SkyscraperCity banner

7461 - 7480 of 10876 Posts

·
Registered
Joined
·
1,333 Posts
Od soboty na odcinku od Przystankowej do Spokojnej zamknięty zostanie jeden pas jezdni. W obu kierunkach kierowcy jeździć będą drugim pasem.
Zostanie tam wprowadzony ruch wahadłowy regulowany sygnalizacją świetlną. W związku ze zmianami z Grota-Roweckiego nie będzie można wjechać w Przystankową i Koszycką.

Dojazd do Przystankowej będzie możliwy od ul. Jasienicy i Ratajów, natomiast do Koszyckiej od strony ul. Świt.
Źródło:
http://miasta.gazeta.pl/wroclaw/1,3...edzie_ruch_wahadlowy_na_Grota_Roweckiego.html

Cudnie! Trzeci raz wahadełkowa sygnalizacja w tym miejscu w przeciągu 2-ch lat.
A więc mieszkańcy Wojszyc i części Ołtaszyna od poniedziałku mają pół godziny spania rano mniej, a rozkład 612 i 113 znów przestaje funkcjonować. Z kolei na Ołtaszyńskiej korek od torów w zależności od szczytu w jedną ze stron.
 

·
Registered
Joined
·
1,541 Posts
Nie wiedziałem, przepraszam autora.

Szybka reakcja ZMiUM-U (odpowiedz na maila):
"Inwestycja przy ul. Szybowcowej jest prowadzona przez podmiot prywatny, na zlecenie Myland Real Estate, i jest związana z tworzeniem obsługi komunikacyjnej obiektu AstraII.
W takiej formie ścieżka rowerowa nie będzie przez pracowników ZDiUM na pewno odebrana, więc proszę się nie niepokoić.
Obecnie obowiązująca norma wysokościowa dla krawężnika na ścieżce rowerowej to maksymalnie 2cm zatem projekt, na który powoływali się robotnicy, jest albo stary albo nieuzgodniony.
Wszystko to będą musieli poprawić, oczywiście na swój koszt, bo to prywatna budowa i gmina nie będzie ponosić żadnych kosztów z nią związanych."
 

·
Registered User
Joined
·
2,457 Posts

·
Administrator
Joined
·
39,482 Posts

·
Administrator
Joined
·
39,482 Posts
Wrocławskie remonty opóźniają stare rury i kable

Bartłomiej Knapik
2009-10-15 23:17:10, aktualizacja: 2009-10-15 23:17:10
Czy Wrocław zdąży ze wszystkimi inwestycjami na Euro 2012? Mogą być z tym problemy, bo dzień po dniu pracę na placach budowy w mieście komplikuje to, co robotnicy znajdują pod ziemią.

Trudno dziś znaleźć remont czy przebudowę wrocławskiej ulicy, która byłaby zakończona o czasie. Krakowska, Grabiszyńska, Grodzka, Grota Roweckiego, Karkonoska, Wiejska i Avicenny, Sarnia na Brochowie czy Zakopiańska na Złotnikach - to tylko najświeższe przykłady.

Powód zawsze jest ten sam - po rozkopaniu ulicy okazuje się, że kable i rury pod ziemią leżą zupełnie w innym miejscu, niż wskazują na to projekty. Wiele dokumentacji trzeba w takich przypadkach opracowywać od początku.

- Na Grabiszyńskiej prace na pierwszym odcinku szły świetnie. Ale fragment na południe od placu Srebrnego to już prawdziwa gehenna. Robimy, co można, żeby skończyć przed 1 listopada, ale to nie jest łatwe. Naliczyliśmy w sumie 50 kabli i rur, które były w innych miejscach, niż wynikałoby to z planów - usłyszeliśmy wczoraj od drogowców.

Zakończony niedawno remont Krakowskiej z tych samych powodów był opóźniony o 72 dni.
Urzędnicy są bezradni - żeby opracować od nowa dokładne mapy wrocławskich podziemi, musieliby na nowo rozkopać każdą ulicę.

