Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 73 Posts

·
Administrator
38,077 Posts
Discussion Starter · #1 ·

·
Visionmonger
18,886 Posts
Jasne. Niech jeszcze zrobią muzeum ścieków i kanalizacji.

Zamiast wykorzystac potencjał starych budynków i hal na muzeum techniki i komunikacji, które naprawdę może przyciągnąć sporo turystów to będziemy mieć muzeum tego, z czego słynny jest UM, muzeum lania wody...

·
Administrator
38,077 Posts
Discussion Starter · #3 ·
Salto, przecież kolejna koncepcja kosztuje, jak koncepcje na pawilony Geta, czy zapomniane Muzeum Techniki w Wieży Ciśnień.

·
Registered
982 Posts
A muzeum komunikacji można odwiedzić podróżując codziennie wrocławską KM.

·
przestrzeń-ludzie-miasto
25,909 Posts
Ale to jest, jeśli to dobrze zrobić, bardzo ciekawa koncepcja na muzeum przyrodniczo-techniczne, unikalne w skali kraju i nie tylko. Zabawne jest to oburzenie w blogowej notce. Jeju, jeju...nie będzie kolejnego muzeum sztuki współczesnej (ach, te posadki kuratorskie uciekające...), będzie muzeum przyrodnicze (ja nie żartuję!). A po co nam edukacja przyrodnicza/ścisła. Kolejny, za przeproszeniem, chómanista.

Dla jasności -nie mam nic przeciwko muzeom sztuki współczesnej, wkurzają mnie jedynie klapki na oczach "środowisk" skupionych wokół sztuki współczesnej. Tymczasem zaniedbania w zakresie placówek przyrodniczych i techniczno-fizycznych są dalece większe niż w przypadku muzeów (i innych ośrodków) sztuki, także współczesnej, a także intensywnie rozbudowywanych - historycznych. A podobno mamy budować innowacyjną gospodarkę opartą na wiedzy i nowoczesnych technologiach.

Co ciekawe jeśli kontestuje się możliwość ściągnięcia do Wrocławia turystów poprzez muzeum wody (w Wenecji Pólnocy!) czy Pana Tadeusza, za to podkreśla konieczność budowy MSW to znaczy, że wciąż jesteśmy uwięzieniu w przebrzmiałych paradygmatach rozwoju, zakładających upodobnianie (wciąż to marzenie o "efekcie Bilbao"), wielkie, egzogeniczne impulsy. A wszystko to pod płaszczykiem "nowoczesności"

• Like
Reactions: Mruczek

·
Registered
3,072 Posts
:hug: Ooo, jak słodziusieniusieńko. Wrocław jest teraz w najlepszym momencie na planowanie kolejnego pożeracza publicznych pieniędzy i na wydawanie pieniążków na koncepcje. Mamy ich w nadmiarze, hihi :hug:

·
Administrator
38,077 Posts
Discussion Starter · #11 ·
Ale to jest, jeśli to dobrze zrobić, bardzo ciekawa koncepcja na muzeum przyrodniczo-techniczne, unikalne w skali kraju i nie tylko.
Ależ koncepcja na Muzeum Techniki jest od dawna, mocno oprotestowana za całkowite oderwanie od unikalnego obiektu, w którym miała powstać, mamy wątek na ten temat, polecam > Dlatego teraz jesteśmy zniesmaczeni kolejnym pomysłem, ukrywanym jak zwykle przed mieszkańcami.

·
Registered
3,009 Posts
a skąd pomysl,ze to muzeum wody jest w ramach ESK2016?!
z tego bloga ?

owszem, słyszałem o tym, ale raczej jako o dość mglistym i bliżej w czasie nieumiejscowionym pomyśle MPWiK na wykorzystanie starych, zabytkowych zbiorników wody po wyłączeniu ich z eksploatacji - co ma nastapić w najbliższych latach.

póki co mpwik z pewnością ma znacznie pilniejsze wydatki związane z przeprowadzką z terenów do tej pory przez nich zajmowanych na pólnocnej stronie ulicy Na Grobli

·
Administrator
38,077 Posts
Discussion Starter · #13 ·
a skąd pomysl,ze to muzeum wody jest w ramach ESK2016?!
z tego bloga ?
Nie, z lepszego źródła. Swoją drogą, ESK ma dofinansować nie tylko WuWA2, ale także Stadion Olimpijski :lol:

·
przestrzeń-ludzie-miasto
25,909 Posts

·
Registered
19,870 Posts
Behemot - Ty się zdejesz nie kumać sytuacji. Żadnego muzeum wody nie będzie. Tu nie ma dyskusji czy Muzeum Wody jest w ogóle potrzebne a tylko czy jest potrzebne robienie koncepcji, jeśli i tak nie ma siana na budowę.

·
przestrzeń-ludzie-miasto
25,909 Posts
^^
To też ja nie odnoszę się do samej sytuacji tylko do pojawiających się głosów, że sama koncepcja muzeum wody jest jakaś dziwaczna i niedorzeczna. Moim zdaniem akurat we Wrocławiu "mieście na wodzie" by się doskonale sprawdziła, szczególnie w połączeniu z inwestycjami "wodnymi" we wrocławskim ZOO. A przy okazji jest oryginalna, w odróżnieniu od wielu powielanych w różnych miasta w Polsce formatów, w szczególności wielgachnych muzeów sztuki współczesnej a'la Bilbao.

Natomiast jak najbardziej rozumiem wasze obiekcje co do sposobu w jaki wymyśla się nowe inwestycje.

• Like
Reactions: Mruczek

·
Administrator
38,077 Posts
Discussion Starter · #20 ·
^^
To też ja nie odnoszę się do samej sytuacji tylko do pojawiających się głosów, że sama koncepcja muzeum wody jest jakaś dziwaczna i niedorzeczna.
Sęk w tym, że nikt nie jest przeciwny muzeum techniki i wody, po prostu co i rusz pojawiają się (bez konkursów, z wolnej ręki!) koncepcje na nowe muzea i przestrzenie wystawiennicze, a nie ma kasy na bieżące utrzymanie istniejących.

1 - 20 of 73 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.