SkyscraperCity Forum banner

[Wrocław] Biurowiec Oniro

58029 Views 359 Replies 65 Participants Last post by  mrwro
Budowa się zaczęła, więc...

z GW

Nowy biurowiec w centrum WrocławiaMaciej Miskiewicz 10-05-2006 , ostatnia aktualizacja 10-05-2006 19:56

Przy ul. Ofiar Oświęcimskich za kilkanaście milionów złotych powstanie nowy budynek z biurami, sklepami i apartamentami. Wybuduje go ZPO Otis, właściciel stojących obok DH Kameleon i wielopoziomowego parkingu Szewska Centrum.

Budynek będzie miał sześć pięter i ponad 6200 mkw. powierzchni użytkowej. Dwanaście 50-metrowych apartamentów zajmie ostatnie piętro, niżej będą biura. W podziemiu, na parterze, I i II piętrze właściciele planują sklepy i punkty usługowe, ale możliwe, że i tu będą biura.

Mirosława Lisiak, prezes Otisu: - Nie mamy sztywnych założeń. Zobaczymy, jakie będzie zapotrzebowanie. W tej chwili jest duże zainteresowanie powierzchnią biurową.

Do budynku będzie się wchodzić od strony ul. Szewskiej i Łaciarskiej. Na parterze został również zaplanowany pasaż, który połączy ul. Ofiar Oświęcimskich z Oławską. Właściciele aut będą mogli zostawić samochody na sąsiednim parkingu przy ul. Szewskiej, na którym są 343 miejsca.

Elewacja będzie mocno przeszklona, w planach są również kamienne detale. Autorem projektu jest Paweł Szkoda z Pracowni Usług Architektonicznych SARP Wrocław.

Budowa już się rozpoczęła. Budynek miał być gotowy do końca 2006 r., ale już wiadomo, że prace opóźnią się o cztery miesiące z powodu sporu ZPO Otis z właścicielem kamienicy przy ul. Oławskiej 9, który po sąsiedzku prowadzi swoją budowę.

See less See more
1 - 3 of 360 Posts
Sporo tu dokumentacji fotograficznej, ale co tam jeszcze jedna fotka z dzisiaj.

See less See more
@krystianwro :: twoje fotki znikają - musisz jeszcze raz przemyslec sprawe umieszczania ich w internecie.
Nie nazywam sie Zajf, ale pozwolę sobie odpowiedzieć ;) Właścicielem Kameleona jest firma Otis, ta sama, która buduje Barbados'a. Teraz w Kameleonie swoje biura ma GE money bank (call center) i chyba ktoś jeszcze...
Dla ścisłości:
-I - sklep odzieżowy
P i I pietro - to jakies badziewne sklepiki-kramiki,
II piętro - biura UPS (centrum księgowe),
III i IV piętro - GE Money Bank (back office)
V piętro - m.in.szkoła jezyków obcych - ale generalnie syf
1 - 3 of 360 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top