W niektórych przypadkach kłopot polega na tym, że od dekad nikt pod ziemię nie zaglądał. Robotnicy znajdują więc np. poniemiecką kanalizację deszczową, której robotnicy z dawnego Breslau po prostu nie nanieśli na mapy. Ale zdarzają się też współczesne przyczyny kłopotów: niechlujstwo i błędy geodetów.

Powinno być tak, że po zakończeniu każdej budowy do urzędu trafiają tzw. powykonawcze dokumenty geodezyjne. Na ich podstawie nanoszone są zmiany na miejskie mapy. Dają obraz m.in. tego, co znajduje się pod ziemią. Potem na podstawie tak zaktualizowanych map projektant przygotowuje plan dla kolejnej inwestycji.

- Kłopot w tym, że nieraz zdarza się sytuacja, w której po rozpoczęciu prac okazuje się, że plany i rzeczywistość to dwie różne sprawy - rozkłada ręce Małgorzata Rogalska, zastępca dyrektora biura spójności w urzędzie miejskim.
To biuro zajmuje się kanalizacją osiedli za unijne pieniądze. I na każdym z osiedli napotyka na jakieś kłopoty.

Na ul. Zakopiańskiej (Złotniki) okazało się, że kabel telefoniczny koliduje z krawężnikiem. Na Sarniej (Brochów) trzeba było zmieniać projekt, bo przewód leżał zbyt blisko wodociągu. A podczas kładzenia rur na Ołtaszynie instalacje miały być przeprowadzone pod aleją Karkonoską bez jej zamykania. Okazało się, że kanał deszczowy jest w innym miejscu niż na planach. Więc na czas robót część ulicy była nieprzejezdna. Ulica, z którą było najwięcej problemów, też jest na Ołtaszynie.

- Na Grota Roweckiego na Ołtaszynie mieliśmy 65 kolizji, w tym: budowanej sieci sanitarnej, wodociągowej, deszczowej z telekomunikacyjną, gazową i energetyczną - dodaje Małgorzata Rogalska. Jak więc rozwiązać ten problem i ukarać winnych? Tego nie wie nikt. Nawet w przypadku współcześniejszych instalacji udowodnienie geodetom błędów sprzed kilkunastu lat nie będzie łatwe.

Same firmy budowlane na wojnę z nikim nie pójdą, bo ci sami ludzie będą im kiedyś jeszcze musieli pomóc, przy kolejnym remoncie.
A i urzędnicy nie mają bata na geodetów. - Ten sam problem mają wszystkie duże miasta w Polsce. Potrzebna jest zmiana prawa, która wymusiłaby dostosowywanie planów składanych do katastru z rzeczywistością - mówi Paweł Czuma, dyrektor biura prasowego w urzędzie miejskim.
 

·
Wratislavia
Joined
·
1,440 Posts
Witam wszystkich serdecznie!

Mam pytanie odnośnie remontu wiaduktu przy zjeździe na Psie Pole, w pobliżu rozwidlenia ul. Bolesława Krzywoustego i Al. Jana III Sobieskiego - znany jest już termin rozpoczęcia prac? Pytam, ponieważ na łączniku wybudowanym dla autobusów pojawił się ostatnio szpaler barierek.

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam,
Damian
Właśnie rozpoczeli renomt wiaduktu. Najpierw muszą dostosować przejezdność dla samochodów, dlatego poszerzają obecnie drogę gdzie autobusy włączają się z Krzywoustego w al. Sobieskiego. W sobotę wrzuce kilka fotek.
 

·
Registered
Joined
·
1,315 Posts
http://www.zdium.wroc.pl/news/show/487
Prace przygotowawcze do remontu wiaduktu na Psim Polu już ruszyły.

Na razie pod wiaduktem trwają prace związane z poszerzeniem istniejącej drogi, z której korzystają autobusy MPK, przejeżdżając z ul. Krzywoustego do alei Jana III Sobieskiego.
Po poszerzeniu z tego połączenia korzystać będą samochody osobowe podczas remontu wiaduktu. Zamiast "górą" pojadą "dołem", pod wiaduktem.

