Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 4722 Posts

·
foto-ml.pl
18,525 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Witam serdecznie!

O Wrocławiu jest pełno wątków, w których są świetne zdjęcia, doskonałe technicznie jak u Skansena, czy przedstawiające wszystkie zakamarki miasta jak w wątku Grzybsona. Dlatego stwierdziłem że jedyną szansą żeby odróżnić się od innych jest uruchomienia ojcowskiego, ponad 20 letniego Zenita ET :D

Ja, dziecko ery cyfrowej, mający od prawie zawsze cyfrówki, miałem na początku trudności w opanowaniu analogu. Ale myślę że efekty moich pierwszych zabaw, a dokładnie pierwszego w całości wypstrykanego przeze mnie filmu są na tyle zadowalające że mogę się z wami tutaj nimi podzielić.
Wciągnęło mnie to strasznie, wydam teraz chyba fortunę na klisze i wywoływanie ;)

Dobra, nie będę za dużo marudził, zaczynamy ze zdjęciami:
1. Na pierwszy ogień idzie Renoma, obowiązkowy punkt dla każdego fotografa w mieście :|

2.

·
foto-ml.pl
18,525 Posts
Discussion Starter · #12 ·
Tylko zabrać samochody i już można powiedzieć że lata 20-ste, lata 30ste się kłaniają.
Ciekawie to wygląda :)
Sam byłem ździwiony że te zdjęcia tak staro wyglądają ;) Miałem nadzieję na efekt 'vintage', ale nie aż taki :D

10 bardzo mniam. 13 bardzo oryginalne i ciekawe, zastanawiam sie czy koresponduje datą projektu z Tutanchamon-manią po odkryciu grobowca.
A patrz, nie zastanawiałem się że te płaskorzeźby mogą mieć coś wspólnego ze starożytnym egiptem. Teraz jak na nie patrzę to faktycznie możesz mieć rację :)

14. Jesteśmy w Rynku:

15. A tam była jakaś impreza promująca występ Małysza w rajdzie Wrocław-Drezno. Pstryknąłem mu zdjęcie, a co :D

·
bezrobotny
7,154 Posts
jakie szumy:D
Mój ojciec też używał zenita i wydaje mi się że wyraźniejsze zdjęcia wychodziły. Zdecydowanie

·
foto-ml.pl
18,525 Posts
Discussion Starter · #15 ·
^^ Mam zeskanowane ze starych slajdów zdjęcia ojca, np. z początku lat 90 jak byłem mały. Szumy zdecydowanie mniejsze są. Ale to wszystko zasługa lepszych filmów, może też wtedy były lepsze odczynniki i laboratoria bardziej się przykładały? :dunno: Następnym razem kupię lepszy film i zobaczę czy jest różnica :)

·
Registered
957 Posts
Witam serdecznie!

O Wrocławiu jest pełno wątków, w których są świetne zdjęcia, doskonałe technicznie jak u Skansena, czy przedstawiające wszystkie zakamarki miasta jak w wątku Grzybsona. Dlatego stwierdziłem że jedyną szansą żeby odróżnić się od innych jest uruchomienia ojcowskiego, ponad 20 letniego Zenita ET :D

[...]wydam teraz chyba fortunę na klisze i wywoływanie ;)
mam nadzieję, ze bogaty z domu jesteś... i kibicuję Ci z całego serca. Nie przejmuj się zrzędami "mój tatuś zenitem robił ostrzejsze" - to są twoje zdjęcia i tylko twoje. Niech spróbują zrobić takie, a najlepiej wywołać film i odbitki w łazience :p

·
46 & 2
9,752 Posts
^^ Mam zeskanowane ze starych slajdów zdjęcia ojca, np. z początku lat 90 jak byłem mały. Szumy zdecydowanie mniejsze są. Ale to wszystko zasługa lepszych filmów, może też wtedy były lepsze odczynniki i laboratoria bardziej się przykładały? :dunno: Następnym razem kupię lepszy film i zobaczę czy jest różnica :)
Ja do 2005 roku robiłem zdjęcia ET, ale na kolorowych kliszach, Kodaka. Szumów praktycznie zero, przykład tu - skany z odbitek, nie negatywu.

Minilaby drukujące odbitki z cyfry zwykle mają też możliwość wywoływania filmów tradycyjnych więc muszą trzymać jakość.

·
foto-ml.pl
18,525 Posts
Discussion Starter · #19 ·
Dzięki za komentarze! :)
Po kolei:

mam nadzieję, ze bogaty z domu jesteś... i kibicuję Ci z całego serca.
E, już mam budżet przygotowany na następne klisze i wywoływanie ;)
Muszę tylko jeszcze przywieść skaner z domu, a mam w nim możliwość skanowania filmu, więc wystarczy że w będę tylko negatyw wywoływał.

Michał78;79450678 said:
Łał, jaki klimat na zdjęciach. Świetne są.
Cieszę się że zdjęcia się podobają :cheers:

Ja do 2005 roku robiłem zdjęcia ET, ale na kolorowych kliszach, Kodaka. Szumów praktycznie zero, przykład tu - skany z odbitek, nie negatywu.

Minilaby drukujące odbitki z cyfry zwykle mają też możliwość wywoływania filmów tradycyjnych więc muszą trzymać jakość.
Dopiero się uczę robić zenitem zdjęcia, więc może też dlatego :| Poza tym na próbę kupiłem najtańszy film, jakiś czeski, to też swoje zrobiło.
Tutaj zdjęcie zrobione przez mojego ojca, robione tym samym aparatem, tylko że X lat temu. Skan własnoręcznie zrobiony, ze slajdu. Też zero szumów.

1 - 20 of 4722 Posts