SkyscraperCity Forum banner
121 - 140 of 360 Posts
Tak - to na pewno, ale liczę że zrobią też Łaciarską aż do Oławskiej oraz Ofiar do Dominikańskiego, wtedy (nie licząc planowanego remontu WZG i kamienicy gdzie mieści się Profi Lingua) ta okolica zyskałaby niemal docelowy wygląd.
 


szkoda, ze ten naroznik nie zostal lekko zaokraglony. wszystki trzy pozostale narozniki na tym skrzyzowaniu sa lukami i tylko ten jeden jest pod katem prostym.
moglismy miec we Wroclawiu skrzyzowanie "bez kantow" i wygladaloby to rewelacyjnie
niestety znowu architekt myslal tylko o swoim projekcie , a nie o tym jak go wpasowac w otoczenie :(
kiedy doczekamy czasow ,ze ktos pomysli troche dalej niz granica jego dzialki (wiem, wiem , mpzp i takie rzeczy...)
 
niestety znowu architekt myslal tylko o swoim projekcie , a nie o tym jak go wpasowac w otoczenie :(
kiedy doczekamy czasow ,ze ktos pomysli troche dalej niz granica jego dzialki (wiem, wiem , mpzp i takie rzeczy...)
to nie architekt jest od myslenia,jak sie wpasowac, a urbanista - wlasnie mpzp! i to w takim miejscu!
 
to nie architekt jest od myslenia,jak sie wpasowac, a urbanista - wlasnie mpzp! i to w takim miejscu!
oczywiscie zgoda, przede wszystkim mpzp, ale architekt, choc nie musi to jednak moze spojrzec nieco szerzej - tym roznia sie architekci wybitni od przecietnych.
 
i co tu mozna powiedziec na temat autorow tego planu. prawdopodobnie ten problem nawet nie zaistnial w ich glowach. a wystarczylo by ruszyc 4 litery zza biurka i przejsc sie na to skrzyzowanie (jedno z najciekawszych w miescie) i od razu staje sie jasne ,ze ten naroznik musi byc zaokraglony.
Niekoniecznie musi - a to przez tą wysunietą kamienicę przy Szewskiej.
 
Niekoniecznie musi - a to przez tą wysunietą kamienicę przy Szewskiej.
mowimy o skrzyzowaniu Ofiar-Laciarska,przejdz sie tam i sam ocen (nawet budowany niedawno parking zachowal to lukowe wykonczenie, nawiazujace do przedwojennych budynkow na przeciwnych naroznikach, w tym do slynnego budynku Poeltziga - d. klub lekarza)
 
czy wy musicie tworzyc problemy tam gdzie ich nie ma ? :)
tylko widzisz Rafis, wlasnie rozwiazywanie takich "problemow" odroznia Wieden czy Paryz od np Warszawy, gdzie kazdemu jest wszystko jedno
 
problemu nie ma dopoki nie powstanie a jak problemu nie ma to nie trzeba go rozwiązywac.
wiesz, jedni maja problem czy zjedza sniadanie inni co zjedza na sniadanie . mam nadzieje , ze my juz nalezymy do tych drugich
 
121 - 140 of 360 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top