Prace potrwają kilka tygodni, w zależności od warunków atmosferycznych. Po przełożeniu ruchu kołowego z wiaduktu na drogę tymczasową rozpoczną się prace rozbiórkowe. Remont potrwa 9 miesięcy. Generalnym wykonawcą robót jest firma Mota - Engil Polska S.A. Koszt remontu wyniesie ponad 6,6 mln. zł.
 

·
Registered
Joined
·
232 Posts
Witam :)
Takie małe pytanko - czy oprócz wizualek z przebudowy skrzyżowania Sienkiewicza/Piastowska dostępne były gdzieś plany tego skrzyżowania?

Najlepiej w PDF :D np. cos takiego jak pl.Bema.
 

·
Administrator
Joined
·
39,482 Posts
Takie małe pytanko - czy oprócz wizualek z przebudowy skrzyżowania Sienkiewicza/Piastowska dostępne były gdzieś plany tego skrzyżowania?
Z czasów Ziajki? Niestety, nie.
 

·
wilk stepowy
Joined
·
1,442 Posts
Kilka fotek z jednego w najdłuższych remontów w mieście, czyli Złotniki:

Ulica Kielecka, skrzyżowanie z Częstochowską:

Ulica Kielecka, odcinek zrobiony w stronę ulicy Zakopiańskiej:

Roboty przy szkole podstawowej, widok od strony ulicy Kieleckiej:

Baza materiałowa na skrzyżowaniu ulic Kieleckiej i Zakopiańskiej:

Częściowo zrobiona ulica Zakopiańska, położono jedną warstwę asfaltu i jedna strona pobocza zrobiona już, reszta ulicy ma być robiona na samym końcu remontu osiedla:

 

·
Registered
Joined
·
1,374 Posts
Kilka fotek z jednego w najdłuższych remontów w mieście, czyli Złotniki:
Tak, tym błotem z pierwszego zdjęcia moje dziecko codziennie wraca ze szkoły i do niej idzie.
Oprócz czasu, do budowy można mieć sporo innych zastrzeżeń (od projektów, przez jakość po arogancję pracowników i wszechobecny śmietnik, zniszczenia drzew, krzewów, trawników).
Ręce opadają, ale - jak widać na zdjęciach - powoli widać światełko w tunelu. Pod moim domem również już zrobili ino od dawna nie ma dojazdu...

Pozdrowienia dla wszystkich Złotniczan,
 

·
Registered
Joined
·
3,349 Posts
EURO 2012: Wrocław odkłada inwestycje niezwiązane z Euro 2012​Opóźnią się remonty Powstańców Śl., Piastowskiej, Curie-Skłodowskiej i Pomorskiej.

Opóźnią się remonty Powstańców Śl., Piastowskiej, Curie-Skłodowskiej i Pomorskiej.
Wiele ważnych remontów ulic w mieście może się opóźnić. Jak dowiaduje się "Polska-Gazeta Wrocławska", urzędnicy w ciągu 2-3 najbliższych tygodni zaproponują radnym przełożenie przebudowy ulic w centrum miasta: Piastowskiej, Curie-Skłodowskiej i Pomorskiej, a także Kutrzeby (Ołtaszyn), Poprzecznej (Sołtysowice) i Wałbrzyskiej (Klecina).


Według pierwotnych planów, prace w tych miejscach miały rozpocząć się w przyszłym roku. Ich przesunięcie zakłada nowy Wieloletni Plan Inwestycyjny (WPI). Radni zatwierdzą ten dokument w nowym kształcie prawdopodobnie już za miesiąc.

