SkyscraperCity Forum banner

[Wrocław] Biurowiec Oniro

58065 Views 359 Replies 65 Participants Last post by  mrwro
Budowa się zaczęła, więc...

z GW

Nowy biurowiec w centrum WrocławiaMaciej Miskiewicz 10-05-2006 , ostatnia aktualizacja 10-05-2006 19:56

Przy ul. Ofiar Oświęcimskich za kilkanaście milionów złotych powstanie nowy budynek z biurami, sklepami i apartamentami. Wybuduje go ZPO Otis, właściciel stojących obok DH Kameleon i wielopoziomowego parkingu Szewska Centrum.

Budynek będzie miał sześć pięter i ponad 6200 mkw. powierzchni użytkowej. Dwanaście 50-metrowych apartamentów zajmie ostatnie piętro, niżej będą biura. W podziemiu, na parterze, I i II piętrze właściciele planują sklepy i punkty usługowe, ale możliwe, że i tu będą biura.

Mirosława Lisiak, prezes Otisu: - Nie mamy sztywnych założeń. Zobaczymy, jakie będzie zapotrzebowanie. W tej chwili jest duże zainteresowanie powierzchnią biurową.

Do budynku będzie się wchodzić od strony ul. Szewskiej i Łaciarskiej. Na parterze został również zaplanowany pasaż, który połączy ul. Ofiar Oświęcimskich z Oławską. Właściciele aut będą mogli zostawić samochody na sąsiednim parkingu przy ul. Szewskiej, na którym są 343 miejsca.

Elewacja będzie mocno przeszklona, w planach są również kamienne detale. Autorem projektu jest Paweł Szkoda z Pracowni Usług Architektonicznych SARP Wrocław.

Budowa już się rozpoczęła. Budynek miał być gotowy do końca 2006 r., ale już wiadomo, że prace opóźnią się o cztery miesiące z powodu sporu ZPO Otis z właścicielem kamienicy przy ul. Oławskiej 9, który po sąsiedzku prowadzi swoją budowę.

See less See more
21 - 24 of 360 Posts
^^
Tak, ten kamień na elewacji (trawertyn?) dobrze robi temu budynkowi....
Z tego co widać, to jednak piaskowiec. Ale też ładny - bardziej rudy od trawertynu i mniej "żyłkowany".
Mmmmm, wyszedł lepiej niż na wizkach ! I do tego jak szczelnie wypełnia/wykorzystuje tą małą działeczkę ! Miodzio ! A "pstrokacizna" wcale nie jest taka pstrokata - dzięki kilku kolorom i rodzajom okładzin budynek ożywia bardzo tę uliczkę, bo Szewska Center jest trochę za szara, nawet jak na mnie, wielbiciela wszelkich odcieni szarości (choć raczej nie za często w architekturze :)). 10/10 !
No Barbadosik śliczny wyszedł, mimo że nie zaokrąglili mu, tak jak lubię, narożników :) Nawet więcej powinni dać tej "miodowej" okładziny, bo szkło jest tam takie zimne i odpychające wg mnie.
Akurat tam by pasowały wg mnie zaokrąglone narożniki , bo i dawny pobliski BZWBK jest obły, i parking piętrowy też zaokrąglony. Ale OK. Nie upieram się. 2 są zaokrąglone, a Barbi :) i NBP nie, więc jest remis i wszystko gra :)
21 - 24 of 360 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top