SkyscraperCity banner

1 - 20 of 1319 Posts

·
Registered
Joined
·
16,841 Posts
Discussion Starter #1
Adres: ul. Piłsudskiego 69-73# data przetargu: 19 marca 2008r.

# działka zabudowana obiektami do rozbiórki
# przeznaczenie: usługi – w tym hotel (preferowane zagospodarowanie terenu), usługi kultury, zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna (powyżej pierwszej kondygnacji), mieszkania towarzyszące, handel detaliczny wielkopowierzchniowy, urządzenia infrastruktury technicznej, infrastruktura drogowa
# nieruchomość położona w centrum miasta, przy jednej z głównych ulic, w niedalekiej odległości od dworca kolejowego
# powierzchnia gruntu: 5874 m2
# cena wywoławcza: 8 500 000 zł
# forma przetargu: przetarg ofertowy

Podobno jest kilku chętnych, więc czekamy do jutra....Z materiałów prasowych:

Centrum Metropol
Wrocław jest jednym z najstarszych i największych miast w Polsce, historyczną stolicą Dolnego Śląska. Dzięki nieprzerwanemu, wieloletniemu rozwojowi Wrocław staje się dziś europejską metropolią.
W listopadzie 2009 roku Urząd Miejski Wrocławia wydał decyzję o pozwoleniu na budowę dla wielofunkcyjnego zespołu Centrum Metropol, zlokalizowanego w kwartale ulic Piłsudskiego, Komandorskiej, Bogusławskiego i Świdnickiej - w ścisłym centrum miasta. W bezpośrednim sąsiedztwie zespołu znajdują się dwa dworce kolejowe oraz arteria łącząca śródmieście Wrocławia z autostradą A4 Kraków - Berlin.
W obrębie Centrum Metropol wybudowany zostanie 4* hotel Hilton Garden Inn z centrum konferencyjnym o powierzchni 600m2, 13.000m2 powierzchni biurowej klasy A, 36 apartamentów, jednostki handlowe i usługowe o zróżnicowanej powierzchni oraz 221 ogólnodostępnych miejsc w strzeżonym parkingu podziemnym.
Architektura Centrum Metropol wyrasta z szacunku do historii miejsca, nawiązując bezpośrednio do wielkomiejskiego charakteru ulicy z czasów jej świetności na początku XXw. Projektowany zespół podzielono na segmenty nawiązujące skalą i gabarytami do obiektów stanowiących obudowę ulicy Piłsudskiego. Klasyczne podziały istniejących budynków znajdują swe odzwierciedlenie w zaproponowanej kompozycji elewacji Centrum Metropol - rozdrobnionej, rytmicznie perforowanej - o typowo śródmiejskm charakterze.
www.Centrum Metropol.com

Hilton Garden Inn
Hilton Garden Inn jest nagradzaną, dostępną cenowo marką hotelową, podejmującą nieprzerwany trud by zapewnić współczesnemu podróżnikowi wszystko czego może potrzebować z dala od domu i miejsca pracy – od bezpłatnego dostępu do sieci internetowej we wszystkich pokojach, przez system zdalnego drukowania PrintSpotsTM oraz czynny przez całą dobę business center, skończywszy na najbardziej komfortowym łóżku jakiego można doświadczyć, wyposażonemu w Garden Sleep System®.
Zatem bez względu na to, czy wyjazd jest prywatny czy służbowy - Hilton Garden Inn oferuje produkty i usługi pozwalające gościom zasnąć głęboko, pozostać w formie, dobrze zjeść oraz pracować z głową – będąc z dala od domu.
Marka Hilton Garden Inn jest jednym z filarów rozwoju grupy Hilton.
Hotel Hilton Garden Inn we Wrocławiu przygotuje dla swych Gości 150 pokoi, wśród których znajdą się pokoje typu twin z dwoma szerokimi łóżkami, typu king z łóżkiem dwuosobowym oraz pokoje rodzinne z dwuosobowym łóżkiem i rozkładaną sofą. Wszystkie łóżka zostaną wyposażone unikalny system regulacji miękkości materaca - Garden Sleep System®.
Dla Gości przewidziano również restaurację, room service, bar w lobby, unikalną spiżarnię Pavillion Pantry® oraz zespół fitness Hilton Fitness by PrecorTM. W hotelu znajdzie się także centrum konferencyjne z siedmioma salami o zróżnicowanej powierzchni - od 30m2 do 200m2 oraz parking podziemny.
www.hiltongardeninn.com

