SkyscraperCity banner

1 - 20 of 526 Posts

·
Administrator
39,181 Posts
Discussion Starter #1
upadł pomysł budowy czegoś zamiast parkingowca:

http://www.estatefellows.com/kolejowa.html

Nieruchomość na sprzedaż

nieukończona budowa centrum usługowo-parkingowego (stan zaawansowania robót budowlanych szacowany na ok. 45%)
możliwość wykonania nowego projektu z podwyższeniem wysokości budynku
Adres nieruchomości

ul. Kolejowa 8-10, Wrocław

Koncepcja

prowadzone prace nad dwoma alternatywnymi koncepcjami zabudowy – w wysokości do dachu min. 54 metry (zmiany do Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego)
ilość kondygnacji według koncepcji - od 12 do 30
powierzchnia zabudowy od 4 450 do 4 750 m2
coś mi śmierdzi z tą wysokością, mówiło się o 1-2 kondygnacjach więcej niż teraz.

·
z 71
751 Posts
upadł pomysł budowy czegoś zamiast parkingowca:

nieukończona budowa centrum usługowo-parkingowego (stan zaawansowania robót budowlanych szacowany na ok. 45%)
możliwość wykonania nowego projektu z podwyższeniem wysokości budynku

coś mi śmierdzi z tą wysokością, mówiło się o 1-2 kondygnacjach więcej niż teraz.
Nie znam się i może moje pytanie jest głupie:
Czy to że budynek stał tyle lat w takim stanie nie wpłynęło negatywnie na jego konstrukcję? Czy nie nadaję się on obecnie wyłącznie do wyburzenia?

·
Administrator
39,181 Posts
Discussion Starter #5
ale tam był jakiś pożar bodajże.

·
Administrator
39,181 Posts
Discussion Starter #6 (Edited)
http://www.wroclaw.pl/m87065/p87069.aspx
20. PRZYSTĄPIENIA DO SPORZĄDZENIA MIEJSCOWEGO PLANU ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO W REJONIE OBSZARU OGRANICZONEGO ULICAMI MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO, TADEUSZA ZIELIŃSKIEGO, KOLEJOWĄ I JOACHIMA LELEWELA

Referuje Dyrektor Grzegorz Roman – „W imieniu Prezydenta przedkładam projekt uchwały dla obszaru obejmującego centrum miasta między ulicami MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO, TADEUSZA ZIELIŃSKIEGO, KOLEJOWĄ I JOACHIMA LELEWELA. W uproszczeniu jest to kwartał, który obejmuje Filharmonię i dzisiejsze targowisko przy ul.Zielińskiego oraz konstrukcję żelbetową niedokończonej inwestycji na Placu Rozjezdnym. Istotą tego planu jest zmiana przeznaczenia i umożliwienie budowy nowej Szkoły Muzycznej we Wrocławiu średniego szczebla, między Filharmonią a dawnym liceum przy ul.Piłsudskiego. Dzisiaj ten budynek liceum remontowany jest przez Urząd Skarbowy na właśnie na jeden z oddziałów Urzędu Skarbowego. Filharmonia, po wybudowaniu filharmonii, stanie się częścią tego kompleksu dydaktycznego do nauczania muzyki i śpiewu, i musimy wprowadzić tą funkcję. Wzięliśmy cały kwartał, dlatego, że nie znamy do końca programu szkoły. Do tej pory Minister Kultury, który będzie finansował tą inwestycję, nie określił programu szkoły, nie wiemy dokładnie ile będzie dzieci, spodziewamy się, że tego może być około 600 osób. Do tego trzeba zaliczyć zaplecze sportowe niezbędne, więc wychodzi nam na to, że znaczna część tego terenu może być zajęta przez tą przyszłą szkołę. Jest to szansa na pozyskanie dotacji, co najmniej w kwocie 40 milionów dla naszego miasta. Dodatkowo dołożyliśmy tą sprawę nieszczęsnej ruiny ze względu na to, że wydaje się, że trzeba by stworzyć nową formułę dla właściciela, być może zabudowa mieszkaniowa spowoduje, że zostanie to dokończone albo rozebrane, dlatego że nie stanowi dzisiaj dobrej wizytówki Wrocławia dla osób dojeżdżających pociągiem i wyjeżdżających. Proszę o przyjęcie uchwały.”
a jak mówi na Investmap Orzech, chodzi o dopuszczenie dowolnej wysokości zabudowy w tym miejscu. Dla mnie wieżowce tylko za wiaduktem kolejowym!

