SkyscraperCity Forum banner

[Wrocław] Legnicka Business House

25021 Views 118 Replies 42 Participants Last post by  TerrorMole
Szkielet ożyje

Wtorek, 17 maja 2005r.

Już za trzy tygodnie na budowie jednego z najbardziej oryginalnych biurowców w mieście znów pojawią się robotnicy
Zojan Finance Center miał powstać przy skrzyżowaniu ul. Legnickiej z Niedźwiedzią, w miejscu autokomisu, obok byłych zakładów mięsnych. Prace ruszyły w 2001 roku i po kilkudziesięciu miesiącach stanęły. Zamiast nowej wizytówki ulicy Legnickiej został niedokończony szkielet, który straszy tam już prawie dwa lata. Jednak pojawiła się nadzieja na jego dokończenie.
– Jeszcze w czerwcu prace zostaną wznowione – obiecuje Edward Jończyk z firmy Accord’Nex, która zajmuje się tą budową. – Planujemy, że pierwsze firmy będą mogły się wprowadzić do biurowca na przełomie 2005 i 2006 roku – obiecuje.
Budynek powstanie według tego samego projektu. Będą tylko kosmetyczne zmiany. Najpoważniejszą z nich będzie nowa nazwa. Przez ostatnie dwa lata nazwa Zojan zdążyła się już zacząć kojarzyć z niedokończonym projektem.
– Budynek będzie się nazywać Legnicka Buissnes House. Zmieniliśmy nazwę, żeby uniknąć negatywnych skojarzeń – tłumaczy Edward Jończyk.
Budynek ma 8 pięter. Na parterze będzie bank i salon samochodowy. Na najwyższym piętrze restauracja i klub fitness. Na pozostałych będzie do wynajęcia łącznie 6 tysięcy mkw. powierzchni biurowej, czyli dwa razy mniej niż ma Poltegor, najwyższy biurowiec Wrocławia. W podziemnym garażu będzie mogło parkować 50 aut, a kolejnych 120 miejsc parkingowych powstanie na placu wokół budynku.

(BK) - Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
1 - 6 of 6 Posts
@Wotan
Psychologiczna to 1
@Mowiaca glowa
Polozyles kreske? To teraz wciagnij ;)

W takim wypadku z 4 zostaly 2: pl. Rozjezdny i Zelwerowicza. Do roboty.
...a swoja droga moze to ozywi legende o GL ;) ZARTOWALEM
...i jeszcze jedno.
Kojarzycie projekt nowego studia ATM, cykliczne klimaty.
...a co z tym targiem po II stronie ulicy? ...sa jakies plany?
Oby to nie byl kolejny przekrent ;) :( :( 3mam kciuki za Pania Wykrent i Panow :)
Ciagle ciezko mi w to uwierzyc :) Musze zobaczyc na wlasne oczy, bo myslalem, ze nie dozyje :cheers:

Jeszcze tylko Kolejowa mnie meczy...
Oglądałeś Wrocman smerfy?? Podaj mi swój adres, przyniosę Ci niespodziankę...

Wszystko co mówisz nadaje się do programu wyborczego nowej partii: "Teraz My, którzy nie zdążyliśmy jeszcze nic spieprzyć". Twoje posty są żałosne. Chcę widzieć Twoją minę jak dogrzebiesz się do wątku mostu Szczytnickiego, w ogóle chciałbym zobaczyć Twoją minę - musi być idiotyczna.

Przez takich ludzi jak Ty, piszę pół strony zupełnie nie na temat!!!

...więc aby wrócić do tematu spytam. Co to za wątek??

edit: denks BTWro :)
1 - 6 of 6 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.