Brian McCarthy Contractors Ltd
Firma Brian McCarthy Contractors Ltd została założona w 1981r w mieście Ennis, w środkowo-zachodniej Irlandii. Z biegiem lat z lokalnej firmy budowlanej rozrosła się do przedsiębiorstwa działającego na terenie całej Irlandii.
Brian McCarthy Contractors jest zaangażowane w realizację znaczących projektów w zakresie hotelarstwa, handlu, powierzchni biurowych, mieszkaniowych, szkolnictwa, przemysłu oraz rozrywki. Podczas gdy głównym obszarem zaangażowania firmy jest generalne wykonawstwo, jej oddział inwestycyjny z sukcesem zrealizował wiele komercyjnych i mieszkaniowych projektów oraz jest odpowiedzialny za nabycie i realizację Centrum Metropol we Wrocławiu.
W niecałe dwa lata od nabycia działki w zwycięskim przetargu, Brian McCarthy wraz HARTE Property & Investment - partnerem specjalizującym się w inwestycjach hotelowych - z dumą ogłaszają rozpoczęcie prac budowlanych tego pasjonującego zamierzenia. Wydanie pozwolenia na budowę dla inwestycji oraz podpisanie umowy franczyzowej z Hilton Hotels w tym samym tygodniu, bezpośrednio poprzedziło podpisanie kontaktów związanych z rozpoczęciem prac budowlanych na działce Metropolu. Firma przewiduje postęp prac budowlanych związanych z realizacją projektu bez opóźnień, z zamierzeniem ukończenia hotelu Hilton Garden Inn na czas Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej EURO 2012.
www.bmcc.ie

HARTE Property & Investment
HARTE Property & Investment działa jako developer, właściciel, operator oraz zarządca zasobów hoteli w Irlandii, Wielkiej Brytanii, Europie oraz Stanach Zjednoczonych. W portfolio firmy znaleźć można szeroką gamę hoteli – od 4* hoteli biznesowych do luksusowych obiektów typu boutique. W chwili obecnej HARTE Property & Investment posiada i zarządza 10 hotelami na całym świecie, łącznie oferującymi 1.470 pokoi.
HARTE Property & Investment pochwalić się może wyjątkowym doświadczeniem w dziedzinie nieruchomości, starając się dostarczyć pełen zakres rozwiązań swoim klientom, inwestorom oraz partnerom Joint Venture - zarówno w dziedzinie hoteli i rozrywki, jak również nieruchomości biurowych, handlowych i mieszkaniowych.
HARTE Property & Investment łączy doświadczenie, talent oraz możliwości menadżerskie z zasobami finansowymi w celu optymalizacji zysków inwestorów.
HARTE Property & Investment buduje i utrzymuje długoterminowe relacje ze swymi partnerami biznesowymi, inwestorami, finansistami oraz kooperantami branżowymi. Dzięki takim relacjom HARTE Property & Investment uzyskuje dostęp do możliwości wykraczających poza ofertę rynkową, niedostępnych dla pozostałych inwestorów.
www.harte.ie

FORUM Architekci
FORUM Architekci to wrocławska pracownia architektoniczna, stawiającą sobie za cel twórczy rozwój estetycznych tradycji wrocławskiego modernizmu. Pracownia specjalizuje się w projektowaniu budynków użyteczności publicznej w wymagających, śródmiejskich lokalizacjach, jak również gruntownych przebudowach historycznych obiektów.
W swoim dorobku ma szereg budynków dydaktycznych dla wrocławskich uczelni, biblioteki, szkoły muzyczne, przebudowę wschodniej pierzei Placu Solnego. Pracownia nie stroni również od kameralnych tematów, spośród których można wymienić: przebudowę kamieniczki Jaś na Dom Miedziorytnika, kilka rezydencji prywatnych, a nawet kaplicę cmentarną przeznaczoną dla lokalnej, gminnej społeczności. Ponadto pracownia przygotowuje również analizy urbanistyczne oraz programy funkcjonalne, będące podstawą dla innych inwestycji lub dla przeprowadzenia konkursów. FORUM czynnie uczestniczy w publicznej dyskusji nad kierunkami rozwoju Wrocławia.
Niezależnie od skali i trudności podejmowanych tematów – zaangażowanie zespołu projektowego jest całkowite.
Pracownia w ciągu ostatnich lat wykonała szereg projektów o profilu hotelarskim, wśród nich
4* hotel Stefan Esders przy ul. Oławskiej oraz butikowy 5* hotel Rialto na Ostrowie Tumskim, oba we Wrocławiu.
www.forum-architekci.pl
 

·
Registered
Joined
·
505 Posts
W centrum jest coraz mniej zieleni - najlepiej chyba byłoby, jakby ewentualny hotel zabudował pierzeje ulic Piłsudskiego i Komandorskiej, do tego prostopadle do Komandorskiej gdzies w połowie działki i wzdłuz tylnej sciany kinoteatru. Zostałby dziedziniec/ogrod od torow kolejowych - przy ktorych pokoje i tak miałyby mniejsza wartosc. Chocby miał byc dostepny tylko dla gosci hotelowych i widoczny tylko przez ogrodzenie.

Wszedzie dookoła widzę spadziste dachy - czyli i tu takie sa przewidziane?
 

