SkyscraperCity banner

10781 - 10800 of 10813 Posts

·
Registered
Joined
·
20,569 Posts

·
Registered
Joined
·
20,569 Posts
Otwarto ofertę w przetargu na przebudowę Otyńskiej:
Niestety tylko jedna(1,471 mln) i sporo ponad budżet(922 tys. zł) . Zatem pewnie nas czeka anulowanie i powtórka.
 

·
Silesian
Joined
·
1,884 Posts
21.04.2020
Budowa ul. Miłosza na Kleczkowie:


Budowa wygląda na opuszczoną - nie widziałem sprzętu, ani ludzi (zdjęcie z ok. godz. 17:00). Kto w ogóle jest inwestorem? Vantage?

Dla porównania stan z 19.02.2020 w obiektywie Corvusa moneduli:
 

·
Banned
Joined
·
2,293 Posts

·
Registered
Joined
·
2,849 Posts
Pełczyńska-Miętowa. Dzisiaj wylali asfalt. Zrobiłem też jakieś fotki wlotu od strony Pełczyńskiej, który na razie jest całkowicie rozkopany. Sory, że fotki są krzywe, ale między nogami muszę trzymać smycz z psem, gdy robię zdjęcia ;p
22.04:


23.04:
 

·
Registered
Joined
·
20,569 Posts

·
Registered
Joined
·
21 Posts
Czy ktoś się orientuje co z przedłużeniem od ronda na rakietowej do żwirki i wigury ? (czerwone)

a na samej ul. rakietowej odcinek między tym rondem a AOW (na czarno), jest tam kilka spowalniaczy ruchu - wysepki ze strzałkami wymuszające zatrzymanie się w przypadku pojazdu z przeciwka, pieszych czy rowerzystów tam mało, jakiś konkretny powód po co te zapory ? w zasadzie te kilkanaście sporych ubytków w jedni jest wystarczającymi spowalniaczami

 

·
Registered
Joined
·
4,085 Posts
^^ Przedłużenie będzie - chyba w wątku o Osi Inkubacji i Alei Stabłowickiej (ale mogę się mylić, może to było gdzie indziej) pojawiło się kilka informacji na ten temat parę miesięcy temu. Trochę dyskutowaliśmy nad sensownością różnych opcji.

Szykany na Rakietowej mają minimalnie poprawić bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów - tam nie ma chodników, a jezdnia jest dość wąska. Poza tym ma to trochę zniechęcić kierowców do wybierania tej drogi jako skrótu Graniczna - Muchobór. Nie są te szykany jakoś szczególnie uciążliwe, bo ruch na Rakietowej jest niewielki.
 

·
Registered
Joined
·
21 Posts
hmm no właśnie ta droga jest b.dobra aby omijać często zapchane "rondo" pod factory... jak dla mnie wręcz powinni to wyremontować aby była to sensowna alternatywa w końcu nie ma tam zabudowań mieszkalnych

to przedłużenie do żwirki i wigury aż się prosi zrobić aby dać odetchnąć ludziom z gagarina
 

·
Registered
Joined
·
4,085 Posts
Nie ma sensu ułatwiać przejazdu tą drogą, bo ląduje się na osiedlu w strefie 30 i jeszcze zapycha skrzyżowanie z Gagarina. Niech to sobie będzie taki mało przyjazny skrót dla swoich, który nie będzie wychodził w nawigacjach jako alternatywa.
 

·
Registered
Joined
·
7,458 Posts
Informacja z BZP:

Ogłoszenie nr 510078048-N-2020 z dnia 07-05-2020 r.
Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta: Budowa przejścia dla pieszych i przejazdu rowerowego przez ul. Legnicką we Wrocławiu na wysokości ul. Młodych Techników wraz z sygnalizacją świetlną oraz aktualizacją dokumentacji projektowej
NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA:
ZABERD S.A., Wrocław
Cena wybranej oferty/wartość umowy 1528384.47 PLN
www.uzp.gov.pl
 

·
super&megatalls fan
Joined
·
2,645 Posts
Sorry, ale to jest klasyczne wyrzucanie kasy w błoto. Tam są przecież wygodne zjazdy/wjazdy po obu stronach dla rowerów i wózków. Jeśli już koniecznie miasto w czasie pandemii ma nadmiar gotówki i nie ma co zrobić z 1,5 melonem, to niech lepiej zainstaluje 2 windy na przystanki i niech nie przegradza Legnickiej kolejnym przejściem i światłami w imię przekory i szykanowania KI. Tym razem nie jest to tam "gdzie i tak są światła", bo tu nie ma skrzyżowania, jak na pobliskim pl.Strzegomskim.
Można robić udogodnienia dla pieszych/rowerów tam, gdzie ich nie ma, ale robienie na złość KI w miejscu, gdzie o pieszych i rowerach pomyślano od samego początku, to zwykłe doktrynerstwo i sabotaż komunikacyjny. Jak już, to dodać tam windy na przystanki (działają w wielu miejscach w mieście) i będzie komplet udogodnień:

118871
 
10781 - 10800 of 10813 Posts
Top