SkyscraperCity banner

1 - 20 of 316 Posts

·
Registered
10,993 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)
Gamma Office – Wrocław, ul. Fabryczna 6-8

Obiekt zlokalizowany jest w dynamicznie rozwijającej się nowej dzielnicy biznesowej Wrocławia położonej blisko centrum w zachodniej części Wrocławia. Atutem są znajdujące się niedaleko lotnisko, wewnętrzna obwodnica i sąsiadująca linia tramwajowa. W odległości ok 500 m znajduje się lokalny węzeł komunikacyjny oraz stacja kolejowa.

Na nieruchomości o powierzchni ok. 4.731 m2 przewiduje się realizację biur oraz handlu i usług.

Oficjalna strona inwestycji: http://www.gammaoffice.pl/

źródło: Vantage Development SA

·
Registered
10,993 Posts
Discussion Starter #7
^^ inny projekt w sensie alternatywa dla tego powyżej?

Ten pierwszy zalatuje mi Fosterem :|
Na to wygląda, nazwa się zgadza, a lokalizacja ta sama. Dam sobie rękę uciąć (;)), że na wizce widać pętle tramwajową WPP i wlot ul. Fabrycznej do ul. Robotniczej.

·
Registered
277 Posts
Wygląda na to, że ten wyższy to był pierwszy pomysł, a drugi to opcja na obecny kryzys. Chociaż ten niższy widziałem już wcześniej, a ten wysoki widzę dopiero teraz.

·
Suits Suck
3,925 Posts
Na to wygląda, nazwa się zgadza, a lokalizacja ta sama. Dam sobie rękę uciąć (;)), że na wizce widać pętle tramwajową WPP i wlot ul. Fabrycznej do ul. Robotniczej.
Ogólnie "drugi" projekt dość ciekawy i jeśli powstałby w tej formie, byłby napewno "nowym oddechem" miasta- coś nowego do tego dość oryginalnie. Tylko te kolorowe wstawki :eek:hno: niczym z Grunwaldzki Center ;)

Pierwszy projekt też nic sobie, ale to już chyba zalatuje troche czymś co już bylo- moim zdaniem podobne do Fostera z Wawy.

btw.

Druga wizja ma ze 140-150 m, czyżby faktycznie kryzys się kończył a powierzchnie biurowe, które są tak potrzebne u nas zostawały przekształcane w wysokościowce >50 m ? :)

·
Registered
10,993 Posts
Discussion Starter #10
Naliczyłem odpowiednio:
- 40 kondygnacji w wieży
- 15 kondygnacji w niższej wieży od ul. Robotniczej
- 6 kondygnacji części niższej

·
Suits Suck
3,925 Posts
Hmmm to da coś koło odpowiednio:

- 160-170 m
- 50 m
- 20 m

na moje zmęczone oko.

Wygląda na to, że tworzy nam się naturalnie w tamtym rejonie City. Moim zdaniem idealna lokalizacja na tego typu inwestycje. Daleko ale zarazem blisko centrum, dobre połączenie z miastem, blisko lotniska. Moim zdaniem super. Oby więcej takich pomysłów tam!

·
Registered
1,974 Posts
Pierwszy (ten nizszy) zdecydowanie bardziej mi sie podoba, ten drugi ani to ksztaltne, jakis kolorowe witrazyki. Jakis taki dziwny, ale co kto lubi... Elewacja fakt podobna do tego co juz mialem okazje widziec w wawie, ale dlaczego kazdy budynek musi byc inny i niepowtarzalny? Juz sam ksztalt jest oryginalny, elewacja tym bardziej moze byc podobna do juz istniejacych budynkow. Mnie wystarczy ze bedzie mi sie podobal, i zapewni dodatkowe m2 powierzchni biur potrzebnej w miescie.

Bede niecierpliwie wyczekiwal az ow budynek powstanie. :)

·
que conoce muchos idiomas
7,033 Posts
^^
A mnie martwi jedno. To niby City ma powstac w rejonie, ktory w ogole nie ma sensownego planu urbanistycznego. Jedynie "autostrade" przecinajaca. Oczywiscie nie mowie tu o liczbie pasow, tylko o samym wygladanie drogi, czyt. calkowicie antymiejskim. Z trawniczkami miasta nie stworzymy.

·
Registered
2,445 Posts
Oba projekty bardzo mi sie podobają... Wysyp inwestycji tego rodzaju,w tym rejonie miasta odbieram bardzo pozytywnie. Samoistnie tworzy się tam centrum biznesowe. Może bez składu i spójnej koncepcji, ale... Jest to rynkowa odpowiedź na rynkowe zapotrzebowanie, gdzie ekonomia i ekonomika przedsięwzięć jest ważniejsza od wygórowanych ambicji i przerostu wizji nad treścią jednostek chcących stawiać sobie pomniki za życia... Choć i te są potrzebne i pewnie kiedyś powstaną :)

Dobre hasło: nasz wrocławski Gaudi :) hehehehe

·
Registered
519 Posts
Nie wiem jak możecie brać projekt tej 150 m wieży na poważnie. We Wrocławiu nie ma żadnego porządnego wieżowca. Jeden miał być, ale mając nawet takie zaplecze, jak ambicja najbogatszego Polaka, ciągle nie wiadomo czy będzie miał choć tyle wysokości, co Poltegor. Tutaj ciśnienie na wieżowce jest tylko w wyobraźni forumowiczów i w marketingu Inwestorów, żeby wzbudzić większe zainteresowanie. Ale obym się mylił w tym przypadku :)

·
Banned
3,253 Posts
Drugi projekt mi się podoba i ta wysokosć :cheers:

1 - 20 of 316 Posts