·
the city
Joined
·
3,224 Posts
W centrum jest coraz mniej zieleni -
akurat zieleni to we Wroclawiu nie brakuje (jeden z najwyzszych wskaznikow w Polsce), a takie male skwerki-wypierdki, jak proponujesz, nie odgrywaja zadnej roli rekreacyjnej, a jedynie spelniaja funkcje toalety publicznej dla pieskow (w dzien) i dla pijaczkow (wieczorem).
jestem zdecydowanie przeciw
 

·
Administrator
Joined
·
39,139 Posts
W centrum jest coraz mniej zieleni - najlepiej chyba byłoby, jakby ewentualny hotel zabudował pierzeje ulic Piłsudskiego i Komandorskiej, do tego prostopadle do Komandorskiej gdzies w połowie działki i wzdłuz tylnej sciany kinoteatru. Zostałby dziedziniec/ogrod od torow kolejowych - przy ktorych pokoje i tak miałyby mniejsza wartosc. Chocby miał byc dostepny tylko dla gosci hotelowych i widoczny tylko przez ogrodzenie.

Wszedzie dookoła widzę spadziste dachy - czyli i tu takie sa przewidziane?

poszukaj mpzp/
 

·
Administrator
Joined
·
39,139 Posts
te pewne w CP tez. i co z tego? ta ulica ma potencjal.
 

·
Registered
Joined
·
4,121 Posts
Pozostałe hotele mają być w najbliższym czasie zmodernizowane.Raczej nie na 5*.Ogólnie zapowiada się spora przebudowa tej okolicy w najbliższym czasie.
 

·
Registered
Joined
·
505 Posts
te pewne w CP tez. i co z tego? ta ulica ma potencjal.
Jedyny czterogwiazdkowy hotel, w jakim kiedykolwiek mieszkalem miescil sie tutaj - w o wiele mniej ruchliwej, za to zazielenionej okolicy. Tak jak Pilsudskiego w okolicach dworca wygladaly raczej ulice mych hoteli w Pradze i Budapeszcie - 2/3* (lepszych nie bylo gdy przy Rennweg jest jeszcze jeden **** - i pare ambasad).

Summa summarum - jesli ktos chce w tym miejscu ****/***** wybudowac, bedzie juz musial gosciom zapewnic cos, co ruch/wyglad okolicy wynagrodzi (nb. nie moj problem => tyle mam na ten temat do powiedzenia).
 

·
Administrator
Joined
·
39,139 Posts

no rzeczywiscie, jedyne lepsze miejsce to Szczytniki.
 

·
Registered
Joined
·
4,121 Posts
^^hotel Polonia po Przebudowie

Zmodernizowany Capitol

Na Rogu Komandorskiej i Bogusławskiego ma powstać biurowiec,no i działka na rogu Komandorskiej i Piłsudskiego gdzie są te parterowe pawiloniki też ma zmienić swoje oblicze.Do tego można jeszcze dodać budynek UM na rogu Bogusławskiego Powstańców Śląskich.No i coraz bardziej cywilizujący się nasyp.
 

·
Administrator
Joined
·
39,139 Posts

·
Administrator
Joined
·
39,139 Posts
2. tak jak mialo byc.
 

·
www.zg24.pl
Joined
·
1,014 Posts
za 2 tygodnie sie wyjasni
 

·
Administrator
Joined
·
39,139 Posts
no to ciekawe co zaproponuja ;)
 

·
Registered
Joined
·
505 Posts
no to ciekawe co zaproponuja ;)
Patrz strona internetowa UBM Polska (niestety bezposredni link niemozliwy) - cos takiego jak Radisson SAS***** we Wrocławiu, ul. Purkyniego by pasowalo (elewacje posiadanego Domu pod Gryfami w Warszawie, pl. Trzech Krzyży tez mogliby nasladowac ;) ). Wsrod dotychczasowych obiektow McCarty-Harte nie znalazlem nic spelniajacego warunki MPZP - jesli nie liczyc trzech przebudowanych kamienic k. Victoria Station w Londynie.
 

·
Banned
Joined
·
2,417 Posts
Jeżeli mają na myśli wyburzenie tego starego biurowca przy Bogusławskiego, to byłaby wielka szkoda, bo jest on dość udany wg mnie, tylko wymaga remontu :) Czy to aby nie jest zabytek powstały przed II Wojną ? Kojarzy mi się z czymś w rodzaju modernizmu; okna trochę a la Renoma...
 

·
jestem Ott'em tego czatu
SEVKOVIĆ 2020
Joined
·
8,439 Posts
Daj ty spokój.

Chodzi o to:a nie o to:!
 

·
Banned
Joined
·
2,417 Posts
Tą niską cześć (pierwsze foto) oczywiście niech poślą do piachu :) ale ta wyższa mi się podoba (od strony Bogusławskiego), więc byłbym rad gdyby poddali ją rewitalizacji :) Wnioskuję z Twego postu Adolf, że ten wyższy budynek zostaje - bardzo mnie to cieszy :)
Dzięki za powyższe fotki ! :)
 
1 - 20 of 1319 Posts
Top