SkyscraperCity Forum banner

[Wrocław] Który to już raz?

908420 4747
Witam serdecznie!

O Wrocławiu jest pełno wątków, w których są świetne zdjęcia, doskonałe technicznie jak u Skansena, czy przedstawiające wszystkie zakamarki miasta jak w wątku Grzybsona. Dlatego stwierdziłem że jedyną szansą żeby odróżnić się od innych jest uruchomienia ojcowskiego, ponad 20 letniego Zenita ET :D

Ja, dziecko ery cyfrowej, mający od prawie zawsze cyfrówki, miałem na początku trudności w opanowaniu analogu. Ale myślę że efekty moich pierwszych zabaw, a dokładnie pierwszego w całości wypstrykanego przeze mnie filmu są na tyle zadowalające że mogę się z wami tutaj nimi podzielić.
Wciągnęło mnie to strasznie, wydam teraz chyba fortunę na klisze i wywoływanie ;)

Dobra, nie będę za dużo marudził, zaczynamy ze zdjęciami:
1. Na pierwszy ogień idzie Renoma, obowiązkowy punkt dla każdego fotografa w mieście :|

2.
41 - 60 of 4748 Posts
bardzo mi się podobają te zdjęcia. Nie dość, że b&w (moje ulubione :) ) to te szumy nadają im fajnego klimatu.
^^ Cieszę się :)

Zabawa przednia, adrenalina też - niepowtarzalna okazja, by nieodwracalnie uwalić właśnie wykonane zdjęcia :) Ale bez paniki - filmy wbrew pozorom mają niezła tolerancję, i jeśli nie oczekujemy konkursowej jakości, wiele da się uratować na powiększalniku. Aby uwalić film tak, by nic się nie dało uratować, to trzeba się postarać - a takie uwalone troszeczkę to maja dopiero klimat :)
Dzięki za konkretne informacje. Może w wakacje się pobawię w jakąś ciemnię, jeżeli będzie mi się nudzić ;)
Tym bardziej że jak już pisałem ojciec ma jakieś tam doświadczenie w tym, no i warunki w domu lepsze niż w bloku we Wrocławiu.
Jakby co to odezwę się przez PMkę do Ciebie jak można :)
Fajny wątek! Kup sobie czarno-biały ILFORD PAN 400.
^^ O, zawitałeś do wątku :cheers: To dzięki Twoim analogowym zdjęciom w "bez patosu" przypomniałem sobie o leżącym w szafie zenicie.
Teraz kupiłem Ilforda 100. Wypstrykałem już ponad 20 zdjęć, więc myślę że jak pogoda dopiszę jutro oddam do labu :)
I co, oddałeś już ? Bo już jest to jutro :D
Oddałem. Właśnie wróciłem z fotolabu. Negatyw będzie wywołany dopiero na poniedziałek :cry:
I co, oddałeś już ? Bo już jest to jutro :D
Łee taam...to co my bedziemy oglądać ? :p
Inne Wrocławskie wątki :p
Łee taam...to co my bedziemy oglądać ? :p
Dzisiaj spędziłem trochę czasu na zabawie skanerem i PSem, skanując negatyw który już tutaj wrzucałem. Teraz pokażę wam małe porównanie zdjęć. U góry skan z fotolabu, na dole zrobiony przed chwilą przeze mnie:

Ziarno rzeczywiście zniknęło, tylko jakość mnie nie przekonuje, mimo iż robiłem w najwyższej możliwej dostępnej dla skanowania negatywu w moim skanerze. Czekam na wasze opinie i sugestie, co można jeszcze poprawić :)
No wiecej widać zwyczajnie na tym Twoim. Może ciut więcej kontrastu i bedzie ładnie :D
Jak pisze Talanar, zdjęcia czarno-białe wymagają zwykle odważniejszego operowania kontrastem niż barwne.
Właśnie skanuje odebrany dzisiaj negatyw :banana: Wrzucam dwa zdjęcia które zdążyłem zeskanować. Zwiększyłem kontrast tak jak radzicie, mam nadzieje dobry efekt wyszedł :)

34. Witamy na Manhattanie, szkoda że wrocławskim ;)

35.

Reszta zdjęć później, skanowanie trochę trwa :)
Manhattanek :D :D :D :applause:
I nawet sfotografowany razem z kawałkami przyziemia, ono biedne tak rzadko jest fotografowane.
Klimat super i widzę, że szumów mniej :) Od zdjęcia do zdjęcia wątek podoba mi się coraz bardziej.
^^ Szumy praktycznie zniknęły jak sam zeskanowałem :)

Manhattanek :D :D :D :applause:
I nawet sfotografowany razem z kawałkami przyziemia, ono biedne tak rzadko jest fotografowane.
36. Masz jeszcze jedno zdjęcie manhattanku, już bez przyziemia ;)

37. Plac Grunwaldzki od środka, a właściwie od spodu. Przejście pod rondem Reagana:
38. Ul. Skłodowskiej-Curie

39. Prawie jak obcy :D
40. Klasyk sfotografowany klasykiem ;)

41. Zima!
Zielony (żółty, żółtozielony) filtr?
41. Zima!
^^ Żaden... Tak wyszło, nie wiem o co chodzi :dunno: Tylko w tym tak drzewa wyszły. Wszędzie jest normalnie.

edit. A to jeszcze dwa zdjęcia:

42. Klocki :D

43.
świetne! :applause:

Wszystkie zdjęcia mają po prostu niepowtarzalny klimat i zapewniają nowe spojrzenie na miasto, niezły pomysł z tym zenitem:eek:kay:

Tylko żebyś nie zbankrutował przez wywoływanie negatywów i robienie odbitek;)
41 - 60 of 4748 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.