SkyscraperCity Forum banner

[Wrocław] Biurowiec Oniro

58076 Views 359 Replies 65 Participants Last post by  mrwro
Budowa się zaczęła, więc...

z GW

Nowy biurowiec w centrum WrocławiaMaciej Miskiewicz 10-05-2006 , ostatnia aktualizacja 10-05-2006 19:56

Przy ul. Ofiar Oświęcimskich za kilkanaście milionów złotych powstanie nowy budynek z biurami, sklepami i apartamentami. Wybuduje go ZPO Otis, właściciel stojących obok DH Kameleon i wielopoziomowego parkingu Szewska Centrum.

Budynek będzie miał sześć pięter i ponad 6200 mkw. powierzchni użytkowej. Dwanaście 50-metrowych apartamentów zajmie ostatnie piętro, niżej będą biura. W podziemiu, na parterze, I i II piętrze właściciele planują sklepy i punkty usługowe, ale możliwe, że i tu będą biura.

Mirosława Lisiak, prezes Otisu: - Nie mamy sztywnych założeń. Zobaczymy, jakie będzie zapotrzebowanie. W tej chwili jest duże zainteresowanie powierzchnią biurową.

Do budynku będzie się wchodzić od strony ul. Szewskiej i Łaciarskiej. Na parterze został również zaplanowany pasaż, który połączy ul. Ofiar Oświęcimskich z Oławską. Właściciele aut będą mogli zostawić samochody na sąsiednim parkingu przy ul. Szewskiej, na którym są 343 miejsca.

Elewacja będzie mocno przeszklona, w planach są również kamienne detale. Autorem projektu jest Paweł Szkoda z Pracowni Usług Architektonicznych SARP Wrocław.

Budowa już się rozpoczęła. Budynek miał być gotowy do końca 2006 r., ale już wiadomo, że prace opóźnią się o cztery miesiące z powodu sporu ZPO Otis z właścicielem kamienicy przy ul. Oławskiej 9, który po sąsiedzku prowadzi swoją budowę.

See less See more
141 - 160 of 360 Posts
@ maxWroc thx za fotki

Widać na powyższej fotce, że jak skończą to będzie nawet fajna ulica.
See less See more
^^tam bedzie bardzo fajny kawalek miasta-mam tylko nadzieje ze budynek bedzie wykonczony dobrymi materialami
mowimy o skrzyzowaniu Ofiar-Laciarska,przejdz sie tam i sam ocen (nawet budowany niedawno parking zachowal to lukowe wykonczenie, nawiazujace do przedwojennych budynkow na przeciwnych naroznikach, w tym do slynnego budynku Poeltziga - d. klub lekarza)
No tak, o tym narozniku nie pomyślałem. Zwróć jednak uwagę na to, że w porównaniu do pozostałych wspomnianych budynków - Barbados będzie malutki i taki zaokraglony narożnik to duży ubytek powierzchni.
No tak, o tym narozniku nie pomyślałem. Zwróć jednak uwagę na to, że w porównaniu do pozostałych wspomnianych budynków - Barbados będzie malutki i taki zaokraglony narożnik to duży ubytek powierzchni.
Niekoniecznie, zależy to jakie ma być zaokrąglenie, ja tam bym zastosował łagodne:
See less See more
Słusznie, Mroberto :) Prawdę mówiąc, to mogliby tak samo łagodnie zaokrąglić i drugi narożnik - ten od Szewskiej, jako że parking jest tam też bardzo zaokrąglony.
Mania zaokraglania ;) Jest dobrze tak jak jest. Jak nie bedzie kantu, to nie bedzie sie czego zlapac, jak mocno zawieje :)
http://img165.imageshack.us/img165/2272/obraz1122ub6.jpg
dlaczego budynek jest krzywy? spojrzcie chocby na stropy - powyginane!
Ty tez jestes powyginany ;) Przeciez wszystko jest proste, a wypuklosci w przyszlej elewacji robia tylko takie wrazenie. Przyjrzyj sie :)
^^widze ze to bedzie miejsce ekskluzywne-Gucci i Louis Vuitton :crazy:
Na II zdjęciu to E z płytek i daszek na I zdjęciu identyczne jak w sofitelu...
To lubię - maksymalne wykorzystanie powierzchni działki :) oraz dopuszczalnej względem sąsiednich budynków wysokości budowanego obiektu :) I żadnych przerw miedzy nowym i starym:) Barbados is OK ! :)
dobre miejsce na biuro ;)
Za daleko lotniska. Wiesz ile kosztuje ta trasa złotówą?? ;)

...ale dobre, dobre :)
141 - 160 of 360 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top