Skyscraper City Forum banner

?

1 - 13 of 13 Posts

·
foto-ml.pl
18,533 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Centrum Kultury AGORA

Adres: ul. Serbska 5a, Wrocław
Inwestor: Zarząd Inwestycji Miejskich we Wrocławiu
Projekt: A.S.P.A. Projektowanie Architektoniczne Aleksander Szarapo, Mikołaj Smoleński, Łukasz Komar, Maciej Szarapo (Wrocław)

Realizacja: 2009
Powierzchnia całkowita: 3,000m2

Zdjęcia:

Agora by Maciek Lulko, on Flickr

fot. Mmaciek

fot. Mmaciek

Wnętrza:

Wszystkie zdjęcia w albumie -Centrum Kultury AGORA

·
Registered
68,688 Posts
Dosyć ładne, ciekawe, ale d..y nie urywa 7/10.

·
Registered
4,001 Posts
Zgadzam się z przedmówcą. Za architekturę 7, podwyższam pół punktu za ciekawe schody. Razem 7,5/10.

·
Registered
460 Posts
Te schody też od razu wpadły mi w oko:cheers:

Mojej d..y jeszcze żaden budynek nie urwał - na szczęście:banana:(choć swego czasu Thespian uczepił się jak Suarez Włocha)

a tutaj ósemka.

·
Registered
68,688 Posts
podwyższam pół punktu za ciekawe schody.
Te schody też od razu wpadły mi w oko:cheers:
^^
Ciekawe - ja za te schody chciałem obniżyć, ale dałem sobie spokój. Brakuje mi podjazdów - tak jak wózki dziecięce to jeszcze pół biedy, ale inwalidzkie... :eek:hno: No, jestem na to wyczulony (bo sam długo jeździłem). Nawet jeśli podjazd jest z innej strony to na tych "schodach" też powinien być!

·
Registered
4,001 Posts
Pawelski, kwestia schodowego gustu. Mnie się podobają, bo stanowią ciekawy element architektoniczny, niby nie do końca pasujący do reszty, ale może w tym jego siła.

A co do podjazdów i dostępności dla niepełnosprawnych - lulek89 słusznie zauważył, że podjazd jest, ale... do restauracji Agora. Przy głównym wejściu nie widzę, przynajmniej na zdjęciach. Natomiast wewnątrz rzeczywiście na zdjęciach widać drzwi do windy.

·
Registered
68,688 Posts
^^
Czy ja niewyraźnie piszę???

Nawet jeśli podjazd jest z innej strony to na tych "schodach" też powinien być!
Bo drałowanie naokoło gdy jest się przy tych "schodach" mi się nie podoba, ale jak mówiłem chciałem za to odjąć, ale nie odjąłem więc sprawy nie ma...

·
Registered
26,922 Posts
Co najwyżej poprawne - ale chciałoby się w naszych miastach więcej takiej "co najwyżej poprawnej" architektury.

Wspomniane schody to rzeczywiście mocny przerost formy nad trescią - przy tak niewielkiej różnicy terenu można było to chyba zrobić bez schodów, za pomocą odpowiedniego ukształtowania terenu.

A tutaj to nie jest jakaś rampa?

·
Registered
4,001 Posts
Pawelski, przepraszam, nie doczytałem tego, co napisałeś. Rzeczywiście wspomniałeś, mea culpa. Tak się kończy czytanie na szybko.

·
jestem Ott'em tego czatu
Motel Polska
3,591 Posts
A teraz strzał: to była przebudowa. Tak to wyglądało wcześniej:

Ktoś zaprojektował totalną kaszanę, a zbudowało ją w 1986 r. wojsko w czynie społecznym.

Przeróbka czegoś takiego na coś takiego dostaje ode mnie 9,5. Nie 10, bo niestety stoi pośrodku niczego i nie tworzy przestrzeni z niczym innym.

·
Registered
13,050 Posts
1 - 13 of 13 Posts