie (skoro mówisz, że byłeś w sobotę), nic tam nie ma. Oprócz mostów. Tak tory odchodzą sprzed uniwerku na mosty oraz wychodzą z Szewskiej. Ten tor jest pojedynczy, bo stanowi coś w rodzaju obwodnicy tramwajowej Starego Miasta.

Ale nie musisz znać całych sieci. U nas wszędzie ta sieć wygląda tak samo.
OK, ale nie znając całości sieci trudno mi wyrokować. Nie wiem, może we Wrocławiu sieć jest gęstsza i stąd takie różnice?

Jednakże zabudowa przy niej jest bardzo niejednolita, coś jest wysokiego, coś niskiego, coś starego coś nowego
No cóż, to jest Wrocław, który miał nieco różną od krakowskiej historię ostatnich kilkudziesięciu lat. Niemniej większość Twoich spostrzeżeń jest słuszna, może jedynie nie rozumiem, czemu różnorodność jest zła. No, ale krakus rzeczywiście może odbierać to inaczej.

·
Registered
3,149 Posts
O! Gdyby tak całe miasto wyglądało, to by było super i idealnie :) Plomby przede wszystkim (no może ta jakaś wybitna nie jest, ale jest ok)

·
Administrator
37,501 Posts
tam tor jest pojedynczy, bo niestety wladze przeglosowaly pojedynczy tor na szewskiej. ja tez nie rozumiem, czemu jest tyle pojedynczych torow we wro w porownaniu do innych miast. i co najsmieszniejsze, mozna to latwo wyeliminowac, tyle ze to jakas wroclawska tradycja. przeciez 21 moglby jezdzic w obie nowym swiatem, nie rozumiem tez 14/24, no i dosc dziwne jest 0L i 0P, ktore koncza jazde w polowie trasy, gdzie przesiada sie do kolejnego mnostwo ludzi.

·
Registered
6,195 Posts
Tak, Szczytnicka mi się też podoba bardzo, mimo, że plomby rzeczywiście nie powalają. Może to wynika z tego, że na początku lat 90. była strasznie wybrakowana, a została dokładnie zaplombowana i nabrała charakteru (choć zapewne zaraz się znajdzie ktoś z przeciwnym zdaniem :) ).

·
Registered
6,195 Posts
nie rozumiem tez 14/24, no i dosc dziwne jest 0L i 0P, ktore koncza jazde w polowie trasy, gdzie przesiada sie do kolejnego mnostwo ludzi.
0 jako linia okólna musi mieć gdzieś przystanek na odpoczynek motorniczego. Jest charakterystyczna, bo łączy największe wrocławskie dworce kolejowe. Czy to jest linia ewenement w skali kraju? Szkoda, że nie puszczono torów przez most Milenijny, byłaby okazja do drugiej okólnej linii (swoją drogą mogłaby być okólna atobusowa linia nocna 257)

Czemu Cię dziwi 14/24? To jest de facto jedna trasa, tyle że na pewnym odcinku też ma formę okólną.

Kurczę, przyznaję, że dowiaduję się ciekawych opinii o naszych liniach tramwajowych. Dla mnie nic tu zaskakującego nie ma. Kwestia przyzwyczajenia, jak widać. :)

·
Registered
16,181 Posts
Discussion Starter · #20 ·
Jedrzej najwyraźniej podobaja nam się dwa różne typy miast :)
Dla mnie róznorodność np świdnickiej jest świętością.

1 - 20 of 66 Posts