SkyscraperCity Forum banner

[Wrocław] Legnicka Business House

25016 Views 118 Replies 42 Participants Last post by  TerrorMole
Szkielet ożyje

Wtorek, 17 maja 2005r.

Już za trzy tygodnie na budowie jednego z najbardziej oryginalnych biurowców w mieście znów pojawią się robotnicy
Zojan Finance Center miał powstać przy skrzyżowaniu ul. Legnickiej z Niedźwiedzią, w miejscu autokomisu, obok byłych zakładów mięsnych. Prace ruszyły w 2001 roku i po kilkudziesięciu miesiącach stanęły. Zamiast nowej wizytówki ulicy Legnickiej został niedokończony szkielet, który straszy tam już prawie dwa lata. Jednak pojawiła się nadzieja na jego dokończenie.
– Jeszcze w czerwcu prace zostaną wznowione – obiecuje Edward Jończyk z firmy Accord’Nex, która zajmuje się tą budową. – Planujemy, że pierwsze firmy będą mogły się wprowadzić do biurowca na przełomie 2005 i 2006 roku – obiecuje.
Budynek powstanie według tego samego projektu. Będą tylko kosmetyczne zmiany. Najpoważniejszą z nich będzie nowa nazwa. Przez ostatnie dwa lata nazwa Zojan zdążyła się już zacząć kojarzyć z niedokończonym projektem.
– Budynek będzie się nazywać Legnicka Buissnes House. Zmieniliśmy nazwę, żeby uniknąć negatywnych skojarzeń – tłumaczy Edward Jończyk.
Budynek ma 8 pięter. Na parterze będzie bank i salon samochodowy. Na najwyższym piętrze restauracja i klub fitness. Na pozostałych będzie do wynajęcia łącznie 6 tysięcy mkw. powierzchni biurowej, czyli dwa razy mniej niż ma Poltegor, najwyższy biurowiec Wrocławia. W podziemnym garażu będzie mogło parkować 50 aut, a kolejnych 120 miejsc parkingowych powstanie na placu wokół budynku.(BK) - Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
1 - 4 of 4 Posts
^psychologiczna bariera to 44 ora 666

a z Zojana bardo sie ciesze... juz polozylem kreske - a tu prosze.. Legnicka lada moment bedzie calkiem calkiem..

pzdr
Ales Rafis "pospamowal" z tymi inwestycjami na Legnickiej ;) Cieszy oczy
Jak wszystko ruszy - ugrzezniemy na forum na amen ;) - trzeba bedzie jakos pogrupowac watki, skategoryzowac... itp itd ;)

Mam nadzieje ze nie jest to tylko wishfulthinking. Zojan juz tyle razy byl reaktywowany ze jest juz chyba zombie wsrod zombie ;)
masz Wotan anglosaskie poczucie humoru ;)
hmmm ale o co chodzi?
WotaN said:
'Twoja matka była chomikiem, a twój ojciec śmierdział skisłymi jagodami. Poza tym generalnie pierdzę w twoim kierunku' i tej zasady życiowej się będę trzymał ;)
1 - 4 of 4 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top