- W tej chwili możemy powiedzieć jedynie tyle, że pracujemy nad uaktualnieniem WPI - ucina Paweł Czuma, dyrektor biura prasowego urzędu miasta.
Prawda jest brutalna. Dość ambitne plany inwestycyjne Wrocławia były przygotowane, gdy spodziewano się znacznie większej kwoty w kasie miasta. Tymczasem już wiadomo, że przyszły rok będzie dla budżetu gorszy niż 2009.
Władze Wrocławia muszą szukać oszczędności. Chodzi o ponad sto milionów złotych. Takich pieniędzy nie da się zaoszczędzić tylko na spinaczach i premiach urzędników.
- Prawdą jest, że przyszły rok może nie być lepszy dla finansów miasta od obecnego i część inwestycji może zostać przesunięta na później. Ale o konkretnych propozycjach zmian w miejskich planach poinformujemy najpierw radnych - dodaje Czuma i odmawia podania szczegółów.
Jak się dowiedzieliśmy, oszczędności dotyczyć będą nie tylko przyszłego roku.

Z naszych informacji wynika, że w magistracie już zdecydowali o przesunięciu modernizacji ulicy Powstańców Śląskich. Prace przy jej przebudowie miały się rozpocząć na przełomie 2011 i 2012 roku. Już wiadomo, że trzeba na nie poczekać dłużej przynajmniej o rok.

Nietykalne mają być jedynie te inwestycje drogowe, które są związane bezpośrednio z mistrzostwami Europy w piłce nożnej w 2012 roku. Urzędnicy nie zrezygnują także prawdopodobnie z przebudowy ul. Buforowej, mającej polepszyć dojazd do autostrady A4. Wprawdzie, jak pisaliśmy kilkanaście dni temu, z początkowych planów poszerzenia jej aż do granic Wrocławia zrezygnowano. Teraz urząd miejski chce, by trasa ta miała po dwa pasy jedynie do wiaduktu na wysokości ul. Terenowej. Dalszy odcinek pozostanie tej samej szerokości, co obecnie.
Radni, którzy w większości o pomysłach urzędników dowiedzieli się od nas, wypowiadają się w tej sprawie ostrożnie.

- Inwestycje na Euro są ważne, ale nie jestem do końca przekonany, że trzeba do czasu tej imprezy wstrzymać remonty wszystkich ulic oddalonych od stadionu - komentuje Cezary Pacamaj, miejski rady PO. - Trzeba nad każdą propozycją zastanowić się z osobna - dodaje Pacamaj.
- Ulica Curie-Skłodowskiej wytrzyma jeszcze 2-3 lata, ale Kutrzeby czekać nie może - twierdzi z kolei Piotr Babiarz, szef klubu radnych PiS.

Plany magistratu oczywiście nie podobają się kierowcom.
- Mam już dość remontów. Chciałbym, żeby wszystkie zrobili naraz i porządnie, a nie wciąż coś przekładali - komentuje Jacek Pomorski, który rozwozi jedzenie w pizzerii Dominium.

Co na Euro 2012
Z tych inwestycji miasto nie zrezygnuje na pewno, bo są potrzebne na mistrzostwa Europy w 2012 roku:
- budowa dwóch pierwszych linii Tramwaju Plus (Leśnica - Sępolno, Gaj - Kozanów - Stadion)
poszerzenie ulicy Kosmonautów (do 4 pasów)
- nowa droga, która połączy ul. Kosmonautów
z portem lotniczym (przy okazji tej inwestycji prawie na pewno powstanie południowa obwodnica Leśnicy)

Bartłomiej Knapik
...
 

·
Registered
Joined
·
86 Posts
W radiu dzisiaj mówiono że spruli kawałek nowej jezdni na Grabiszyńskiej bo pękła rura. Czy w ramach naprawy dróg nie powinny być wymieniane wszystkie stare instalacje wodne jak i elektryczne?
 

·
Administrator
Joined
·
39,482 Posts
W radiu dzisiaj mówiono że spruli kawałek nowej jezdni na Grabiszyńskiej bo pękła rura. Czy w ramach naprawy dróg nie powinny być wymieniane wszystkie stare instalacje wodne jak i elektryczne?
Powinny. Nie we Wrocławiu, gdzie nie wymieniono ich nawet pod Rondem Reagana!
 

