SkyscraperCity banner

21 - 40 of 10818 Posts

·
Registered
2,566 Posts
kotbehemot said:
lol ja mam inne zapatrywania. Generalnie uwazam ze odbudowywanie czegokolwiek w obecnej chwili w takim miescie jak Wroclaw to bzdura- ani to Polskie miasto, ani nowy targ nie zachwycal jakas super architektura- takie sobie kamieniczki-ok. Bylbym w stanie jednak przelknac odbudowe ich tak jak bylo- ok, ludzie chca miec kolejny placyk z bajkowa architektura- czemu nie. Natomiast ten projekt z lat '50, to byla jakas tragedia, na miare tego co zostalo zrealizowane na zachodniej sciane pl. solnego! Kamienice nizsze o 2 pietra od tego co tam stalo (nie chodzi mi tu o zaden monumentalizm, ale to zupelnie zmienia odbior placu! Zmienia sie zupelnie kat srodkowy!) Ponadto w stylu ktorego tam nigdy nie bylo (jakies sochaczewo- kazimierze dolne). To ja juz wole to co jest, dzieki
Ja jestem wlasnie jednym z tych, co by chcieli miec "kolejny placyk z bajkowa architektura". We Wroclawiu tak nie wiele zostalo z "bajkowej" architektury, ze byloby z kozyscia dla miasta te architekture przywrocic, w obrebie starego miasta

·
Registered
1,310 Posts
fredru$ said:
Ja jestem wlasnie jednym z tych, co by chcieli miec "kolejny placyk z bajkowa architektura". We Wroclawiu tak nie wiele zostalo z "bajkowej" architektury, ze byloby z kozyscia dla miasta te architekture przywrocic, w obrebie starego miasta
ja tez chce,
ale chyba trzeba poczekac az to co tam obecnie stoi samo sie rozsypie - oby do tego czasu nie stalo sie zabytkiem. bo wtedy bedzie problem

·
Registered
16,819 Posts
Discussion Starter #23
WYNIKI NEGOCJACJI Z OGŁOSZENIEM NA REMONT PL. 1 MAJA WE WROCŁAWIU

W negocjacjach z ogłoszeniem na remont pl. 1 Maja we Wrocławiu jako
najkorzystniejszą wybrano ofertę:

SKANSKA S.A. Oddział PRD-M we Wrocławiu 53-680 Wrocław ul. Braniborska 38/40 z ceną ofertową brutto 22.999.190,70 zł w tym podatek VAT 4.146.493,40 zł.

no to remont juz sie zbliża :)

·
Я.
6,755 Posts
Cytat ze svarte_sjel:

"Go?? portalu: kotbehemot napisa?(a):
> Co obejmuje ten remont?

1. Remont cz??ci nadziemnej przej?cia:
- drogi + ziele?;
- tory tramwajowe i trakcja tramwajowa;
- sie? wodoci?gowa
- odwodnienie nawierzchni;
- o?wietlenie uliczne;
- sygnalizacja ?wietlna
- organizacja ruchu zast?pczego;
- organizacja ruchu docelowego;

2.Remont cz??ci podziemnej przej?cia:
- konstrukcja wraz z izolacj?
- instalacje wod - kan i odwodnienie przej?cia;
- przepust ??cz?cy zbiorniki fosy;
- zasilenie przej?cia podziemnego energi? elektryczn?;
- instalacje elektryczne w przej?ciu;
- ogrzewanie pomieszcze? ;
- instalacje wentylacyjne.

3.Organizacja i likwidacja zaplecza budowy .

4. Nadzór archeologiczny."

·
Registered
16,819 Posts
Discussion Starter #25
remont Drobnera
fotki Jeanick

tu z kolei ostatnie zdjęcia kamienicy, która niedługo przestanie istniec:

w koncu tez remont Osobowickiej

·
jestem Ott'em tego czatu
SEVKOVIĆ 2020
8,252 Posts
Rafis said:
WYNIKI NEGOCJACJI Z OGŁOSZENIEM NA REMONT PL. 1 MAJA WE WROCŁAWIU

W negocjacjach z ogłoszeniem na remont pl. 1 Maja we Wrocławiu jako
najkorzystniejszą wybrano ofertę:

SKANSKA S.A. Oddział PRD-M we Wrocławiu 53-680 Wrocław ul. Braniborska 38/40 z ceną ofertową brutto 22.999.190,70 zł w tym podatek VAT 4.146.493,40 zł.

no to remont juz sie zbliża :)
A ja słyszałem (WPI Wrocław 2002-6) o remoncie przejścia na Placu 1 Maja /Krolewskim ??? Czy to jest to samo, część tego czy coś innego ????
Co tam jest do remontowania poza tym za 23 milony PLN ???

