SkyscraperCity Forum banner

[Wrocław] Legnicka Business House

25004 118
Szkielet ożyje

Wtorek, 17 maja 2005r.

Już za trzy tygodnie na budowie jednego z najbardziej oryginalnych biurowców w mieście znów pojawią się robotnicy
Zojan Finance Center miał powstać przy skrzyżowaniu ul. Legnickiej z Niedźwiedzią, w miejscu autokomisu, obok byłych zakładów mięsnych. Prace ruszyły w 2001 roku i po kilkudziesięciu miesiącach stanęły. Zamiast nowej wizytówki ulicy Legnickiej został niedokończony szkielet, który straszy tam już prawie dwa lata. Jednak pojawiła się nadzieja na jego dokończenie.
– Jeszcze w czerwcu prace zostaną wznowione – obiecuje Edward Jończyk z firmy Accord’Nex, która zajmuje się tą budową. – Planujemy, że pierwsze firmy będą mogły się wprowadzić do biurowca na przełomie 2005 i 2006 roku – obiecuje.
Budynek powstanie według tego samego projektu. Będą tylko kosmetyczne zmiany. Najpoważniejszą z nich będzie nowa nazwa. Przez ostatnie dwa lata nazwa Zojan zdążyła się już zacząć kojarzyć z niedokończonym projektem.
– Budynek będzie się nazywać Legnicka Buissnes House. Zmieniliśmy nazwę, żeby uniknąć negatywnych skojarzeń – tłumaczy Edward Jończyk.
Budynek ma 8 pięter. Na parterze będzie bank i salon samochodowy. Na najwyższym piętrze restauracja i klub fitness. Na pozostałych będzie do wynajęcia łącznie 6 tysięcy mkw. powierzchni biurowej, czyli dwa razy mniej niż ma Poltegor, najwyższy biurowiec Wrocławia. W podziemnym garażu będzie mogło parkować 50 aut, a kolejnych 120 miejsc parkingowych powstanie na placu wokół budynku.

(BK) - Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
41 - 60 of 119 Posts
Dobrze, że w końcu go vykończą i oddadzą do użytku. Na siedzibę dla mniejszych firm, jak znalazł...
10 tys m2 powierzchni uzytkowej-nawet nieźle.
Maja wypasiona stronkę:
www.legnickabusinesshouse.com

;)
Hehe... rzeczewiscie niezle muzeum z tej strony. :)

Rok produkcji 2001
Rafis said:
Maja wypasiona stronkę:

;)
Developer: ZOJAN FINANCE CENTER :D (powinno być ZOJAN oszukujemy klientów przy naprawie aut)
Rafis said:
Maja wypasiona stronkę:

;)
http://www.legnickabusinesshouse.com/opis/index.html

Nigdy bym nie sądził, że tam będzie taka duza pow użytkowa.
wstawiane sa profile okienne i ogólnie powoli budynek jest wykańczany :)
Na dachu też coś się ruszyło

