SkyscraperCity Forum banner

[Wrocław] Który to już raz?

912394 Views 4757 Replies 196 Participants Last post by  MarcinK
Witam serdecznie!

O Wrocławiu jest pełno wątków, w których są świetne zdjęcia, doskonałe technicznie jak u Skansena, czy przedstawiające wszystkie zakamarki miasta jak w wątku Grzybsona. Dlatego stwierdziłem że jedyną szansą żeby odróżnić się od innych jest uruchomienia ojcowskiego, ponad 20 letniego Zenita ET :D

Ja, dziecko ery cyfrowej, mający od prawie zawsze cyfrówki, miałem na początku trudności w opanowaniu analogu. Ale myślę że efekty moich pierwszych zabaw, a dokładnie pierwszego w całości wypstrykanego przeze mnie filmu są na tyle zadowalające że mogę się z wami tutaj nimi podzielić.
Wciągnęło mnie to strasznie, wydam teraz chyba fortunę na klisze i wywoływanie ;)

Dobra, nie będę za dużo marudził, zaczynamy ze zdjęciami:
1. Na pierwszy ogień idzie Renoma, obowiązkowy punkt dla każdego fotografa w mieście :|


2.
See less See more
2
1 - 20 of 4758 Posts
Geocentrum ze swoją elegancją i stylem jest niesamowite. Jeden z ciekawszych kompleksów budynków we Wrocławiu jakie w ostatnich latach powstały. Życzyłbym sobie takich więcej.
710. Południe.
Świetne ujęcie Sky Towera. Powienien tak wyglądać w rzeczywistości, bo jawi się jako proporcjonalny budynek.
See less See more
Koniecznie wrzuć, lulek! Przyjemnie ogląda się ten Twój Wrocław.:)
Dwa ostatnie zdjęcia rewelacyjne, ale nie powinny się podobać przeciwnikom samochodów, bo symbolizują i uwznioślają samochód i jego pęd w mieście.
No o to chodzi, że estetyka się poprawiła, ale jako przestrzeń publiczna nie jest zbyt atrakcyjna. Żeby się odrodziła musiałaby być żywa, a nie ładna.
No, nie. Te dwa warunki muszą być spełnione. I ładna i żywa.
959. Komunikacyjny kręgosłup. Estakada kolejowa prowadząca do Dworca Głównego. Niesamowicie miejski twór, kojarzy mi się trochę z USA i pociągami/metrem nad ulicami. A dodając do tego ogromną ilość knajpek, pubów czy sklepów mieszczących sie przy ul. Bogusławskiego właśnie pod estakdą otrzymujemy bardzo ciekawą okolicę (gdzie można napić się pysznego czeskiego piwka za 6zł ;)).
Tylko, gdyby nie te wszechobecne samochody... zalegające na ulicach, na chodnikach, wszędzie..., po zimię z tym i mówię to jako kierowca.
See less See more
1251. Nadodrze wita!
Ktoś wyżej pisał, że okolice Galerii Dominikańskiej to jedno z najgorszych i najbrzydszych miejsc we Wrocławiu. Istotnie nie grzeszy ono urodą, ale okolice tego skrzyżowania, które jest na zdjęciu uważam za zdecydowanie gorsze, szczególnie po wydudowaniu tam tych dwóch absurdalnych budynków, jednego za niskiego, drugiego za wysokiego, plus brud i syf przed wejścien na kładkę prowadzącą na Wyspę Słodową.
See less See more
A tak, tak. Katerda wrocławska zarówno z zewnątrz jak i przede wszystkim wewnątrz robi kolosalne wrażenie. Wszak to matka śląskich kościołów.
^^ Prawda, wnętrza trochę rozczarowywują, ale zgodze się z Curzem że ma świetne proporcje (no i nadrabia niesamowicie położeniem).
Każdy najwyraźniej odbiera wnętrze katedry inaczej, bo ja je uwielbiam, choć zdaję sobie sprawę, że pod względem estetycznym, histrorycznym, kompozycyjnym są katedry bardziej znaczące, ale we mnie wrocławska wywołuje silne emocje.
See less See more
1753. Długie zimowe wieczory...

Winter nights by Maciek Lulko, on Flickr
Świetnie prezentuje się tu ST. W ogóle piękne zdjęcie.
See less See more
Lulek, przewspaniłe zdjęcia wnętrz Muzeum Architektury. Dawno tam nie byłem i w związku z tym w najbliższym możliwym terminie tam się wybiorę.
2274. Piękne i Bestia.

Beauties and the Beast by Maciek Lulko, on Flickr
Widać wyraźnie jak bardzo niszczy przestrzeń ten przerośnięty potwór. I to wcale nie przez swoją wysokość, choć mógłby być niższy, ale przez to coś, co przypomina żagiel.:eek:hno:
See less See more
2346. Gwiazdy.

Wroclaw Nightscape by Maciek Lulko, on Flickr
Powiem wprost: wrocławskie zdjęcie wszechczasów!
See less See more
"Musi używać jakichś specjalnych filtrów wycinających "brud, smród i ubóstwo" z wrocławskich ulic.
Aż tak źle nie jest żeby mówić, że na wrocławskich ulicach panuje "bród, smród i ubóstwo", ale po ostatnim pobycie w Warszawie, z którego właśnie powróciłem, stwierdzam, że w stolicy jest czyściej i nie ma takiej jak we Wrocławiu ilości bazgrołów na ścianach budynków.
See less See more
Syfu trochę widziałem, np. w Grecji. Kiedy wróciłem do Wrocławia to miałem nieodparte wrażenie wyrażające sie myślą: "Boze, jak u nas jest zielono i czysto". We Włoszech w kilku miastach, miedzy innymi w Rzymie też byłem po wrażeniem syfu. Nie zmienia to faktu, że obecnie Warszawa jawi mi się jako miasto czystsze niźli Wrocław. Oczywiście jest to ocena subiektywna.
See less See more
^^ Wiesz. Lulek w FS tego nie robi, ale coś jest w jego zdjęciach, że wszystko wygląda na nich lepiej.
To prawda ale z drugiej strony obraz wcale nie jest zafałszowany, tylko to co piękne, niezwykłe jest wyeksponowane. Bo przecież jest czasami (nie tak rzadko) niesamowite światło we Wrocławiu, które ukazuje miasto tak jak na zdjęciach lulka.
See less See more
To zasługa dworca ;)

2479. Sylweta.

Urban silhouette by Maciek Lulko, on Flickr
Czarnecki powinien być wdzięczny za to, że Lulek tak pięknie i w proporcjach pokazuje jego niepiękny i kłujący we wrocławskie oczy wieżowiec.
See less See more
I tylko jedna jakaś taka dziwna nie pasująca do reszty...
Ja bym nawet powiedział, że dźwig bardziej pasuje do tego miejskiego krajobrazu niż ta nieszczęsna wieża. Jedyny ratunek to rzeczywiście wybudowanie obok innej, wysokiej, podobnej ale ładniejszej i smuklejszej.
Biurowiec, apartamentowiec i hotel Hilton w jednym. Polski blob.
  • Like
Reactions: 1
1 - 20 of 4758 Posts
Top