SkyscraperCity banner

341 - 360 of 4450 Posts

·
Registered
Joined
·
3,222 Posts
to mickiewicza, tak? niekoniecznie głupota. jeśli w weekendy natężenie ruchu nie jest zbyt duże, to nie widzę problemu w jeździe po jezdni.
bardzo proszę, nie róbcie z rowerzystów mentalnych kalek niezdolnych do jazdy w normalnych miejskich warunkach.
Kiedy IMHO to jest właśnie ścieżka rekreacyjcna, dla tych co boją się jeździć jezdnią. W tygodniu rowerzystę na niej trudno spotkać, bo jest kręta, z krawężnikami i parkującymi przy dojazdach na posesje autami; raczej na jezdni, bo gładka i prosta :), a ruch rowerowy na ścieżce wzrasta w weekendy, kiedy wyjeżdżają takie, jak to nazwałeś "mentalne kaleki", a raczej którzy po prostu boją się jeździć po jezdni.
 

·
Neet. Or not.
Joined
·
4,514 Posts
Kiedy IMHO to jest właśnie ścieżka rekreacyjcna, dla tych co boją się jeździć jezdnią.(..)
to niech jeżdżą chodnikiem. albo nauczą się jeździć jak należy. nie można ciągle uciekać przed jezdnią, ze strachu, z podkulonym ogonem ...

W tygodniu rowerzystę na niej trudno spotkać, bo jest kręta, z krawężnikami i parkującymi przy dojazdach na posesje autami; raczej na jezdni, bo gładka i prosta :), a ruch rowerowy na ścieżce wzrasta w weekendy, kiedy wyjeżdżają takie, jak to nazwałeś "mentalne kaleki", a raczej którzy po prostu boją się jeździć po jezdni.
o ile dobrze pamiętam, taka sama sytuacja z weekendowym zamknięciem ddr jest przy zoo. uzasadnia się to nadmierną ilością chętnych do zaparkowania przy jednoczesnym braku dostatecznej ilości miejsc parkingowych. co skądinąd jest akurat prawdą, a znakiem tego są samochody zaparkowane gdzie bądź, na ddr, trawnikach czy chodnikach, nawet pomimo zakazu postoju.

jest to po prostu usankcjonowanie stanu faktycznego. cóż, samochodową cywilizację mamy, nieprawdaż?

i choć faktycznie odbywa się to kosztem rowerzystów, uważam że winno to dla nich motywacją do nauczenia się prawdziwej jazdy na rowerze - nie po "ścieżkach" a po prawdziwych drogach - w tym na jezdni. a jak się jeden czy drugi nie sprawdzi, to niech w ogóle zrezygnuje z jazdy na rowerze, dla dobra nas wszystkich.
chodnikowym ślamazarom stanowcze NIE!
 

·
Registered
Joined
·
3,349 Posts
Park Południowy przeżywa oblężenie rowerów z reklamami Master Card. Obok restauracji stoi namiot, w którym to można wypożyczyć te rowery za darmo. Wyglądają całkiem sympatycznie. Ciekawe co to za akcja. Czy chodzi o reklamę, czy może to jakieś przymiarki do miejskiego systemu.
 

·
Registered
Joined
·
1,122 Posts
^^ Chwyt reklamowy ;) W lokalnej dodatku do Wyborczej, widziałem reklamę, że w ten i przyszły weekend będzie można wypożyczyć rowery mastercardu na terenie parku południowego. Sposób reklamy nawet fajny, ale szkoda, że potrwa tylko 4 dni.
 

·
kierowca bombowca
Joined
·
1,254 Posts
Discussion Starter #345
wczoraj, około 20 była audycja w radiu TokFM i przesłuchiwany był nasz "oficer rowerowy" :) jak na mój gust, to za dyplomatycznie się wypowiadał, ale wypunktował parę głupot, więc jak pójdzie w eter, to może sie kiedyś zmieni (np zakaz jeżdżenia rowerem po rynku, którego nikt nie przestrzega)
 