http://images2.fotosik.pl/199/4588b640bd2c1482.jpg

Trochę w lewo...i bedzie można za kilka lat pstrykać fotki CP i okolic :)
No chłopaki ! Z życiem ! Z życiem tam na tym dachu ! :)
A tak przy okazji patrząc na to zdjęcie, to szkoda Poltka...
Gdyby go tak troche podwyższyć metalowym szkieletem i obłożyć jakimś ładnym szkłem, to mógłby się nienajgorzej wkomponować w ST i CP...
A Tobie i Kotu dziękujemy już naprawdę za tą "dziwną" kampanię wyborczą na forum. Pozdr
No chłopaki ! Z życiem ! Z życiem tam na tym dachu ! :)
A tak przy okazji patrząc na to zdjęcie, to szkoda Poltka...
Gdyby go tak troche podwyższyć metalowym szkieletem i obłożyć jakimś ładnym szkłem, to mógłby się nienajgorzej wkomponować w ST i CP...
Dobrze wiedzieć że już nie będzie tego straszydła tylko normalny skończony budynek :) no i więcej biur we wro a to dobry powód by się cieszyć :D
Ale ten świat się zmienia :) - ja i Kot jesteśmy posądzani o jakąś
wspólną kampanię...:)
A tak a propos wyborów, to żaden z moich postów nie jest pisany pod
wybory, bo najzwyczajniej w świecie je bojkotuję - nie wierzę już od dawna w żadne obietnice białych, czerwonych, czarnych czy tzw."niezależnych", że zbudują to czy tamto. Każdego z nich natomiast stać na taki "gest" (a ściślej ponury żart), jak sprzedaż sprzedaż CP Hiszpanom - ja do takich "epokowych" decyzji ręki przykładać nie będę...
A Tobie i Kotu dziękujemy już naprawdę za tą "dziwną" kampanię wyborczą na forum. Pozdr
Żaden post nie jest piasany pod wybory, ale opis pod postem ma wyborczy charakter. Tak na prawdę, to bardzo trudno jest rozgryść o co Ci chodzi. Wiesz Wrocman, taki brak wiary w kogokolwiek jest bardzo niebezpieczny głównie dla Ciebie. Ja widzę, że Ci "niezależni" przynajmniej we Wro dotrzymują obietnic, np. inwestycje drogowe albo aquapark (już na ukończeniu). Czyli budują!!! Jednak chyba warto wierzyć.
coś czuję, że jedyną osoba jakiej się podziękuje będzie... wrocman :)
Jego czas na forum skraca sie do zera z każdym postem pisanym w nocy ;)
Ciagle ciezko mi w to uwierzyc :) Musze zobaczyc na wlasne oczy, bo myslalem, ze nie dozyje :cheers:

Jeszcze tylko Kolejowa mnie meczy...
^^ ten budynek jest czadowy. Fajnie że w końcu się za niego zabrali :)
Jeżeli tak trudno Ci rozgryźć o co mi chodzi, to po prostu jeszcze raz przeczytaj mój post, tylko po-wo-li :) Może Ci się wreszcie rozjaśni, bo ja już jaśniej napisać nie mogłem :) Nie zagłosuję na ekipę Dutkiewicza nie tylko z powodu dokonanego przez nią "epokowego" wyboru w CP, ale choćby z takich powodów, jak np. Most Szczytnicki, który każdy normalny urzędnik, widząć co się tam dzieje każdego dnia, zaplanowałby, jako 2 razy szerszy po remoncie, a nie utrwalał wąskie gardło. Skoro teraz , bez udziału TIR-ów, w kierunku centrum są 2 pasy i są megakorki do Mostów Jagiellońskich a nawet zdarzają się do PKP Psie Pole (!!!!!!!!!!) , to g.... będzie lepiej, jak po remoncie będą dalej tylko 2 pasy :bash: bez wydzielonego torowiska :bash: i do tego po obu stronach mostu będą światła :bash: I to mają być recepty na korki w tym wąskim gardle ??? To ja dziękuję za taką politykę. Skoro obecni liderzy naszego miasta są tacy genialni, to dlaczego NAJPIERW nie doprowadzili do powstania CHOĆ JEDNEJ Z OBWODNIC, A POTEM DOPIERO CZĘSTOWALI LUDZI REMONTAMI GŁÓWNYCH DRÓG I MOSTÓW W CENTRUM MIASTA ??? Most Szczytnicki oczywiście i tak nie dożyłby obwodnic, więc jego remont był niezbędny już teraz. ALE DLACZEGO PO REMONCIE DALEJ BĘDZIE TAKIM WĄSKIM GARDŁEM JAK PRZED ???!!! WSZYSCY OBIECUJĄ OD 17 LAT, A JA NA RAZIE PRZESTAJĘ IM WIERZYĆ - BOJKOT TO TEŻ OBYWATELSKIE PRAWO ! Pozdrawiam...
Żaden post nie jest piasany pod wybory, ale opis pod postem ma wyborczy charakter. Tak na prawdę, to bardzo trudno jest rozgryść o co Ci chodzi. Wiesz Wrocman, taki brak wiary w kogokolwiek jest bardzo niebezpieczny głównie dla Ciebie. Ja widzę, że Ci "niezależni" przynajmniej we Wro dotrzymują obietnic, np. inwestycje drogowe albo aquapark (już na ukończeniu). Czyli budują!!! Jednak chyba warto wierzyć.
^^ To Ty juz mozesz glosowac? :)
41 - 60 of 119 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.