·
Registered
1,362 Posts
Codziennie przejezdzam kolo Drobnera i widok jest piorunujacy...Skutecznie wydarli asfalt oraz kostke, wykop jest na ponad 0,5 metra :). Kupy kostki oraz polacie asfaltu wywololy u mnie nieco negatywane emocje...nie wiem dlaczego, ale skojarzylem sobie od razu ze zniszczeniami wojennymi...Dziwne jest tez to, ze codziennie widze modernizowana A-4, rozebrane mosty, jakies gruzy i ten widoczki wywoluja u mnie pozytwyne emocje, ale to chyba przez spora ilosc żurawi wzdluz autostrady...

·
que conoce muchos idiomas
7,064 Posts
Rafis said:
tu z kolei ostatnie zdjęcia kamienicy, która niedługo przestanie istniec:

[/IMG]

a co nowego w jej miejsce beda budowac?

·
7,064 Posts
Rafis said:
Wieloletni Plan Inwestycyjny Wrocławia na lata 2004-08

www.wroclaw.pl/rtf/wpi-2004-2008.xls
jakby nie mogli tego dac w .pdf :rant: akurat wykasowalem juz jakis czas temu office bo mnie wkurzyl i nie chce mi sie ponownie instalowac :rant:

·
7,064 Posts
WroFanatyk said:
Tory zakrecowujace ;) leza na Teatralnym, chyba zaczynaja Widok - oby.

yyyy??? chyba zaraz sie z wrazenia tam przejde, mam 2 min drogi :D

·
Moderator
7,882 Posts
Curz said:
jakby nie mogli tego dac w .pdf :rant: akurat wykasowalem juz jakis czas temu office bo mnie wkurzyl i nie chce mi sie ponownie instalowac :rant:
Nie mowiac juz o tym ze jest to jawne "zmuszanie" ludzi do MS Office'a co w instytucjach publicznych powinno byc karane wrecz ciezkim wiezieniem :D

Co prawda OpenOffice czyta xls'y ... ale to nie jest standard publikacji informacji. To samo czuje jak widze w niektorych ministerstwa pliki *.doc

pzdr

·
7,064 Posts
talkinghead said:
Nie mowiac juz o tym ze jest to jawne "zmuszanie" ludzi do MS Office'a co w instytucjach publicznych powinno byc karane wrecz ciezkim wiezieniem :D

Co prawda OpenOffice czyta xls'y ... ale to nie jest standard publikacji informacji. To samo czuje jak widze w niektorych ministerstwa pliki *.doc

pzdr
dokladnie! Tak samo na stronach uczelni, na wiekosci podania sa tez w .doc ale np. Politechnika Wr miala w .pdf za co ich chwalilem :) dokumenty najlepiej w .pdf choc i tego formatu nie lubie zabardzo, ale wole to niz Microsyfa ;)

·
Moderator
7,882 Posts
Nie chodzi o to czy to jest Microsyf czy Microsoft. Chodzi o to ze nie wyszycy go uzywaja i co najwazniejsze - jest to produkt komercyjny i to dosc drogi (chodzi rzecz jasna o MS Office'a.

Instytucje publiczne powinny byc dla wszystkich i przede wszystkim "niezalezne".

pzdr

·
7,064 Posts
talkinghead said:
Nie chodzi o to czy to jest Microsyf czy Microsoft. Chodzi o to ze nie wyszycy go uzywaja i co najwazniejsze - jest to produkt komercyjny i to dosc drogi (chodzi rzecz jasna o MS Office'a.

Instytucje publiczne powinny byc dla wszystkich i przede wszystkim "niezalezne".

pzdr
no ja mialem to samo na mysli :)

ok, przejde sie do Rossmana na Swidnickiej a Teatralny mam po drodze i zobacze co z tymi szynami :D

·
7,064 Posts
Wlasnie bylem na pl. Teatralnym i rzeczywiscie, leza sobie dwie szyny zakrecowujace :D i stoi sobie jakas mala kopareczka, ale w stanie nieczynnym :) i nic wiecej pozatym :)

21 - 40 of 10818 Posts