·
Reflective
829 Posts
^^ Niedaleki Lotos uznawany za wieżowiec to już przeżytek. Przyda się w niedalekiej okolicy nowy wysokościowiec. :) Jeśli chodzi o ten niedokończony budynek to przyznam, że trzeba coś z nim zrobić, bo w końcu tuż obok pociągi z nieokrzesanymi turystami jeżdżą.:nuts:

·
Suits Suck
3,925 Posts
Nie znam się i może moje pytanie jest głupie:
Czy to że budynek stał tyle lat w takim stanie nie wpłynęło negatywnie na jego konstrukcję? Czy nie nadaję się on obecnie wyłącznie do wyburzenia?
To podobna sytuacja do "szkileletora" w Krakowie- też stał ileś tam sam szkielet, podobnie jak u nas i też będzie podniesiony do chyba 100 m.

Dla mnie ogólnie informacja zaskakująca, bo troche ZA DALEKO będzie od skupiska Globius, AW, potencjalnych CP i ST moim skromnym zdaniem. Tam nie ma nic wysokiego w najbliższej okolicy bodajże. A tak jak, zauważył Jagoda, 30 pięter to potencjalne 100 m wysokości, czyli naprawdę wysoki budynek.

·
Administrator
39,181 Posts
Discussion Starter #9
kto znajdzie wypowiedzi naszych władz, gdzie mówią o tym, że wieżowce tak, ale na południe od wiaduktu?

·
Reflective
829 Posts
Z tą tylko różnicą, że budynek stojący przy pl. Rozjezdnym jest znacznie niższy od krakowskiego Szkieletora. :)

·
Suits Suck
3,925 Posts
^^ tak, ale chciałem tylko podać to jako przykład, że to co stało ileś tam lat nieruszane, może być teraz modernizowane ba podnoszone. Tylko to :)

·
A fe Silesia!
5,001 Posts
kto znajdzie wypowiedzi naszych władz, gdzie mówią o tym, że wieżowce tak, ale na południe od wiaduktu?
Racja, tym bardziej, że zaraz po drugiej stronie estakady miejsce by się znalazło ;)

·
Wrocławski konserwatysta
2,113 Posts
Mam nadzieje, że go zburzą. Obecny kształt nie zasłania bloku mieszkalnego patrząc od ul. Piłsudskiego/ pl. Legionów w głąb ul. Lelewela. Powinni tak pociągnąć lnie zabudowy aby stworzyć zamkniętą oś widokową przez jeden budynek.

·
Administrator
39,181 Posts
Discussion Starter #16
ciekawi mnie, jak chcą rozwiązać problem zacieniania kamienic :D

·
Banned
2,417 Posts
Żadnych tam minimum 54 m - musi być 30 pięter i basta !!! :D

·
Poor Leno
7,643 Posts
Jeśli chodzi o ten niedokończony budynek to przyznam, że trzeba coś z nim zrobić, bo w końcu tuż obok pociągi z nieokrzesanymi turystami jeżdżą.:nuts:
Oj straszy, straszy - mam nadzieję tylko, że na tych dwóch działkach nie powstaną molochy tak jak w kwartale kartonowca (albo co gorsza 1 wielki - sic!) tylko kontynuacja istniejącej zabudowy.

Co do wieżowca to raczej przeciwko dlatego, że to już na północ od linii kolejowej oraz dlatego, że w bezpośredniej okolicy raczej nie będzie budynków tej kubatury. Do tego patrząc na obecną liczbę wieżowców we Wrocławiu i tempo ich budowy, a także sytuację gospodarczą budowa wydaje się być mało realna.

1 - 20 of 526 Posts