SkyscraperCity Forum banner

[Wrocław] Który to już raz?

909016 Views 4747 Replies 188 Participants Last post by  preslaw
Witam serdecznie!

O Wrocławiu jest pełno wątków, w których są świetne zdjęcia, doskonałe technicznie jak u Skansena, czy przedstawiające wszystkie zakamarki miasta jak w wątku Grzybsona. Dlatego stwierdziłem że jedyną szansą żeby odróżnić się od innych jest uruchomienia ojcowskiego, ponad 20 letniego Zenita ET :D

Ja, dziecko ery cyfrowej, mający od prawie zawsze cyfrówki, miałem na początku trudności w opanowaniu analogu. Ale myślę że efekty moich pierwszych zabaw, a dokładnie pierwszego w całości wypstrykanego przeze mnie filmu są na tyle zadowalające że mogę się z wami tutaj nimi podzielić.
Wciągnęło mnie to strasznie, wydam teraz chyba fortunę na klisze i wywoływanie ;)

Dobra, nie będę za dużo marudził, zaczynamy ze zdjęciami:
1. Na pierwszy ogień idzie Renoma, obowiązkowy punkt dla każdego fotografa w mieście :|

2.
1 - 20 of 101 Posts
jakie szumy:D
Mój ojciec też używał zenita i wydaje mi się że wyraźniejsze zdjęcia wychodziły. Zdecydowanie
Może wrzuć na luz? Lulek się nie obraził, a ty owszem?

Lulek, zapomniałem dopisać, że pomijając szumy zdjęcia są świetne. Może po części dzięki niedoskonałości mają ten klimat?
Jednak problem wypadało by próbować rozwiązać bo dasię bez szumów:
http://www.aparaty.tradycyjne.net/galeria_zdjec.php?aparat=zenit+et
Pozdro
mam nadzieję, ze bogaty z domu jesteś... i kibicuję Ci z całego serca. Nie przejmuj się zrzędami "mój tatuś zenitem robił ostrzejsze" - to są twoje zdjęcia i tylko twoje. Niech spróbują zrobić takie, a najlepiej wywołać film i odbitki w łazience :p
Kadry są świetne. Te z cyfrówki w wątku otwartym też były fajne. Jak nie będziesz miał na kliszę to wrzucaj z nikona.
To do otwartego:)
Zdjęcia panoramy, można wrzucić na hydral, z data sprzed kilkudziesięciu lat. nikt się nie połapie:D
Nie będę tutaj robił już bałaganu wrzucając z cyfrówki, najwyżej wątek będzie miał dłuższą przerwę :)
Kurcze David, narobiłeś mi nadziei na nowe zdjęcia, a tu nic:(
Lulek wiem, że to wymagająca robota, ale mógłbyś nas jeszcze uraczyć swoją analogową fotografią!

Edit: a jeśli, nie chce Ci się lub nie możesz, to załóż wątek ze zdjęciami cyfrowymi, albo wrzucaj do otwartego. Robisz świetne zdjęcia, więc nowy wątek na pewno się przebije zwłaszcza, że dotychczasowi liderzy nas ostatnio nie rozpieszczają moim zdaniem;)
Nie zaszkodzi jeszcze jeden. Tomeksas też bez konkretnego tematu się pojawił, a dla mnie rewelacja - ulubiony wątek ostatnio.
Ano. Ten wątek niech sobie będzie, bo jest wyjątkowy. Załóż nowy. Zapewniam, że nikt się nie obrazi.

Nareszcie Lulkowy wątek! Zdjęcia rewelacyjne.
Muszę się pochwalić, że jestem jednym z tych namawiaczy więc czekam na podziękowania;)
65. Widzę, że nie tylko ja wplatam wątek ornitologiczny na FPW:D Mogę prosić w lepszej rozdzielczości?
Bardzo mnie cieszy, że wszystkie te zdjęcia wychodzą z czeluści twardego dysku :cheers:
Nabrzeże =/= waterfront, w żaden sposób.

Front wodny trzeba promować, ale na razie rzadko się tego używa. Anglicyzmy niestety wchodzą mocno w język wielu branży i potoczny, często zupełnie bezpodstawnie, w miejscach gdzie spokojnie można użyć polskiego słowa, lub przetłumaczyć.
Kiedyś zapisywałem sobie najfajniejsze zdjęcia z fotowątków na dysk. Z Twojego nie muszę. Wystarczy link! Wszystkie są równe dopieszczone.
Uwielbiam!

Uważam, ze coś takiego powinno być przy każdym bloku! A może nawet wyjścia z balkonu. Za tym kolejny, tym razem półpubliczny ogródek dla mieszkańców całej klatki i dopiero dalej część całkowicie publiczna, to samo we wnętrzach kwartałów. Wtedy przestrzeń nie byłaby niczyja.
138. Ale można się wyróżnić np. zadbaniem przy blokowych ogródeczków:
Całkiem porządne. Problem w tym, że warunki spożycia są wątpliwe, a jedzenie może (edit: nie)najgorsze, ale do chociażby "Misiowego" się nie umywa.
204 – ciekawe jakie porcje dają za taką cenę? ;)
Lulek, Ty się nie martw. Ja na przykład nie komentuję, bo Ty nie robisz słabych zdjęć. To jak keks z samymi rodzynkami.
719, gdzie to?

Jak się przyjrzy na googlemaps, to kilka takich studni jest.
U nas, najczęściej powyburzano oficyny. Ma to spore plusy. Lepsze doświetlenie mieszkań, wewnętrzne podwórka, które można zagospodarować. Choć niestety najczęściej to wygony zaorane przez parkujące samochody.
Ano piękna "modelka". Szkoda, że tej urody, to głównie te dwie. Cała pierzeja takich przy fosie to byłby miód dla fotografów.

A wracając do studni, to na Nadodrzu i Ołbinie jest kilka w narożnych kamienicach.
Z tego co widzę, to większość tych studni jest w okolicach rynku. A to jest studnia jednej z modelek na Podwalu :)
Czy tak pełnom gembom, to bym dyskutował.
Szczyty to ewidentny historyzm. Neomanieryzm bodajże. W każdym razie kamienica jest przepiękna.
A jak bloczki malują w takie kolorki to pierwsi krzyczą "kicz!" ;)

Secesja pełnom gembom z 1904 roku ;) A te kamieniczki po prawej to powojenny hisrtoryzm, nie mający wiele wspólnego z tym co tu stało wcześniej:
http://dolny-slask.org.pl/foto/137/137285.jpg
Lulek ma zwyczaj korygowania perspektywy pionowej. W przypadku wieżowców łatwo z tym przesadzić.
Capitol to mistrzostwo, naprawdę udana realizacja. A Sky Tower na powyższym zdjęciu wygląda wyjątkowo korzystnie. Mam złudzenie czy minimalnie rozszerza się na nim u góry?
Oj przecież wiem, że jest prosto i w tym problem. Przy tak wysokim budynku oko spodziewa się zwężenia perspektywicznego, a skoro obraz jest prosty to mózg podpowiada, że budynek się rozszerza.
Jak wroce do domu to naloze wam linie na to zdjecie, nic sie nie rozszerza, jest idealnie prosto;)

O, proszę: klik
1 - 20 of 101 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.