SkyscraperCity banner

10801 - 10818 of 10818 Posts

·
Registered
Ciekawy świata
704 Posts
Legnicka to chyba najbardziej przeskalowana wrocławska ulica (choć konkurencję ma sporą). Jedyne co robi to bezsensownie wpycha duży ruch samochodowy w obręb Starego Miasta. Jedno naziemne przejście dla pieszych to żadne szykanowanie. Szykanowaniem byłoby zwężenie Legnickiej do przekroju 1x2 dla KI. Czego zresztą mam nadzieję dożyć. :)

·
que conoce muchos idiomas
7,074 Posts
Takie rampy są tragiczne do jeżdżenia po nich rowerem: mają za ostre łuki, spad też nie jest przyjemny, jazda tym nie jest zbyt bezpieczna. O wiele wygodniejszy jest zwykły przejazd na powierzchni, gdzie podjeżdżasz pod światła, jeśli czekasz, to opierasz się o podporę a po potem po prostu jedziesz dalej i nie musisz wykonywać niepotrzebnych, trudnych i niezbyt bezpiecznych manewrów na pochylniach.

·
Registered
2,595 Posts
Przejścia naziemne są koniecznością, nawet jeśli są w danym miejscu tunele czy kładki, bo ludziom po prostu wygodniej się z nich korzysta. Po raz kolejny, przykładem Świdnicka. Przejście górą lub dołem jest czasem uzasadnione np. przecięciem jednocześnie bardzo ruchliwej drogi z vmax≥70km/h oraz linii kolejowej (np. kładka na Psim Polu), czy ukształtowaniem terenu, ale we Wrocławiu nie ma takiego miejsca. Legnicka mimo swojego przeskalowania to wciąż zwykła ulica, i uspokojenie ruchu bardzo się jej przyda.

Przypomnę jeszcze tylko, że to przejście miało powstać razem z DDR na tym odcinku jeszcze w 2014, ale z powodu przekroczenia budżetu zrobiono samą DDR, odkładając przejście na potem. Rychło w czas
.

·
super&megatalls fan
2,767 Posts
Rozumiem, że przejście podziemne zostanie zasypane, ponieważ będzie zbędne?
Zastanawiam się, skąd taka nienawiść u niektórych do przejść podziemnych, nawet jak dostaną swoje ulubione pasy i czerwone światła na powierzchni ? Dostaną, co chcieli, ale przy okazji koniecznie chcieliby zabrać innym.
Ty sobie czekaj na czerwonym i potem dreptaj po zebrze, a ja w tym czasie śmignę rowerem lub pieszo dołem i chyba nic Ci nie ubędzie od mojego ulubionego sposobu przekraczania ulic, hm ? EOT

• Like
Reactions: Wrocl'awianin

·
Registered
2,595 Posts
Zastanawiam się, skąd taka nienawiść u niektórych do przejść podziemnych, nawet jak dostaną swoje ulubione pasy i czerwone światła na powierzchni ? Dostaną, co chcieli, ale przy okazji koniecznie chcieliby zabrać innym.
Ty sobie czekaj na czerwonym i potem dreptaj po zebrze, a ja w tym czasie śmignę rowerem lub pieszo dołem i chyba nic Ci nie ubędzie od mojego ulubionego sposobu przekraczania ulic, hm ? EOT
Trzeba mieć świadomość, że utrzymanie przejść podziemnych też kosztuje, i to dużo więcej niż naziemnych. Dopóki się nie sypie to niech sobie będzie, ale jak już przyjdzie czas na remont to lepiej od razu zlikwidować, na dłuższą metę wyjdzie taniej.

·
Registered
555 Posts
Wózki inwalidzkie i dziecięce, ogólnie osoby z niepełnosprawnościami narządów ruchu, ale i coraz częściej po prostu osoby o mniejszej spawności fizycznej - wszyscy oni błogosławią przejścia podziemne.
Jestem leniwy i moje 120kg łatwiej tacha się po płaskim niż po schodach. A jak jeszcze postoję na czerwonym to wyrównam oddech zamiast dostać zadyszki po wywspinaniu się na górę ;)

·
Registered
21,157 Posts
Na Miedzyleskiej ułożono asfalt do Gazowej(pewnie w ramach osiedla DiTrevi):
151114

151115

Na Brzoskwiniowej również poprawiono nawierzchnię:
151120

151125

·
Registered
7,599 Posts
Informacja z BZP:

Ogłoszenie nr 510085652-N-2020 z dnia 19-05-2020 r.
Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta: Przebudowa ul. Zagłoby wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną na odcinku od ul. jana Skrzetuskiego do ul. basi Wołodyjowskiej - etap 1
NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA:
EUROVIA Polska S.A., Kobierzyce
Cena wybranej oferty/wartość umowy 1006846.25 PLN
www.uzp.gov.pl

·
Administrator
39,100 Posts
Owszem ubędzie.

Ale to już nie jest kwestia samego przejścia podziemnego tylko jego że tak powiem kształtu. Wystarczy wybudować długie zejścia o odpowiednio małych nachyleniu by wspomniane osoby z trudnościami ruchowymi mogły spokojnie iść. Spad o długości 60-70 metrów jest na tyle łagodny, że nie będzie stanowił problemu bo jak pokazują mapy wysokościowe porównywalne nachylenie występuje w pobliżu niektórych mostów. Ale tu i tak większość będzie na nie na zasadzie a u was murzynów biją.
Sześćdziesięciometrowa pochylnia zacznie się w takim razie na płocie końcowym przystanka podwójnego. Masz miesiąc briga za notoryczne trollowanie w postaci pisania bzdur bez przemyślenia na każdy temat.

·
Registered
Ciekawy świata
704 Posts
wie ktoś coś w temacie remontu ul. ignacego mościciego lub innych ulic na brochowie? nie mogę się dokopać.
Kilka lat temu czytałem, że do 2020 r. jest zaplanowany remont ul. Mościckiego od ul. Ziemniaczanej do ul. Topolowej. Cóż wychodzi na to, że na razie nie można na ten remont liczyć.
EDIT: Takie coś znalazłem. https://bip.um.wroc.pl/interpelacja/39632/zapytanie-w-sprawie-remontu-ul-moscickiego-i-doprowadzenia-kanalizacji-sanitarnej-do-ul-mandzurskiej-na-wroclawskim-brochowie

·
Registered
21,157 Posts
FP ZDiUM:
Dzisiaj na ulicy Probusa 👨‍🔧 odbyły się wszystkie odbiory (część drogowa, oznakowanie, pokrywy studni oraz kratki piwniczne).
Jeszcze tylko ostatnie porządki i w nocy przywracamy 🔛 dwukierunkowy ruch

·
Registered
7,599 Posts
Informacja z BZP:

Ogłoszenie nr 510101176-N-2020 z dnia 09-06-2020 r.
Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta: Poprawa stanu chodników i odwodnienia w ciągu ul. Serowarskiej we Wrocławiu od nr 1a do nr 31 (strona północna) oraz od nr 34 do 20 (strona południowa)
NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA:
PUP REMAT sp.z o.o., Wrocław
Cena wybranej oferty/wartość umowy 612584.16 PLN
www.uzp.gov.pl

10801 - 10818 of 10818 Posts