SkyscraperCity Forum banner

[Wrocław] Biurowiec Oniro

57771 Views 359 Replies 65 Participants Last post by  mrwro
Budowa się zaczęła, więc...

z GW

Nowy biurowiec w centrum WrocławiaMaciej Miskiewicz 10-05-2006 , ostatnia aktualizacja 10-05-2006 19:56

Przy ul. Ofiar Oświęcimskich za kilkanaście milionów złotych powstanie nowy budynek z biurami, sklepami i apartamentami. Wybuduje go ZPO Otis, właściciel stojących obok DH Kameleon i wielopoziomowego parkingu Szewska Centrum.

Budynek będzie miał sześć pięter i ponad 6200 mkw. powierzchni użytkowej. Dwanaście 50-metrowych apartamentów zajmie ostatnie piętro, niżej będą biura. W podziemiu, na parterze, I i II piętrze właściciele planują sklepy i punkty usługowe, ale możliwe, że i tu będą biura.

Mirosława Lisiak, prezes Otisu: - Nie mamy sztywnych założeń. Zobaczymy, jakie będzie zapotrzebowanie. W tej chwili jest duże zainteresowanie powierzchnią biurową.

Do budynku będzie się wchodzić od strony ul. Szewskiej i Łaciarskiej. Na parterze został również zaplanowany pasaż, który połączy ul. Ofiar Oświęcimskich z Oławską. Właściciele aut będą mogli zostawić samochody na sąsiednim parkingu przy ul. Szewskiej, na którym są 343 miejsca.

Elewacja będzie mocno przeszklona, w planach są również kamienne detale. Autorem projektu jest Paweł Szkoda z Pracowni Usług Architektonicznych SARP Wrocław.

Budowa już się rozpoczęła. Budynek miał być gotowy do końca 2006 r., ale już wiadomo, że prace opóźnią się o cztery miesiące z powodu sporu ZPO Otis z właścicielem kamienicy przy ul. Oławskiej 9, który po sąsiedzku prowadzi swoją budowę.

See less See more
1 - 12 of 360 Posts
a moze tam bedzie bar bados?
Darek_W said:
Nadal nie wiemy, dlczego ten budynek będzie nosił nazwę BAR BADOS?
Rafis said:
W jego piwnicach powstanie klub nocny
no juz mowilem;)
niestety znowu architekt myslal tylko o swoim projekcie , a nie o tym jak go wpasowac w otoczenie :(
kiedy doczekamy czasow ,ze ktos pomysli troche dalej niz granica jego dzialki (wiem, wiem , mpzp i takie rzeczy...)
to nie architekt jest od myslenia,jak sie wpasowac, a urbanista - wlasnie mpzp! i to w takim miejscu!
See less See more
http://img165.imageshack.us/img165/2272/obraz1122ub6.jpg
dlaczego budynek jest krzywy? spojrzcie chocby na stropy - powyginane!
Wlasnie przeczytalem w pewnej ksiazce, ze podczas budowy Empire State Building ponad 70 lat temu predkosc budowy wynosila.. do 8 kondygnacji tygodniowo:) To tylko tak na marginesie;]
lepesze jutro bylo wczoraj - renome wybudowali tez w pare miechow.
Mitoszi Halo Banana
to prezes jakiejs nowej firmy hajtek?
wczoraj ogladajac ksiazki o architekturze Wro z Tommym rozmawialismy na ten temat > z jednej strony marnowana jets przestrzen podworek, tworzac miejsce dla imprezowiczow, ktorych nie stac na drinka w P1, wiec wala flaszke na lawce przed wejsciem. z drugiej strony utworzyl sie pusty pasaz przed Trollem i Bata. sytuacje podkresla teraz utworzenie szpaleru drzewek idealnie we wschodniej pierzei Swidnickiej.
See less See more
CHARAKTERYSTYKA BUDYNKU
Nowoczesny obiekt położony przy ul. Ofiar Oświęcimskich.
Podstawową funkcją budynku są pomieszczenia usługowe i biurowe o
podwyższonym standardzie typu „open-space” z możliwością podziału na
moduły biurowe oddzielone ścianami.
Powierzchnia użytkowa budynku wynosi 6206,69 m2
Budynek ośmiokondygnacyjny z jedną kondygnacją podziemną. Parter podzielony jest na dwie części przejściem bramowym łączącym ul. Ofiar Oświęcimskich z ulicą Oławską, na część zachodnią z wejściem od ul. Szewskiej oraz wschodnią zaopatrzoną w dźwig osobowy i wejściem od ul. Łaciarskiej. W obu częściach znajdują się klatki schodowe łączące wszystkie kondygnacje.
Dodatkowe wejścia do obu części handlowych umożliwione są z przejścia bramowego. Środkowa część budynku jest obsługiwana przez dwa dźwigi osobowe przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Kondygnacja podziemna, parter i pierwsze piętro są konstrukcyjnie przygotowane do zamontowania schodów ruchomych. Ostatnia kondygnacja to apartamenty z aneksami kuchennymi. Na każdej kondygnacji znajdują się toalety, pomieszczenia socjalne.
Miejsca parkingowe dostępne są w sąsiadującym budynku Parkingu Wielopoziomowym „Szewska Centrum” - zapewniającym miejsca postojowe dla 343 pojazdów w tym 91 miejsc jest strzeżonych.


See less See more
3
jak tu brak przejscia! a widok super.
szkoda, liczylem na sklepy i ozywienie.
nie, p1;)
1 - 12 of 360 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top