SkyscraperCity banner

7521 - 7540 of 10876 Posts

·
sir
381 Posts

Nieprzejezdny przejazd kolejowy na Mokronoskiej

... Okazuje się, że zrujnowany przejazd, przez który kierowcy muszą stać w uciążliwych korkach, można naprawić w ciągu zaledwie kilku godzin. ZDiUM zapowiada, że prace przeprowadzi w nocy z piątku na sobotę.

link

Źródło: Gazeta Wyborcza Wrocław

w końcu to wyprostują

·
Capital of culture 2016
4,545 Posts

·
Registered
258 Posts
Wtedy stoisz trochę dłużej w korku, który o 7-ej rano sięga stacji PKP. Nie wyobrażam sobie jak to ma wyglądac. Najgorszy pewnie będzie poniedziałek. Odnośnie objazdu to myślałem nad ulicą Starodębową i dalej na Sołtysowice, ale jak dobrze pamiętam jest to droga gruntowa i o tej porze roku będzie tam spore błoto. Ktoś może mieszka w pobliżu i może coś na ten temat powiedziec?

·
Capital of culture 2016
4,545 Posts
Jak już, to nie od Pawłowic się wbijać do Sołtysowic, a od Kłokoczyc. Oszczędzisz 100 metrów jazdy po dołach...

No ale żeby nie było, to naprawdę bardzo cieszy mnie fakt, że wyremontują ten wiadukt.

·
Registered
12,210 Posts
Dopłata do drogi

Mieszkańcy ul. Trawowej na wrocławskim Muchoborze Wielkim zbierają pieniądze na budowę nowej nawierzchni swojej ulicy. To konieczny warunek, by miasto zbudowało drogę. Cały koszt inwestycji to 2 mln zł.

We Wrocławiu przy udziale mieszkańców wyremontowano do tej pory już 40 km dróg. Na ulicy Trawowej na wrocławskim Muchoborze znajdują się nowe bloki, czyste trawniki i parkingi. Byłoby to świetne miejsce do mieszkania, gdyby nie sama ulica. Nawierzchnia drogi, a raczej jej brak, to dla mieszkańców osiedla ogromne utrapienie.

Kilka miesięcy temu mieszkańcy Trawowej dowiedzieli się od miejskich urzędników, że przebudowa ulicy jest możliwa tylko w ramach Programu Inicjatyw Lokalnych. A to oznacza, że będą musieli się do inwestycji dołożyć.

Program Inicjatyw Lokalnych działa we Wrocławiu od 1991 roku. Mieszkańcy dokładają się do budowy nawierzchni, kanalizacji czy oświetlenia ulicznego na swoich osiedlach.

Wkład mieszkańców to zazwyczaj 10%, resztę daje miasto. Tak było m.in. na ulicy Ożynowej, która kilka lat temu otrzymała nową nawierzchnię i oświetlenie.

Mieszkańcy Trawowej muszą uzbierać 200 tys. zł. 400 rodzin już zgodziło się zapłacić. Wychodzi po 500 zł. Może być mniej jeśli będzie więcej chętnych.

Paweł Wilk

bkochanek
TVP Wroclaw

·
Registered
1,430 Posts
Jak już, to nie od Pawłowic się wbijać do Sołtysowic, a od Kłokoczyc. Oszczędzisz 100 metrów jazdy po dołach...
No ale żeby nie było, to naprawdę bardzo cieszy mnie fakt, że wyremontują ten wiadukt.
zwykłym autem bym nie ryzykował... może się źle skończyć.. a swoją drogą to naprawdę niewiele brakuje, by połączyć Kłokoczyce z Sołtysowicką.

·
Registered
95 Posts
Przy wyjeździe ze starego Psiego Pola w poniedziałek było tragicznie ale już we wtorek całkiem znośnie.
Jedynie co zauważyłem nowego to na trasie 128 tworzą się bardzo duże korki przy skrzyżowaniu Drobnera z Łokietka, wcześniej przejazd był sprawniejszy.

pozdrawiam

·
lo-pan
1,444 Posts
Kilka zdjęć z rozbudowy ulicy Duńskiej. Najwyraźniej inwestycja dobiega końca. Pozostaje jeszcze uzupełnić oznakowanie pionowe i poziome.

Po lewej stronie hotel Diament. W tym miejscu zaczyna się nowy odcinek i wiedzie na wprost:

Za winklem hotelu Diament. Ten skromny ogryzek, na którego końcu stoję, prowadzić będzie ("na tym piachu za 30 lat") do ulicy Traktatowej, wzdłuż inwestycji Wojdyły (nie widać, ale jest po mojej prawej):

I druga końcówka - przedłużacz istniejącej Duńskiej:

A teraz widok z miejsca, które widać na poprzedniej fotce - tam, gdzie stoją biało-czerwone barierki:

·
lo-pan
1,444 Posts
^^
Czy na drodze o tej klasie nie powinno być pasów rowerowych w jezdni? Ruch mały, generalnie tylko dojazdowy, prędkości niskie.
Wolałbym DDR wydzieloną z jezdni. Jednak zgodnie z obowiązującymi przepisami powstanie pasów dla rowerów w jezdni jest możliwe tylko w przypadku przebudowy drogi. Nie mogą być one wytyczone na drodze budowanej od postaw. Absurd? Tak.
Jak wygląda to w świetle przepisów w przypadku Duńskiej - nie wiem. DDR, mimo, iż jest wydzielona z chodnika robi dobre wrażenie (przynajmniej na dzień dzisiejszy, kiedy nie ma tam żadnego ruchu).

·
Registered
5,243 Posts
^^
Czy na drodze o tej klasie nie powinno być pasów rowerowych w jezdni? Ruch mały, generalnie tylko dojazdowy, prędkości niskie.
Ja mam mieszane uczucia co do DDR w jezdni. Gdy jadę sam to owszem jest to wygodniejsze rozwiązani. Jednak, gdy jadę z dziećmi to wolałbym czegoś takiego uniknąć. Jednak przy kulturze naszych kierowców nie jest to bezpieczne rozwiązanie.

·
Neet. Or not.
4,514 Posts
Wolałbym DDR wydzieloną z jezdni. Jednak zgodnie z obowiązującymi przepisami powstanie pasów dla rowerów w jezdni jest możliwe tylko w przypadku przebudowy drogi. Nie mogą być one wytyczone na drodze budowanej od postaw. Absurd? Tak.
^^
to wykręt. wydzielona ddr jest o wiele tańsza - parenaście centymetrów podbudowy i cienka warstwa masy bitumicznej o parametrach dużo gorszych niż ta na jezdni. no i zamiast dwóch 1,5 metrowych pasów wystarczy jeden 2 metrowy - w sumie czysty zysk!

7521 - 7540 of 10876 Posts