SkyscraperCity Forum banner
1 - 20 of 360 Posts

·
Я.
Joined
·
7,740 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Budowa się zaczęła, więc...

z GW

Nowy biurowiec w centrum WrocławiaMaciej Miskiewicz 10-05-2006 , ostatnia aktualizacja 10-05-2006 19:56

Przy ul. Ofiar Oświęcimskich za kilkanaście milionów złotych powstanie nowy budynek z biurami, sklepami i apartamentami. Wybuduje go ZPO Otis, właściciel stojących obok DH Kameleon i wielopoziomowego parkingu Szewska Centrum.

Budynek będzie miał sześć pięter i ponad 6200 mkw. powierzchni użytkowej. Dwanaście 50-metrowych apartamentów zajmie ostatnie piętro, niżej będą biura. W podziemiu, na parterze, I i II piętrze właściciele planują sklepy i punkty usługowe, ale możliwe, że i tu będą biura.

Mirosława Lisiak, prezes Otisu: - Nie mamy sztywnych założeń. Zobaczymy, jakie będzie zapotrzebowanie. W tej chwili jest duże zainteresowanie powierzchnią biurową.

Do budynku będzie się wchodzić od strony ul. Szewskiej i Łaciarskiej. Na parterze został również zaplanowany pasaż, który połączy ul. Ofiar Oświęcimskich z Oławską. Właściciele aut będą mogli zostawić samochody na sąsiednim parkingu przy ul. Szewskiej, na którym są 343 miejsca.

Elewacja będzie mocno przeszklona, w planach są również kamienne detale. Autorem projektu jest Paweł Szkoda z Pracowni Usług Architektonicznych SARP Wrocław.

Budowa już się rozpoczęła. Budynek miał być gotowy do końca 2006 r., ale już wiadomo, że prace opóźnią się o cztery miesiące z powodu sporu ZPO Otis z właścicielem kamienicy przy ul. Oławskiej 9, który po sąsiedzku prowadzi swoją budowę.

 

·
Registered
Joined
·
26,609 Posts
moze by tak dołączyc do tego watku takze od(budowe) kamienicy na Oławskiej, remontem Kameleona a byc moze i później przebudowe WZG?

w kazdym razie od Łaciarskiej juz kłada okładzine na pierwsza warstwe betonu a kamienica na Oławskiej juz ma jedna kondygnacje nadziemną.
 

·
Miastolub
Joined
·
3,997 Posts
Biurowczyk piekny, i chyba nawet zyskuje na tym że jest tak dziwnie przyklejony :) Takie inwestycje widze 100 razy chętniej niz betonowe molochy.
 

·
Wrocławski konserwatysta
Joined
·
2,313 Posts
Na Heliosie larseny zostały bo za dużo roboty by było z ich wyciągnięciem.
 
1 - 20 of 360 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top