·
Registered
Joined
·
672 Posts
Powinny. Nie we Wrocławiu, gdzie nie wymieniono ich nawet pod Rondem Reagana!
Jesteś pewien, że to pękła niewymieniona instalacja? Z doświadczenia wiem, że rury pękają albo ze starości albo z nowości (ukryte wady produkcyjne lub błąd montażu)
 

·
niedasie
Joined
·
452 Posts
Jeszcze inne okoliczności:

Firma Fortum na zlecenie dewelopera, Verona Building, rozpoczęła prace nad przyłączami ciepłowniczymi dla nowo budowanego miniosiedla przy Grabiszyńskiej. (...) ZDiUM nie wydał zgody na tzw. nawiert zewnętrzny, uzasadniając odmowę właśnie tym, że nawierzchnia ulicy jest świeżo wyremontowana. Zgodzili się tylko na przewiert, czyli przepychanie rur pod powierzchnią jezdni (...) Niestety w trakcie prac Hydrostal przebił rurę wodną z 1920 roku, która leżała 30-40 cm wyżej niż w dokumentacji. Notabene robotnicy odkryli w tym miejscu jeszcze drugą rurę, której na planach nie było wcale.
Całość http://miasta.gazeta.pl/wroclaw/1,3...rzchnia_ulicy_Grabiszynskiej_juz_rozryta.html
 

·
Registered
Joined
·
1,333 Posts
Jak dowiaduje się "Polska-Gazeta Wrocławska", urzędnicy w ciągu 2-3 najbliższych tygodni zaproponują radnym przełożenie przebudowy ulic w centrum miasta: Piastowskiej, Curie-Skłodowskiej i Pomorskiej, a także Kutrzeby (Ołtaszyn), Poprzecznej (Sołtysowice) i Wałbrzyskiej (Klecina).
Krótka analiza:
- Piastowska, to krótki odcinek, równo nie jest, da się przejechać bez rozwalenia zawieszenia, może poczekać;
- Curie Skłodowskiej - wiadomo, odcinek dłuższy, już gorzej, ulica wygląda skandalicznie, źle jest szczególnie z nawierzchnią na torowisku, fatalnie więc, że musi czekać na lepsze czasy, ale jakoś przeżyć musimy
- Pomorska - jeszcze gorzej niż na Skłodowskiej, na łatach na kostce zawieszenie obrywa bardzo mocno, ta ulica już nie powinna czekać na remont
- Kutrzeby - to już jest zupełna tragedia. Ta ulica czekać naprawdę nie może! Jak jest sucho, to jeszcze dziury widać, ale jak pada, a do tego jest ciemno, to Vmax 20-30 km/h i co kawałek ruch wahadłowy, bo strach do kałuży wjechać (nie wiadomo co w niej jest). Obrazek z wczoraj: "sierżant" wstawiony w dziurę, po wjechaniu w którą parę godzin wcześniej samochód zaniemógł.
- Poprzeczna - dawno nie byłem, ale domyślam się, że sytuacja podobna jak na Kutrzeby.

I żeby nie było, że chcę koniecznie "przepchać" Kutrzeby, bo to w okolicy miejsca mojego zamieszkania. Nie, po prostu widzę, że to jest w tej chwili najgorsza ulica z tych wymienionych i jedna z najgorszych w mieście (pomijając nieutwardzone ulice an niektórych osiedlach). Co więcej, w przyszłym roku planowany jest też remont Zwycięskiej wraz z budową ronda na skrzyżowaniu z Ołtaszyńską, twierdzę (choć niechętnie), że jeśli już, to prędzej ta ulica może jeszcze ten rok czy dwa poczekać, bo po niej da się w miarę normalnie jeździć (choć w jednym kierunku głównie stać). Mam tylko nadzieję, że do tego czasu nie pozabijamy się na wyżej przytoczonej krzyżówce, bo tam jest totalny meksyk, ale to już inna sprawa...
 

·
Administrator
Joined
·
39,482 Posts
Może warto, podobnie jak to było chyba na Żmigrodzkiej, zasypać ZDiUM fakturami za naprawy? ;)
 
7461 - 7480 of 10876 Posts
Top