SkyscraperCity banner

43801 - 43808 of 43808 Posts

·
Registered
62 Posts
Zaraz po ogłoszeniu przetargu jeden z producentów wnioskował o przesunięcie terminu otwarcia ofert na koniec czerwca. Oczywiście MPK się wtedy nie zgodziło. ;)

W takim tempie wymiany taboru to 105 będą jeździć do końca tej dekady, a może i dłużej.
A tramwaje z tego przetargu zastąpią stopiątki czy zwiększą stan taboru?

·
Registered
Dzień dobry!
10,910 Posts
Przed remontami nie raz widziałem Skody w obsłudze linii 17
Bo Skody jeździć tam mogą, tylko nie można się z nimi mijać. W zasadzie to w ogóle nie można się tam mijać, ale przy powolnej jeździe lub zatrzymaniu się jednego pojazdu (gdy żaden nie jest Skodą oczywiście) da się to zrobić. Ja osobiście jednak bym nie ryzykował, bo torowisko ma już swoje lata i zaczęło się zapadać.
A tramwaje z tego przetargu zastąpią stopiątki czy zwiększą stan taboru?
I jedno, i drugie.

·
Registered
7 Posts
Witam na forum, mam nadzieję, że to właściwy wątek na to pytanie. Często jeżdżę ulicą Armii Krajowej m.in na odcinku ul. Bardzka - Ślężna i nie raz się zastanawiałem, czy kiedykolwiek było planowane wybudowanie łącznika linii tramwajowej łączącego ulicę Bardzką z Hallera przez pas zieleni tam się znajdujący?

·
Administrator
39,048 Posts
Mam pytanie do bardziej tęgich głów. :) Bo tak sobie kombinuje i jakoś mi się to nie spina i wydaje mi się, że jest za mało miejsca, ale ja jestem laik totalny. Czy jest możliwość przerobienie placu JP2 na coś na wzór Ronda na powstańców? W sensie, że oczywiście likwidujemy podziemne przejścia, węzeł robimy na środku ronda, a reszta przestrzeni w środku obsadzamy i mamy mini Park jak na rondzie? Czy jest to bez sensu i po prostu lepiej zrobić normalne skrzyżowanie jak, teraz zasypać przejście podziemne, a część odzyskaną tam gdzie jest pizzeria włączyć jako część bulwaru.
właściwy wątek: [Wrocław + Dolny Śląsk] Projekty/koncepcje linii...

43801 - 43808 of 43808 Posts