·
Registered
Joined
·
135 Posts
Ścieżko - parking w parku Szczytnickim.
Podobno we Wrocławiu niedasię zrobić czasowej drogi dla rowerów nieczynnej zimą, gdy jest nieodśnieżana.
Ciekawe tylko jak taka ścieżka jest liczona w kilometrówce wybudowanych dróg dla rowerów magistratu. liczba_kilometrów*5/7?
No miodzio!!
Ja jeszcze dorzucę, że w ramach realizacji marzeń wrocławian o mieście jako miejscu do życia (vide sondaż Pentora) urzednicy postanowili zlikwidować możliwość jazdy "pod prąd" ul. Kopernika (wywalczone z bólem przed niespełna 2 miesiącami) zamieniając park w wielki parking co oczywiście jest w imię rozwoju terenów zielonych (albo raczej poprawy ich stanu, bo Dupkiewicz zapowiedział, że i tak nowych nie będzie) oraz progamu odkorkowania miasta zgodnie z wolą wyborców.Na zdjęciu powyzej bezradna SM ktora probuje nadrobic kilkoma blokadami braki mentalne decydentow w tym miescie
 

·
Registered
Joined
·
3,222 Posts
No miodzio!!
Ja jeszcze dorzucę, że w ramach realizacji marzeń wrocławian o mieście jako miejscu do życia (vide sondaż Pentora) urzednicy postanowili zlikwidować możliwość jazdy "pod prąd" ul. Kopernika (wywalczone z bólem przed niespełna 2 miesiącami) zamieniając park w wielki parking co oczywiście jest w imię rozwoju terenów zielonych (albo raczej poprawy ich stanu, bo Dupkiewicz zapowiedział, że i tak nowych nie będzie) oraz progamu odkorkowania miasta zgodnie z wolą wyborców.
Niestety w naszym mieście po kroku wprzód muszą być zawsze dwa kroki w tył. Pierwsza ścieżka rowerowa - na Pilczyckiej wykonana była wprost idealnie - dwa pasy rowerowe w jezdni. Następne jakie były - każdy widzi. Wielkie halo na temat kontrapasów, potem cichaczem likwidacja. Przestaje się powoli budować kilkucentymetrowe krawężniki - to zaczyna się stawiać słupy SIM na ścieżkach.
Przy okazji wyborów szanowny prezydent wsiada na rower i pięknie do zdjęć pozuje, a potem przez 4 lata ma ich w...
 

·
Neet. Or not.
Joined
·
4,514 Posts
Niestety w naszym mieście po kroku wprzód muszą być zawsze dwa kroki w tył. Pierwsza ścieżka rowerowa - na Pilczyckiej wykonana była wprost idealnie - dwa pasy rowerowe w jezdni. Następne jakie były - każdy widzi. (..)
doprawdy, nie wiem co to za ideał - ledwie kilkadziesiąt metrów przejazdu przez most na ślęzie - realizacja bardziej z przymusu niż z dobrej chęci. na dodatek nadzwyczaj niebezpieczny, bo rowerowe pospólstwo nie ma zielonego pojęcia o pasach rowerowych czy jednokierunkowych ddr i po chamsku wpierdala się tam na czołówkę jadąc pod prąd!

na szczęście cała trasa wkrótce idzie do przemiału, jest szansa na bardziej idiotoodporny, szerszy i dwukierunkowy projekt 

·
Neet. Or not.
Joined
·
4,514 Posts
Jak myślicie, którędy będą chodzić piesi w "lewym, dolnym rogu" tego skrzyzowania? ;)
dokładnie tak jak teraz chodzą po przeciwnej stronie przy kościele ... wiadomo, na skróty. na szczęście - z tego co wiem - to tylko wstępna koncepcja a nie docelowy projekt.
 

·
Registered
Joined
·
3,222 Posts


Jak myślicie, którędy będą chodzić piesi w "lewym, dolnym rogu" tego skrzyzowania? ;)
A jak myślicie, ile cykli świetlnych trzeba będzie stać żeby przejechać z lewego dolnego rogu na prawy - górny? Strzelam, że około 3.
Więcej takich udogodnień. Niestety najlepszym rozwiązaniem były tam właśnie pasy rowerowe. Zamiast nich będziemy mieli krętą śmieszkę pełną pieszych.
 

