SkyscraperCity banner

13521 - 13540 of 13590 Posts

·
super&megatalls fan
2,775 Posts
Ciekawe czy wreszcie domkną od strony rzeki ten kwartał czy tylko w miejscu samych garaży będą teraz budować ?
143263

2 ślepe ściany już istniejących bloczków - aż prosi się połączyć je w jeden ciąg:
143285

143290

·
Silesian
1,912 Posts
🔼 🔼
Niestety, MPZP nie pozwala na domknięcie kwartału (co jest dosyć absurdalną decyzją dla tego miejsca).

• Like
Reactions: Wrocer

·
super&megatalls fan
2,775 Posts
Dzięki, G_s_G.
Dziwne są pokrętne meandry urzędniczych decyzji. Szkoda, bo w takim razie pozostanie wyrwa od strony rzeki ze ślepymi ścianami (przynajmniej jedną - bezsensowną). Warunki doświetlenia też by się nie pogorszyły, bo łącznik-plombę dobudowano by od północnego wschodu. Naprawdę szkoda...
Jedyna nadzieja na zmianę MPZP w przyszłości, ale wówczas obecnie planowany na miejscu garaży budynek musiałby również mieć pozostawioną ślepą ścianę - tylko czy pozwala na to MPZP ? Ech, te urzędasy...

·
Registered
2,910 Posts
Pamiętam, jak byłem kiedyś w Mediatece na jakimś spotkaniu (chyba w sprawie przyjaznych ulic) i była tam jakaś pani architekt, która piastowała stanowisko urzędnicze. Temat zszedł trochę na bok i stwierdziła ona, ze zabudowa kwartałowa to relikt przeszłości i teraz tak na pewno się już nie buduje, bo mało światła i w ogóle lepsze są pojedyncze bloczki.

·
super&megatalls fan
2,775 Posts
Skąd ona się urwała ? Pewnie sama mieszka całe życie w bloku, więc kwartały, to dla niej aberracja, albo patologia :p

·
Registered
2,244 Posts
Pamiętam, jak byłem kiedyś w Mediatece na jakimś spotkaniu (chyba w sprawie przyjaznych ulic) i była tam jakaś pani architekt, która piastowała stanowisko urzędnicze. Temat zszedł trochę na bok i stwierdziła ona, ze zabudowa kwartałowa to relikt przeszłości i teraz tak na pewno się już nie buduje, bo mało światła i w ogóle lepsze są pojedyncze bloczki.
Trochę samospełniająca się przepowiednia, jeśli ta pani odpowiada w jakikolwiek sposób za plany miejscowe. :D

·
Registered
117 Posts
Może ja też jestem przestarzały, ale brak zabudowy kwartałowej, równej siatki ulic i w ogóle trzymania pierzei jednak bardzo mi w naszym mieście doskwiera :(

Na zdjęciu wrzuconym przez @Wrocer widać, jak dobrze by tam siedziało domknięcie kwartału.

·
Administrator
39,104 Posts
Dzięki, G_s_G.
Dziwne są pokrętne meandry urzędniczych decyzji. Szkoda, bo w takim razie pozostanie wyrwa od strony rzeki ze ślepymi ścianami (przynajmniej jedną - bezsensowną). Warunki doświetlenia też by się nie pogorszyły, bo łącznik-plombę dobudowano by od północnego wschodu. Naprawdę szkoda...
Jedyna nadzieja na zmianę MPZP w przyszłości, ale wówczas obecnie planowany na miejscu garaży budynek musiałby również mieć pozostawioną ślepą ścianę - tylko czy pozwala na to MPZP ? Ech, te urzędasy...
Zapłacisz właścicielom mieszkań z widokiem na rzekę za stratę wartości nieruchomości? I proponuję, abyś zaproponował to samo w Angel Wings, tam też od rzeki jest zabudowa grzebieniowa, a nie pierzeja.

·
super&megatalls fan
2,775 Posts
Kamienna 145 - Develia - zdjęcia z 22 maja - Wacław Grabkowski - fotopolska.eu:

Z tej perspektywy wygląda, jak 11-piętrowy wieżowiec - dominanta:

(2x click - max.format)

A z Hubskiej już tak sobie, ale też jeszcze daleko do wykończenia elewacji, a w połowie skrywają go rusztowania:

13521 - 13540 of 13590 Posts