SkyscraperCity Forum banner

[Wrocław] Biurowiec Oniro

57863 Views 359 Replies 65 Participants Last post by  mrwro
Budowa się zaczęła, więc...

z GW

Nowy biurowiec w centrum WrocławiaMaciej Miskiewicz 10-05-2006 , ostatnia aktualizacja 10-05-2006 19:56

Przy ul. Ofiar Oświęcimskich za kilkanaście milionów złotych powstanie nowy budynek z biurami, sklepami i apartamentami. Wybuduje go ZPO Otis, właściciel stojących obok DH Kameleon i wielopoziomowego parkingu Szewska Centrum.

Budynek będzie miał sześć pięter i ponad 6200 mkw. powierzchni użytkowej. Dwanaście 50-metrowych apartamentów zajmie ostatnie piętro, niżej będą biura. W podziemiu, na parterze, I i II piętrze właściciele planują sklepy i punkty usługowe, ale możliwe, że i tu będą biura.

Mirosława Lisiak, prezes Otisu: - Nie mamy sztywnych założeń. Zobaczymy, jakie będzie zapotrzebowanie. W tej chwili jest duże zainteresowanie powierzchnią biurową.

Do budynku będzie się wchodzić od strony ul. Szewskiej i Łaciarskiej. Na parterze został również zaplanowany pasaż, który połączy ul. Ofiar Oświęcimskich z Oławską. Właściciele aut będą mogli zostawić samochody na sąsiednim parkingu przy ul. Szewskiej, na którym są 343 miejsca.

Elewacja będzie mocno przeszklona, w planach są również kamienne detale. Autorem projektu jest Paweł Szkoda z Pracowni Usług Architektonicznych SARP Wrocław.

Budowa już się rozpoczęła. Budynek miał być gotowy do końca 2006 r., ale już wiadomo, że prace opóźnią się o cztery miesiące z powodu sporu ZPO Otis z właścicielem kamienicy przy ul. Oławskiej 9, który po sąsiedzku prowadzi swoją budowę.

See less See more
61 - 80 of 360 Posts
Martouf nie znasz się, oni tam będą chodować kaczki ;) :) A póżniej podawać w restauracji :D
Planowo dzisiaj o 18 ma sie zakonczyc wybieranie ziemi z tego przejazdu przez srodek placu budowy. Jednak moze sie przeciagnac jeszcze do jutra, bo maja opoznienie z powodu awarii koparki.
...a bedzie jakis zuraf przy Olawskiej?? Wynika, ze nie. Czyli jakis dzwig ino - w sumie wystarczy. To sobie pogadalem, sam ze soba ;)


Jeszcze tylko 2 remonty i zyskamy calkiem ladny kwartal miasta :)
...ale dzwig przeciez tez nie wjedzie przez brame Kameleona? Nie zmiesci sie?
Moze zbuduja sobie winde, albo beda wtlaczac beton wielka rura ;) Any ideas?? Schody i wiadra??
^^ Metoda katapultowa jak na Slowianskiej ;)
A tak na powaznie to pewnie beda podjezdzac od strony Olwaskiej, szkoda tylko deptaka, bo na pewno cos upieprza. Chociaz moze jakis maly dzwig i ciezarowka zmieszcze sie przez brame przy Kameleonie.
Albo metodą: "podaj cegłę dalej" ;)
Byłem tam dzisiaj na oględzinach koło 16 i koparka pracowała normalnie, nie było przestoju. Ziemia była wybrana prawie w całości jeszcze malutki cypelek został, jednej rzeczy się obawiałem że im ta koparka zleci do rowu gdyż przy wybieraniu ziemi się kolysała nie bezpiecznie.
Dorobili sie dzwigu na Olawskiej :) Co prawda nie takiego do jakiego jestesmy przyzywczajeni, ale jest :)

See less See more
Hehe :)
Jednak nie udalo im sie dzisiaj wszystkiego wywiezc:Beton po drugiej stronie przesmyku:

See less See more
2
WroFanatyk said:
Moze zbuduja sobie winde
Brawo WroFanatyk :cheers:

Tempo rosnie, Wroclaw rosnie :)
Mroberto said:
Byłem tam dzisiaj na oględzinach koło 16 i koparka pracowała normalnie, nie było przestoju. Ziemia była wybrana prawie w całości jeszcze malutki cypelek został, jednej rzeczy się obawiałem że im ta koparka zleci do rowu gdyż przy wybieraniu ziemi się kolysała nie bezpiecznie.
Ziemia wybrana już całkowicie. Podstawia żurawia już zabetonowana tylko czekać jak ptaszek przyleci. :) :cheers:
See less See more
Ptaszek będzie miał dwa ramiona. Jedno do obsługi Barbadosu, drugie do obsługi Oławskiej ;) :D
Miałem wstawiać tą fotkę, ale tak się zagadałem w wątku o GTC, że mnie Rafis uprzedziłeś :)
61 - 80 of 360 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top