·
Neet. Or not.
Joined
·
4,514 Posts
A jak myślicie, ile cykli świetlnych trzeba będzie stać żeby przejechać z lewego dolnego rogu na prawy - górny? Strzelam, że około 3.
Więcej takich udogodnień. Niestety najlepszym rozwiązaniem były tam właśnie pasy rowerowe. Zamiast nich będziemy mieli krętą śmieszkę pełną pieszych.
imo pasy rowerowe nie są rozwiązaniem na każdy typ drogi. z dwóch co najmniej powodów:
- przy drogach projektowanych na duże natężenie ruchu (w tym rowerów), wydzielone ddr są o wiele bardziej bezpieczne (ma to zresztą oparcie w warunkach technicznych projektowania i budowy dróg)
- jednokierunkowe pasy rowerowe nie będą się nadawać do użytku przy drogach dwujezdniowych, szczególnie w terenie zabudowy mieszkaniowej.
przykład tego mamy na ul. milenijnej i na moście milenijnym - co prawda pasów jako takich tam nie ma, ale ddr są jednokierunkowe. i nikt kompletnie na to nie zwraca uwagi.

pasy rowerowe świetnie sprawdzały by się na ulicach węższych, lokalnych ale tych poza strefą ograniczonego ruchu 30 km/h. czyli na takich ulicach, gdzie swobodnie można przejechać prawie w dowolnym miejscu na druga stronę drogi, na właściwy pas.

zatem nie na pilczyckiej, ale tak na hutniczej czy górniczej (aczkolwiek tam raczej należałoby się pokusić o kontrapas). albo na sienkiewicza ...

naturalnie to mogłoby działać wyłącznie wtedy, gdy rowerzyści byliby świadomi istnienia pasów rowerowych czy ogólnie jednokierunkowych dróg rowerowych, oraz co ważniejsze obowiązujących na nich zasad ruchu.
bo nawiązując do wyjątkowo upierdliwej i absurdalnie zaprojektowanej ul. milenijnej - przy wjeździe od strony ul. lotniczej nie ma znaku c-13 - zatem de iure (zgodnie z pord) nie jest to droga dla rowerów. ale i tak wszyscy tam wjeżdżają, wystarczy widok wydzielonej czerwonej brukowanej nawierzchni ... a jak się mijają na tej pofalowanej i wąskiej śmieszce dwa rowery, wie chyba każdy, kto chociaż raz tamtędy jechał.
 

·
jestem Ott'em tego czatu
Motel Polska
Joined
·
9,601 Posts
A nie można zrobić ścieżek rowerowych, ale przy ulicy? Czyżby rozporządzenie ministra tego w sprawie owego i tamtego zabraniało?

==

Ostatnio jeździłem trochę rowerem po mieście i strasznie brakuje mi ścieżek czy tam pasów. A przede wszystkim na ulicy Kazimierza Wielkiego. Tak jakby nie było miejsca:Palcem chyba nie trzeba wskazywać?
 

·
Registered
Joined
·
3,222 Posts
A nie można zrobić ścieżek rowerowych, ale przy ulicy? Czyżby rozporządzenie ministra tego w sprawie owego i tamtego zabraniało?

==

Ostatnio jeździłem trochę rowerem po mieście i strasznie brakuje mi ścieżek czy tam pasów. A przede wszystkim na ulicy Kazimierza Wielkiego. Tak jakby nie było miejsca:


Palcem chyba nie trzeba wskazywać?
No właśnie. Wystarczy przejechać za zachodnią granicę, żeby zauważyć, że jednak DA SIĘ robić pasy rowerowe w jezdni, 2, czy nawet 5 pasmowej. Takich ulic, skrzyżowań z dwoma, trzema pasami na wprostm, a zarazem pasami rowerowymi w jezdni widziałem w dużym niemieckim mieście Dortmundzie mnóstwo, ba, były normalnością. Ale u nas niedasię. Nic niedasię. Bo ponoć u nas auta za szybko jeżdżą. A po co ktoś wymyślił fotoradary?
 

·
Administrator
Joined
·
39,476 Posts
Ale one mają za szybko jeździć! Jakby miały jeździć wolno, droga byłaby inaczej zorganizowana - więcej skrzyżowań, węższe pasy ruchu, itp.
 
341 - 360 of 4450 Posts
Top