SkyscraperCity Forum banner

[Wrocław] Biurowiec Oniro

57750 Views 359 Replies 65 Participants Last post by  mrwro
Budowa się zaczęła, więc...

z GW

Nowy biurowiec w centrum WrocławiaMaciej Miskiewicz 10-05-2006 , ostatnia aktualizacja 10-05-2006 19:56

Przy ul. Ofiar Oświęcimskich za kilkanaście milionów złotych powstanie nowy budynek z biurami, sklepami i apartamentami. Wybuduje go ZPO Otis, właściciel stojących obok DH Kameleon i wielopoziomowego parkingu Szewska Centrum.

Budynek będzie miał sześć pięter i ponad 6200 mkw. powierzchni użytkowej. Dwanaście 50-metrowych apartamentów zajmie ostatnie piętro, niżej będą biura. W podziemiu, na parterze, I i II piętrze właściciele planują sklepy i punkty usługowe, ale możliwe, że i tu będą biura.

Mirosława Lisiak, prezes Otisu: - Nie mamy sztywnych założeń. Zobaczymy, jakie będzie zapotrzebowanie. W tej chwili jest duże zainteresowanie powierzchnią biurową.

Do budynku będzie się wchodzić od strony ul. Szewskiej i Łaciarskiej. Na parterze został również zaplanowany pasaż, który połączy ul. Ofiar Oświęcimskich z Oławską. Właściciele aut będą mogli zostawić samochody na sąsiednim parkingu przy ul. Szewskiej, na którym są 343 miejsca.

Elewacja będzie mocno przeszklona, w planach są również kamienne detale. Autorem projektu jest Paweł Szkoda z Pracowni Usług Architektonicznych SARP Wrocław.

Budowa już się rozpoczęła. Budynek miał być gotowy do końca 2006 r., ale już wiadomo, że prace opóźnią się o cztery miesiące z powodu sporu ZPO Otis z właścicielem kamienicy przy ul. Oławskiej 9, który po sąsiedzku prowadzi swoją budowę.

321 - 340 of 360 Posts
EEE
Jakoś niższe kondygnacje nie potrzebują daszku.
Nie przemawia to do mnie.
Niższe kondygnacje nie są tuż pod dachem.
Mnie daszek się nie podoba i tyle.
Budzi we mnie skojarzenia z latami 90 tymi.

Natomiast jak napisałem wcześniej ogólne wrażenie jest na plus.
^^
to juz lekka przesada z ta azjatyckoscia i latami 90 daszkow - w tym miejscu jakos to nie gryzie - ale to tylko moja opinia
^^
to juz lekka przesada z ta azjatyckoscia i latami 90 daszkow - w tym miejscu jakos to nie gryzie - ale to tylko moja opinia
Ja bym powiedział że to jest gzyms. No ale specjaliści wiedzą lepiej ;)
^^
Jeszcze takiego gzymsu nie widziałem jak żyję ale w zasadzie można i tak :)
Bardzo sympatyczny budyneczek wyszedl, musze przyznac.
Zgodze się z kotembehemotem . :D :D
Ja też zgodzę się z kotembehemotem .:D :D


Za waszą i naszą cegłę!
Podoba mi się, gdyby nie takie rozwiązanie ostatnich dwóch kondygnacji powiedziałbym, że bardzo mi sie podoba. Choć i tak nie ma co narzekać, powstałą tam bardzo ciekawa pierzeja, która Barbados tworzy razem z Szewska Centrum, no i został wypełniony kolejny ubytek w miejskiej tkance.
^^ teraz należy przywrócić normalny układ ulicy Ofiar Oświęcimskich i będzie git
Rzeczywiście trzeba przyznać, ze jest bardzo ładny.
^^ teraz należy przywrócić normalny układ ulicy Ofiar Oświęcimskich i będzie git
Pisząc o pierzei właśnie to miałem na myśli.
W przypadku tej ulicy trzeba by jeszcze zabudować dwie luki, na przestrzeni których obecnie "wyrastają" garaże.

A co z ZETO, ha? Ten budynek wzbudza ambiwalentne uczucia, więc może omówić ten temat w "urbanistycznym hyde parku" i może uruchomić jakiegoś pola?

Co do Barbadosa, to ten kamień na elewacji dodaje mu pewnej elegancji.
Czekam teraz na moment kiedy oczyszczą elewację dawnego domu handlowego C&A (WZG).
Wygląda nawet lepiej, niz przyzowicie. Spodziewałem sie czegos o wiele gorszego, a w szczegolnosci o wiele bardziej bunkrowatego.
dobrze, że jeszcze komuś zależy na budowaniu przyzwoitych obiektów :) no nawet bardzo przyzwoitych...:)
Moja mała uwaga: Barbados świetnie komponuje się i współgra z modernistycznym budynkiem obok - nie gryzą się kształtem, kolorami itd. Niestety nie można tego powiedzieć o czerwonej kamienicy którą ostatnio oddano do użytku pomiędzy tym modernistycznym budynkiem a Kameleonem. Wpadłem w rosterkę czy dobrze było odbudowywać od podstaw kamienice, której jakość materiałów z resztą pozostawia wiele do życzenia czy zabudować tamto miejsce czymś bardziej modernistycznym. Co do samego budynku - wyjątkowo współgrający z otoczeniem i miły dla oka - oby takich jak najwięcej! I zdjęcie:

^^
ta wspolgranie ostatnio zauwazylem idac K. Wielkiego jak spogladalem w Laciarska - calkiem mily zakatek sie tam zrobil :)
23.08.2007

321 - 340 of 360 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top