SkyscraperCity Forum banner

[Wrocław] Biurowiec Oniro

57746 Views 359 Replies 65 Participants Last post by  mrwro
Budowa się zaczęła, więc...

z GW

Nowy biurowiec w centrum WrocławiaMaciej Miskiewicz 10-05-2006 , ostatnia aktualizacja 10-05-2006 19:56

Przy ul. Ofiar Oświęcimskich za kilkanaście milionów złotych powstanie nowy budynek z biurami, sklepami i apartamentami. Wybuduje go ZPO Otis, właściciel stojących obok DH Kameleon i wielopoziomowego parkingu Szewska Centrum.

Budynek będzie miał sześć pięter i ponad 6200 mkw. powierzchni użytkowej. Dwanaście 50-metrowych apartamentów zajmie ostatnie piętro, niżej będą biura. W podziemiu, na parterze, I i II piętrze właściciele planują sklepy i punkty usługowe, ale możliwe, że i tu będą biura.

Mirosława Lisiak, prezes Otisu: - Nie mamy sztywnych założeń. Zobaczymy, jakie będzie zapotrzebowanie. W tej chwili jest duże zainteresowanie powierzchnią biurową.

Do budynku będzie się wchodzić od strony ul. Szewskiej i Łaciarskiej. Na parterze został również zaplanowany pasaż, który połączy ul. Ofiar Oświęcimskich z Oławską. Właściciele aut będą mogli zostawić samochody na sąsiednim parkingu przy ul. Szewskiej, na którym są 343 miejsca.

Elewacja będzie mocno przeszklona, w planach są również kamienne detale. Autorem projektu jest Paweł Szkoda z Pracowni Usług Architektonicznych SARP Wrocław.

Budowa już się rozpoczęła. Budynek miał być gotowy do końca 2006 r., ale już wiadomo, że prace opóźnią się o cztery miesiące z powodu sporu ZPO Otis z właścicielem kamienicy przy ul. Oławskiej 9, który po sąsiedzku prowadzi swoją budowę.

1 - 9 of 360 Posts
Ta, to dopiero świetna nazwa... niedobrze się robi.

Darek_W said:
Biurowiec OTIS-u będzie się nazywał: CENTRUM BARBADOS - w związku z czym proponuję zmienić nazwę topiku.


Nawet nieźle, co?
i co tu mozna powiedziec na temat autorow tego planu. prawdopodobnie ten problem nawet nie zaistnial w ich glowach. a wystarczylo by ruszyc 4 litery zza biurka i przejsc sie na to skrzyzowanie (jedno z najciekawszych w miescie) i od razu staje sie jasne ,ze ten naroznik musi byc zaokraglony.
Niekoniecznie musi - a to przez tą wysunietą kamienicę przy Szewskiej.
mowimy o skrzyzowaniu Ofiar-Laciarska,przejdz sie tam i sam ocen (nawet budowany niedawno parking zachowal to lukowe wykonczenie, nawiazujace do przedwojennych budynkow na przeciwnych naroznikach, w tym do slynnego budynku Poeltziga - d. klub lekarza)
No tak, o tym narozniku nie pomyślałem. Zwróć jednak uwagę na to, że w porównaniu do pozostałych wspomnianych budynków - Barbados będzie malutki i taki zaokraglony narożnik to duży ubytek powierzchni.
Jak się nie czyta wątków od początku, to się potem jest zaskoczonym:

Świetny budynek. Daszek mi się nie podoba co prawda, za długi wg mnie, ale na tym zdjęciu widać, że funkcjonalny, więc niech mu będzie.
Mnie irytuje nazywanie każdego budynku z lat 60-80 komunistycznym. Tak się budowało zdaje się nie tylko w bloku sowieckim. Komunistyczny za to jest KDM, D-1 i D-2...
komunistyczny nie jest zaden budynek:) mnie tez to irytuje. D1 i KDM sa socrealistyczne, reszta to tzw. pozny modernizm.
Wiem, uprościłem nieco, bo jeśli już coś miałoby się nazywać komunistyczne, to właśnie socrealizm, który z tym ustrojem był związany ideowo.
Zwróć uwagę, że daszek daje ładny cień na okno najwyższej kondygnacji. To jest bardzo przydatna cecha daszku, więc myślę, że można go zaakceptować.
Niższe kondygnacje nie są tuż pod dachem.
1 - 9 of 360 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top