SkyscraperCity Forum banner

?

[Wrocław] Green Day

18794 Views 34 Replies 28 Participants Last post by  Offspring
23
Biurowiec Green Day

Adres: Szczytnicka 9, Wrocław
Inwestor: Skanska Property Poland
Projekt: Maćków Pracownia Projektowa

Realizacja: 2012-2014
Kondygnacje naziemne: 6
Kondygnacje podziemne: 2
Powierzchnia całkowita: 16000m2
Powierzchnia biurowa: 14500m2
Miejsca Parkingowe: 224

Wizualizacje:

Zdjęcia:

Green Day by Maciek Lulko, on Flickr

Wnętrza:

Wszystkie zdjęcia są w moim albumie - Green Day
Zapraszam do komentowania i oceny!
See less See more
  • Like
Reactions: 5
1 - 20 of 35 Posts
Pierwsza klasa, a na żywo prezentuje się jeszcze lepiej. Ode mnie 9.
Ode mnie też 9. Niech jak najszybciej(z podobnym rezultatem) kończą budynek na Piotra Skargi i biorą się za sąsiada Green Day'a. :)
Przyzwoity, poprawny do bólu acz trochę nudny. Brakuje mi "zęba" - czegoś charakterystycznego... 7/10
Green Day, cóż, nazwa bardziej nam się kojarzy z pewnym amerykańskim zespołem rockowym, ale widocznie do biurowca też pasuje ;)
Nie wiem czy jest większy sens pisać o tym budynku, dla mnie wszystko tu jest perfekcyjne, lub bliskie perfekcji. Urbanistyka? Idealna. Jedynym może minusem jest tutaj brak usług od strony ul. Wyszyńskiego, ale są od frontu (Szczytnicka), więc wciąż jest dobrze.
Architektura? Berlin, po prostu. Potrzeba nam takiej architektury we Wrocławiu (i w całej Polsce). Mamy tyle dziur w zabudowie, tyle pustych działek, i nic tylko powsadzać takie budynki. Niby prosty, zachowawczy, nie ma tu nic rewolucyjnego, ale o to chodzi. Ikony najczęściej wychodzą najładniej na wizkach, albo jak solpol po 20 latatch idą do wyburzenia. Green Day mógłby stanąć w Hamburgu, Berlinie, Monachium, Kopenhadze czy Oslo i nikt by się nie obraził ;)
Ode mnie dostał 10, po części oczywiście z lokalnego patryjotyzmu, ale głównie za uznanie dla tak prostej, oszczędnej, acz eleganckiej formy.

Chciałoby sie rzec - Panie Maćków, wincyj!
:cheers:
See less See more
  • Like
Reactions: 2
Tu można poczytać o budynku:
http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,..._nowej_architektury_Wroclawia___ZDJECIA_.html

Ode mnie 7,5. Generalnie to 9 za budynek, ale minusy za:
- wycięte drzewa pod niepotrzebny zjazd ze Szczytnickiej (co to w ogóle za pomysł, żeby z drogi lokalnej zrobić osobne wyłączenie?)
- nieciekawą barierkę wokół wjazdu do parkingu,
- generalny rozgardiasz na przestrzeni między biurowcem a biblioteką (pomijam obecny bardak, bo trwa w sumie jeszcze budowa - chodzi o to, co tam będzie).
8,5. Jest świetny, ale Renoma to to nie jest. Nie ma "tego czegoś". Po prostu modernizm na poziomie.
Żałuję, że zrezygnowano ze złotych paneli na wejściu. To mogło być "to coś".
  • Like
Reactions: 1
Ode mnie też 9. Niech jak najszybciej(z podobnym rezultatem) kończą budynek na Piotra Skargi i biorą się za sąsiada Green Day'a. :)
Masz na myśli bibliotekę, czy ma tam coś jeszcze być?
^^Przed Bożym Narodzeniem Skanska kupiła od UWr działkę na której obecnie znajduje się były budynek XIV LO. link
I oo to chodzi
! Oo właśnie o to chodzi! Dziewięć! i Pół!
See less See more
  • Like
^^Przed Bożym Narodzeniem Skanska kupiła od UWr działkę na której obecnie znajduje się były budynek XIV LO. link
O, to dzieki za info :)

Akurat dzisiaj mialem okazje czesciowo potwierdzic te informacje i uslyszalem cos jeszcze - podobno Skanska zaproponowala (nie mam pojecia, w jakiej formie), aby ze Szczytnickiej wyeliminowac ruch samochodowy. Nie wiem, czy chodzi o calkowity deptak, deptak z tramwajami, czy to moze w ogole plotka, ale zabrzmialo to ciekawie.

A.. wiadomo cokolwiek na temat tego, co moze na miejscu XIV powstac?
Niemalże nie zauważyłem kiedy na tej stronie wizualizacje przeszły w realne fotki:cheers: =9,5

Jak sobie wyobraziłem całą pierzeję podobnych (nieco wyższych) biurowców wzdłuż Powstańców Śląskich na terenie CP to aż mnie dreszcz po plecach przeszedł ;)
Akurat dzisiaj mialem okazje czesciowo potwierdzic te informacje i uslyszalem cos jeszcze - podobno Skanska zaproponowala (nie mam pojecia, w jakiej formie), aby ze Szczytnickiej wyeliminowac ruch samochodowy. Nie wiem, czy chodzi o calkowity deptak, deptak z tramwajami, czy to moze w ogole plotka, ale zabrzmialo to ciekawie.
To stary pomysł, od lat znany. Magistrat za to mówi, że tylko jeśli przez Campus pójdzie obwodnica Szczytnickiej :lol:
8 + 0,5 za nazwę. "Dookie" i "Insomniac" to były niezłe płyty :D
8.5. Czekamy na zdjęcia jak się zazieleni wokół, bo teraz faktycznie trochę szaro i można się zastanawiać jakby to było gdyby pozostali przy oryginalnym pomyśle na elewację. Poza tym tam powinien być pas rowerowy na Szczytnickiej a nie śmieszka - teraz to się krzyżuje z wjazdem do budynku - chociaż pewnie Skanska na to nie bardzo ma wpływ.
Pierdu, pierdu....po prostu 10/10
I jescze to wejście z rozrzeźbioną formą monogramu, miód. Światowo. Wincyj.;)
Jakiś taki mało zielony... :(
Żaartowałem... baardzo dobry :) 9/10
Za sam budynek 10, ale nie rozumiem dlaczego jest tak cofnięty względem pierzei Szczytnickiej i Wyszyńskiego?? Nie można było zagęścic bardziej tego rejonu?? Odnosi się wrażenie jakby budynek stał przy autostradzie a nie śródmiejskiej ulicy :eek:hno:
  • Like
1 - 20 of 35 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.