SkyscraperCity banner

1 - 20 of 620 Posts

·
Registered
Joined
·
17,607 Posts
Discussion Starter #1
Browary Dolnośląskie sprzedane

Agata Saraczyńska 2007-01-31, ostatnia aktualizacja 2007-01-31 20:19
GAZETA WYBORCZA


Działkę wraz z budynkami dotąd należącymi do Carlsberga kupiła firma The Hanover Company.


Duński Carlsberg przejął tradycję Browarów Dolnośląskich i produkuje piwo Piast. Tyle że od 2004 roku nie powstaje ono we Wrocławiu. Wtedy też zapadła decyzja o sprzedaży zabudowań nad Odrą, przy ul. Jedności Narodowej. Sześciohektarowa działka niemal w centrum miasta jest atrakcyjna, ale poszukiwania inwestora nie były proste - na przeszkodzie stała konieczność zachowania XIX-wiecznej architektury przemysłowej, uznanej za zabytek i prawnie chronionej. Zgodnie z miejskim planem zagospodarowania przestrzennego w tym miejscu mogą powstać mieszkania, a także obiekty usługowe i handlowe.

Przemysław Biegański, prezes zarządu Browarów Dolnośląskich "Piast" nie zdradza za ile został sprzedany dawny browar. Zapewnia jednak: - Nowy właściciel nada temu miejscu wyjątkowy klimat, a sam obiekt stanowić będzie architektoniczny wzorzec adaptacji przestrzeni postindustrialnej.

Nowego inwestora chwali również Grzegorz Roman, dyrektor departamentu architektury i rozwoju Urzędu Miejskiego: - Hanover Company ma ogromne doświadczenie w rewitalizacji obiektów zabytkowych. To, że Amerykanie zdecydowali się zainwestować u nas jest sukcesem, bo nie tylko uratują historyczna budowlę, ale przeniosą najnowsze rozwiązania architektoniczne. Dzięki nim zyskamy piękny kawałek miasta, który przez lata był zaniedbany i niedostępny.


The Hanover Company wywodzi się z Houston w Teksasie i stała się jedną z najaktywniejszych firm działających na amerykańskim rynku nieruchomości. Działa od ponad dwudziestu lat i specjalizuje się w budowie rezydencji wielorodzinnych o wysokim standardzie, które projektowała i wznosiła od Los Angeles po Charlotte.

We Wrocławiu amerykański deweloper zamierza wznieść apartamentowce, a w pobliżu mostów Warszawskich - biurowiec. Czy będzie to wieżowiec, nie wiadomo, trwają negocjacje co do wysokości zabudowy. Nowy właściciel chce też zaadaptować pochodzące z końca XIX wieku budynki, nie tylko tych sześć chronionych przez konserwatorów, ale i dwa inne. Nie wiadomo jednak, co w nich urządzi. Pewne jest, że na terenie browaru nie powstanie hipermarket.

Dr Piotr Gerber, architekt i historyk architektury industrialnej: - Przyszłość budynków browaru zależy teraz od konserwatora zabytków. Wierzę, że nie powstanie tu architektoniczna wydmuszka - zabytkowa i ładna z zewnątrz, a w środku pusta.

Sprzedaż siedziby przy ul. Jedności Narodowej nie oznacza, że Carlsberg opuści Wrocław. Jagoda Jastrzębska, rzecznik Browarów Dolnośląskich "Piast": - Już w marcu przeprowadzimy się do nowych biur i magazynów w Bielanach Wrocławskich.Komentarz

Agata Saraczyńska

By nie było znowu rzeźni

Mam nadzieję, że okres inwestorskiego wandalizmu mamy już za sobą i przestaną znikać z pejzażu miejskiego zabytki architektury przemysłowej. Cały cywilizowany świat dostrzega ich wartość. Liczę, że Wrocław nie skompromituje się kolejnym aktem barbarzyństwa i że historia z wyburzeniem Cukrowni Klecina czy dawnej Rzeźni Miejskiej już się u nas nie powtórzy. Trzymam kciuki za nowego inwestora. Wierzę, że szacunek dla historii mu się opłaci.


.
 

·
Underneath the Stars
Joined
·
1,271 Posts
Swietna wiadomosc :cheers: szczegolnie ze mieszkam po sasiedzku:) Budynki Browaru sa piekne -mam nadzieje ze zostana wykorzystane na lofty albo na jakies CH ala Stary Browar;)
 

·
Registered
Joined
·
11,043 Posts
Super info :cheers: . Ciekawie zapowiadają się inwestycje w tej okolicy - nowe osiedle Impela (tereny ZNTK), chyba jeszcze Odra Towers, a teraz browar. :)
 

·
Registered
Joined
·
17,607 Posts
Discussion Starter #8
Obecnie:

Od strony Jedności Narodowej:Od strony kanału:

Od tyłu, czyli od strony lini kolejowej Wrocław - Warszawa:

Fotki: wroclaw.dolny.slask.pl

.
 

