SkyscraperCity Forum banner

[Wrocław] Biurowiec Oniro

59K views 359 replies 65 participants last post by  mrwro 
#1 ·
Budowa się zaczęła, więc...

z GW

Nowy biurowiec w centrum Wrocławia



Maciej Miskiewicz 10-05-2006 , ostatnia aktualizacja 10-05-2006 19:56

Przy ul. Ofiar Oświęcimskich za kilkanaście milionów złotych powstanie nowy budynek z biurami, sklepami i apartamentami. Wybuduje go ZPO Otis, właściciel stojących obok DH Kameleon i wielopoziomowego parkingu Szewska Centrum.

Budynek będzie miał sześć pięter i ponad 6200 mkw. powierzchni użytkowej. Dwanaście 50-metrowych apartamentów zajmie ostatnie piętro, niżej będą biura. W podziemiu, na parterze, I i II piętrze właściciele planują sklepy i punkty usługowe, ale możliwe, że i tu będą biura.

Mirosława Lisiak, prezes Otisu: - Nie mamy sztywnych założeń. Zobaczymy, jakie będzie zapotrzebowanie. W tej chwili jest duże zainteresowanie powierzchnią biurową.

Do budynku będzie się wchodzić od strony ul. Szewskiej i Łaciarskiej. Na parterze został również zaplanowany pasaż, który połączy ul. Ofiar Oświęcimskich z Oławską. Właściciele aut będą mogli zostawić samochody na sąsiednim parkingu przy ul. Szewskiej, na którym są 343 miejsca.

Elewacja będzie mocno przeszklona, w planach są również kamienne detale. Autorem projektu jest Paweł Szkoda z Pracowni Usług Architektonicznych SARP Wrocław.

Budowa już się rozpoczęła. Budynek miał być gotowy do końca 2006 r., ale już wiadomo, że prace opóźnią się o cztery miesiące z powodu sporu ZPO Otis z właścicielem kamienicy przy ul. Oławskiej 9, który po sąsiedzku prowadzi swoją budowę.

 
See less See more
1
#52 ·
wyjatkowo w tym miejscu wole pomyłkę urbanistyczna od pomyłki architektonicznej, jaką są wyżej prezentowane produkcje :)

a tak zupełnie serio - ma ktos może zdjecie tego pawilonu ? bo o ile mnie pamięc nie myli, to w tej ścianie do której jest dostawiony sa okna - w takim przypadku jego żywot może być dłuższy niż nam sie wydaje...
 
#54 ·
md.sign said:
wyjatkowo w tym miejscu wole pomyłkę urbanistyczna od pomyłki architektonicznej, jaką są wyżej prezentowane produkcje :)

a tak zupełnie serio - ma ktos może zdjecie tego pawilonu ? bo o ile mnie pamięc nie myli, to w tej ścianie do której jest dostawiony sa okna - w takim przypadku jego żywot może być dłuższy niż nam sie wydaje...

A ja na tamtej atrakcyjnej działeczce nie chcę ani tego mięsopawilonu*, ani żadnego z projektów Projexu (wstawiłem te dwie wizualki na prośbę jednego z forumowiczów, który wspomniał o nich).

* - nazwa zastrzeżona ;)
 
#56 ·
No , no , gratuluję Michał świeżych zdjątek z "Barbadosu" - widać po tych okrągłych czerwonych "skorupach", że szykują się do stawiania okrągłych słupów.
A w rogu basen już gotowy ;)
 
#57 ·
No , no , gratuluję Michał świeżych zdjątek z "Barbadosu" - widać po tych okrągłych czerwonych "skorupach", że szykują się do stawiania okrągłych słupów.
A w rogu podziemny basen już gotowy :clown:
 
#58 ·
Ups ! Coś mi sie zdublowało :(
 
#70 ·
Byłem tam dzisiaj na oględzinach koło 16 i koparka pracowała normalnie, nie było przestoju. Ziemia była wybrana prawie w całości jeszcze malutki cypelek został, jednej rzeczy się obawiałem że im ta koparka zleci do rowu gdyż przy wybieraniu ziemi się kolysała nie bezpiecznie.
 
#76 ·
Mroberto said:
Byłem tam dzisiaj na oględzinach koło 16 i koparka pracowała normalnie, nie było przestoju. Ziemia była wybrana prawie w całości jeszcze malutki cypelek został, jednej rzeczy się obawiałem że im ta koparka zleci do rowu gdyż przy wybieraniu ziemi się kolysała nie bezpiecznie.
Ziemia wybrana już całkowicie. Podstawia żurawia już zabetonowana tylko czekać jak ptaszek przyleci. :) :cheers:
 
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top