SkyscraperCity Forum banner

[Wrocław] Biurowiec Oniro

58080 Views 359 Replies 65 Participants Last post by  mrwro
Budowa się zaczęła, więc...

z GW

Nowy biurowiec w centrum WrocławiaMaciej Miskiewicz 10-05-2006 , ostatnia aktualizacja 10-05-2006 19:56

Przy ul. Ofiar Oświęcimskich za kilkanaście milionów złotych powstanie nowy budynek z biurami, sklepami i apartamentami. Wybuduje go ZPO Otis, właściciel stojących obok DH Kameleon i wielopoziomowego parkingu Szewska Centrum.

Budynek będzie miał sześć pięter i ponad 6200 mkw. powierzchni użytkowej. Dwanaście 50-metrowych apartamentów zajmie ostatnie piętro, niżej będą biura. W podziemiu, na parterze, I i II piętrze właściciele planują sklepy i punkty usługowe, ale możliwe, że i tu będą biura.

Mirosława Lisiak, prezes Otisu: - Nie mamy sztywnych założeń. Zobaczymy, jakie będzie zapotrzebowanie. W tej chwili jest duże zainteresowanie powierzchnią biurową.

Do budynku będzie się wchodzić od strony ul. Szewskiej i Łaciarskiej. Na parterze został również zaplanowany pasaż, który połączy ul. Ofiar Oświęcimskich z Oławską. Właściciele aut będą mogli zostawić samochody na sąsiednim parkingu przy ul. Szewskiej, na którym są 343 miejsca.

Elewacja będzie mocno przeszklona, w planach są również kamienne detale. Autorem projektu jest Paweł Szkoda z Pracowni Usług Architektonicznych SARP Wrocław.

Budowa już się rozpoczęła. Budynek miał być gotowy do końca 2006 r., ale już wiadomo, że prace opóźnią się o cztery miesiące z powodu sporu ZPO Otis z właścicielem kamienicy przy ul. Oławskiej 9, który po sąsiedzku prowadzi swoją budowę.

See less See more
1 - 20 of 360 Posts
...a bedzie jakis zuraf przy Olawskiej?? Wynika, ze nie. Czyli jakis dzwig ino - w sumie wystarczy. To sobie pogadalem, sam ze soba ;)


Jeszcze tylko 2 remonty i zyskamy calkiem ladny kwartal miasta :)
...ale dzwig przeciez tez nie wjedzie przez brame Kameleona? Nie zmiesci sie?
Moze zbuduja sobie winde, albo beda wtlaczac beton wielka rura ;) Any ideas?? Schody i wiadra??
WroFanatyk said:
Moze zbuduja sobie winde
Brawo WroFanatyk :cheers:

Tempo rosnie, Wroclaw rosnie :)
Niech sie mury pna do gory!! Juz 2 "baseny" wypatrzylem! Aquapark, czy co?? ;)
Tez lata czekalem na ta inwestycje! Szkoda tylko, ze fragment Ofiar - jakby to nie napisac - niestety nie istnieje :( Mam nadzieje, ze nowa zabudowa bedzie kusic coraz wiecej osob, to przechodzenia "przez podworko" ze Swidnickiej, a co za tym idzie, moze kolejne zmiany... oby...
Ptaszki ptaszki ptaszki - nowy sie zaczyna sezon, zolty sezon :D
Jest na prawde spory! Wogole sie nie spodziewalem takich rozmiarow, jak jeszcze byl tam "deptak" ;) Orientujecie sie jaka bedzie mial calkowita powierzchnie uzytkowa??
Mania zaokraglania ;) Jest dobrze tak jak jest. Jak nie bedzie kantu, to nie bedzie sie czego zlapac, jak mocno zawieje :)
Ty tez jestes powyginany ;) Przeciez wszystko jest proste, a wypuklosci w przyszlej elewacji robia tylko takie wrazenie. Przyjrzyj sie :)
Na II zdjęciu to E z płytek i daszek na I zdjęciu identyczne jak w sofitelu...
dobre miejsce na biuro ;)
Za daleko lotniska. Wiesz ile kosztuje ta trasa złotówą?? ;)

...ale dobre, dobre :)
Może przenieść do wątku poznańskich inwestycji, jeśli jeszcze taki istnieje :lol:
Oni! ...gdyby u nas było takie niskie, nie szukalibyśmy z taką determinacją inwestorów a zasnelibyśmy na laurach, tak jak śpią od kilku lat Poznaniacy - mieszkańcy "najlepiej po Warszawie prosperującego miasta w Polsce."
^^ wiem, czepiam sie. Ale jak sie nie bede czepiac to Wroclawianie osiada na laurach jak Poznaniacy:D

Mnie tez nie chodzi tylko o inwestycje przemyslowe ale zestawienie przemysl - sztuka moim zdaniem doskonale obrazuje to o co mi chodzi. Tzn to ze biegun priorytetow we Wroclawiu niebezpiecznie sie przechyla i wiele pol pozostaje niezagospodarowanych.
Pamiętasz na przykład ostatnie paszporty polityki? Wrocław atakuje na wszystkich frontach. Jesteś ostatnią osobą, której trzeba to tłumaczyć. Postęp widać we wszystkich dziedzinach, a inwestycji przemysłowych akurat nie ma tak dużo - owszem najgłośniejsze (choćby LG). ...ale centra usługowe, rozwojowe, to przecież nie przypadek. Wrocław jest modny jako miasto, a nie lokalizacja dla jakiegoś tam typu inwestycji. Z resztą ta atrakcyjność dla inwestorów z czegoś wynika. Nawet z ładnej opery, gdzie po pracy Mitoszi Halo Banana pójdzie sobie na arie. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie, chociaż niektóre dziedziny dopiero się rodzą... kwestia czasu.

JEDZIEMY!!!
1 - 20 of 360 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top