SkyscraperCity banner

7481 - 7500 of 10876 Posts

·
Administrator
39,482 Posts
Tej zimy dojdą jeszcze faktury za blacharkę, ze względu na nieodśnieżanie dróg.
Coś więcej? Mają nie odśnieżać?

·
Registered
3,349 Posts
del

·
Registered
232 Posts
Osobiście uważam, że Piastowska jest w chwili obecnej w idealnym stanie jak na wrocławskie warunki :) Ma się o wiele lepiej niż Nowowiejska :D

·
Registered
370 Posts
Szybka reakcja ZMiUM-U (odpowiedz na maila):
"Inwestycja przy ul. Szybowcowej jest prowadzona przez podmiot prywatny, na zlecenie Myland Real Estate, i jest związana z tworzeniem obsługi komunikacyjnej obiektu AstraII.
W takiej formie ścieżka rowerowa nie będzie przez pracowników ZDiUM na pewno odebrana, więc proszę się nie niepokoić.
Obecnie obowiązująca norma wysokościowa dla krawężnika na ścieżce rowerowej to maksymalnie 2cm zatem projekt, na który powoływali się robotnicy, jest albo stary albo nieuzgodniony.
Wszystko to będą musieli poprawić, oczywiście na swój koszt, bo to prywatna budowa i gmina nie będzie ponosić żadnych kosztów z nią związanych."
Droga już otwarta, a ścieżkę rowerową przerabiają. Przeróbka jest po najmniejszej linii oporu - bez zmiany usytuowania studzienki kanalizacyjnej, która wypada niefortunnie na chodniku w miejscu, w którym powinno być obniżenie krawężnika. Ale może po skończeniu będzie to dobrze wyglądało.

Zdjęcia z komórki, ale mniej więcej widać jak to będzie wyglądało.

·
Neet. Or not.
4,514 Posts
Droga już otwarta, a ścieżkę rowerową przerabiają. Przeróbka jest po najmniejszej linii oporu - bez zmiany usytuowania studzienki kanalizacyjnej, która wypada niefortunnie na chodniku w miejscu, w którym powinno być obniżenie krawężnika. Ale może po skończeniu będzie to dobrze wyglądało.
fajnie będzie wyglądało, jak wjadę w tą studzienkę przednim kołem ... :bash:

·
Registered
5,243 Posts
zawsze możesz ją jako stojak rowerowy wykorzystać :lol:

·
Registered
370 Posts
To miejsce jest już chyba nie do uratowania. Na tym zdjęciu studzienka jest na przejściu dla pieszych, a kanał na przejeździe dla rowerzystów. Pewnie kanału nie da się przenieść, a studzienki obniżyć. Wysepka została tak ustawiona, że na tym przejeździe trzeba będzie jechać slalomem.

W sumie mogłoby się wydawać, że to drobiazg, że wystarczy zwolnić, że poradzimy sobie jeżdżąc tam na rowerze. Ale mnie najbardziej irytuje to, że można było dokładnie takim samym nakładem finansowym sensownie to przebudować, tak, żeby "nadmiernie roszczeniowi" nie musieli teraz być nadmiernie roszczeniowi. Wystarczyło trochę wysilić mózgownicę na etapie projektu i wykonawstwa.

·
Registered
404 Posts
A mnie ciekawi, kto wymyślił ten garb na złączeniu wyremontowanej Szybowcowej ze starą, tuż obok przejścia dla pieszych. Nowa jezdnia jest ewidentnie dużo niżej...

·
Registered
370 Posts
Pewnie kanału nie da się przenieść, a studzienki obniżyć.
Wykrakałem, dzisiaj nie poradzili sobie z kanałem. Teraz kostka jest z powrotem ułożona tak jak poprzednio lub z niewielkimi zmianami. Czyli z 20 cm krawężnikiem na ścieżce rowerowej:bash:. Zobaczymy co przyniosą kolejne dni.

·
Registered
495 Posts
A mnie ciekawi, kto wymyślił ten garb na złączeniu wyremontowanej Szybowcowej ze starą, tuż obok przejścia dla pieszych. Nowa jezdnia jest ewidentnie dużo niżej...
Zapewne remont będzie kontynuowany dalej i "się wyrówna" :)
Tym bardziej, że słyszałem od pewnej osoby w Astrze, że w sumie mają powstać 3 ronda w okolicy. Jedno już jest :)

·
Registered
Dzień dobry!
11,486 Posts
http://www.zdium.wroc.pl/news/show/494

Otwarcie Ostrowskiego planowane na noc ze środy na czwartek.

W nocy z 28 na 29 października zostanie przywrócony ruch kołowy w obydwu relacjach na całym odcinku - od Grabiszyńskej do Petuniowej. Od czwartkowego poranka będzie możliwe również korzystanie z zatok postojowych.
Otwarcie jezdni nie oznacza jednak zakończenia wszystkich prac. Do połowy listopada, zgodnie z obowiązującą umową, firma Remat będzie jeszcze kończyć układanie chodników oraz wykonywać inne prace wykończeniowe i porządkowe.

·
Registered User
2,457 Posts
Byłem dzisiaj na Borowskiej i ze zdziwieniem zauważyłem że dalej stoi tam warsztacik i dom które już dawno miały być wyburzone a ulica na tym odcinku poszerzona. Zresztą widać to na wizualkach :

Co się stało ? Zmiana planów czy oszczędności ?

·
Registered
11,757 Posts
^^
Raczej miasto nie dogadało się z właścicielem warsztatu, przypomniałem sobie że niedaleko na OŚ przy skrzyżowaniu z Borowską też przez parę lat istniało "wąskie gardło" które zostało jednak zlikwidowane. Oby tutaj też tak było.

·
Wroclaw
3,980 Posts
^^
Raczej miasto nie dogadało się z właścicielem warsztatu, przypomniałem sobie że niedaleko na OŚ przy skrzyżowaniu z Borowską też przez parę lat istniało "wąskie gardło" które zostało jednak zlikwidowane. Oby tutaj też tak było.
W tym wypadku i tak trudno mówić o wąskim gardle, bo szeroka droga miała się kończyć raptem 150m dalej.

·
Registered
50 Posts
Z wizek widać, że prawy pas miał być tylko prawoskrętem (na parking koło Auli AM). W obecnej sytuacji jest w zasadzie tak samo, z tym że prawoskręt jest o 150 metrów wcześniej ;)

·
Capital of culture 2016
4,545 Posts

·
Registered User
2,457 Posts
^^
Teraz można po prostu wywłaszczyć.

Tak w sumie to ciąg Borowska-Roweckiego do Parafialnej powinien być 2x2. Choć mam obawy, że przebudowa tej drugiej ulicy nie uwzględnia tego, mimo że - na oko - rezerwa jest.

7481 - 7500 of 10876 Posts