·
Registered
Joined
·
17,607 Posts
Discussion Starter #11
Tak myślałem, że Odra Towers to nasz Ali D.:D, ale on nie współpracuje z Impelem :?

Inwestycja (dodajmy: olbrzymia inwestycja Impel-a, a raczej jednej z jego spółek), będzie zlokalizowana na terenie ZNTK, czyli bliżej Trzebnickiej i Leclerc-a :

Strona spółki Impela (znajdziesz tam informacje i fotki ich wielkiej działki) :

http://www.placeforyou.pl

.
 

·
Registered
Joined
·
17,607 Posts
Discussion Starter #13
Pora na Starą Elektrownię na Łowieckiej. Mam nadzieję, że ją także kupi równie znakomity inwestor, jakim niewątpliwie jest The Hanover Company.

.
 

·
w głębii kontinuum
Joined
·
3,049 Posts
Pora na Starą Elektrownię na Łowieckiej. Mam nadzieję, że ją także kupi równie znakomity inwestor, jakim niewątpliwie jest The Hanover Company..
Poszukiwanie inwestora dla elektrowni już trwa długo. A mnie elektrowania chyba się nawet bardziej podoba od browaru.

http://www.kogeneracja.com.pl/ec1/budynki.html

P.S. W cytowanym na początku tekście z GW brakuje mi tylko określenia jakiegoś horyzontu czasowego - kiedy ta inwestycja będzie raalizowana. Bo oprócz wszystkich ważnych faktów dotyczących tego czym ma być inwestycja zawsze mnie interesuje kwestia czasu.
 

·
Registered
Joined
·
17,607 Posts
Discussion Starter #18
W cytowanym na początku tekście z GW brakuje mi tylko określenia jakiegoś horyzontu czasowego - kiedy ta inwestycja będzie raalizowana. Bo oprócz wszystkich ważnych faktów dotyczących tego czym ma być inwestycja zawsze mnie interesuje kwestia czasu.
Czasu trwania tego typu inwestycji nie da się z góry określić (równiez i dokładnego rozpoczęcia). Akurat o tego inwestora, jego fachowość i chęć rozpoczęcia prac na zakupionej działce, jestem wyjątkowo spokojny... Wyjątkowo...

.
 

·
Registered
Joined
·
17,607 Posts
Discussion Starter #19
A dlaczego? czy inwestor tego nie planuje przynajmniej w przybliżeniu podejmując taką decyzję? ja oczywiście rozumiem, że nie da się podać dokładnych dat, nie oczekuję nawet tego, ale informacja o przybliżonym czasie to by się przydał. Miło jest, na taki prezent jak inwestycja z Browar Piastowski, oczekiwać.:)
Przybliżony termin, to dla Ciebie w tym konkretnym przypadku:

+/- miesiąc,

+/- kwartał,

+/- pół roku,

+/- rok,

+/- 2 lata

???

Presławie, to będzie bardzo duża inwestycja, podejrzewam, ze jedna z najbardziej unikalnych i niezwykłych w Polsce. Pamiętaj również, że dla tej zacnej firmy, będzie to absolutny debiut w Polsce (cała otoczka związana z załatwianiem różnych spraw w Polsce - dla The Hanover Company to będzie pierwszy kontakt z polskimi przepisami, papierkami itd...)

O jedno jestem spokojny - patrząc na ich dotychczasowe dokonannia w USA - jestem pewien, że nie zafundują nam g*******, a naprawdę piękny, zrewitalizowany kompleks.

Ciekaw jestem też tego nowego biurowca, który The Hanover Company chce wybudować koło mostu Warszawskiego - które jak wiemy też zostanie wyremontowany (stary), a obok powstanie zupełnie nowa przeprawa - nowy most Warszawski.

.
 

·
Registered
Joined
·
17,607 Posts
Discussion Starter #20
Browary Dolnośląskie sprzedane

Agata Saraczyńska 2007-01-31, ostatnia aktualizacja 2007-01-31 20:19
GAZETA WYBORCZA

[...]We Wrocławiu amerykański deweloper zamierza wznieść apartamentowce, a w pobliżu mostów Warszawskich - biurowiec. Czy będzie to wieżowiec, nie wiadomo, trwają negocjacje co do wysokości zabudowy.[...]
.

2007-01-21 19:36:20 | autor: Roman Barczynski

;przede wszystkim gratuluje sukcesów autorowi blogu' nawiązując do tematu chciałem powiedzieć iż przed kilkoma laty P. Prezydent Wrocławia R. Dutkiewicz wspominał w jednej ze stacji tv regionalnych iż w okolicach mostów warszawskich powstanie wizytówka miasta w postaci wieżowca myślę ze chodzi własnie o ten projekt

http://www.investmap.pl/index.php?a=invest&id=286

.........hmmmmmmmmmmmmm


.
 
1 - 20 of 620 Posts
Top