Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 21 Posts

·
Registered
2,201 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
We Wrocławiu powstanie 3,5 hektarowy Park Przygody "małpi gaj".

Park Przygody, zwany też "małpim gajem" powstanie na wrocławskiej Wyspie Opatowickiej na początku czerwcu tego roku. Na ponad 3,5 ha zadrzewionej powierzchni powstanie pierwszy w Polsce park czynnej rekreacji, gdzie będzie można się wspinać po drzewach, chodzić po linie oraz latać na lianach między drzewami. Koszt inwestycji to ok. 1,5 mln zł.

Przetarg na realizację projektu wygrała francuska firma Alsace Aventure Nature, która we Francji wybudowała kilka podobnych parków rozrywki. "Małpie gaje" powstały też w Niemczech i Kanadzie.

Firma projektuje i buduje nadrzewne tory przeszkód ale wszystko w zgodzie ze środowiskiem i przy zachowaniu ekologicznych norm. Platformy oraz inne elementy tras mają być przytwierdzane w sposób bezinwazyjny i tym samym nie spowodują okaleczenia drzew.

Jak opowiadał Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia, który miał okazję "bawić się wraz z rodziną" w jednym z takich parków we Francji "małpie gaje" są przeznaczone niemal dla wszystkich. "W parku powstanie kilka torów szkoleniowych. Trzy tory dla dzieci - dostosowane do ich potrzeb i umiejętności. Natomiast dla dorosłych i młodzieży będzie pięć torów o różnym stopniu trudności" - opowiadał prezydent.

Tory będą się składać z 85 atrakcji, czyli różnych sposobów pokonywania drogi pomiędzy drzewami. Każdy tor to od 9 do 18 atrakcji: od chodzenia po mostkach, drabinach, drewnianych platformach przez siatki, kładki do huśtawek i lin Tarzana.

Wszyscy uczestnicy - dla bezpieczeństwa - będą wyposażani przy wejściu w alpinistyczny sprzęt i m.in. kask. Zabawa natomiast odbywać się będzie pod bacznym okiem instruktora, który w razie potrzeby będzie służyć nie tylko radą ale i pomocą.

Otwarcie planowane jest na 23-24 czerwca.Cena biletów dla dorosłych będzie oscylować w okolicach 20zł.

:banana:

·
Registered
3,298 Posts
Inwestycja może i mała, ale za to bardzo potrzebna mieszkańcom miasta. Aquapark, Park Przygody... czekamy na kolejne atrakcje

Park Przygody (czyli małpi gaj) polecam. Najwyższa i najtrudniejsza trasa (pantera) daje sporo adrenaliny.

Ceny: 15 zł młodzież i studenci, 25 dorośli

·
- Śląsk -
650 Posts
i pamietajcie, ze bilety sa dostepne w bialej budce po przeciwnej stronie rzeki niz park. ;) to tak, zeby ktos za duzo chodzic nie musial.

·
dawniej Metter
2,439 Posts
Małpi gaj nie dla wszystkich

Anna Hoang The
2007-08-16

Jeżeli nie jesteś w stanie skakać po linach, nie wybieraj się z dziećmi do wrocławskiego małpiego gaju.

Katarzyna Kuberska-Wysocka z 11-letnim synem pojechała do miejskiego parku przygody na Wyspie Opatowickiej. W kasie dowiedziała się, że dzieci poniżej 16 lat mogą wejść na trasę tylko pod opieką dorosłego. Nasza Czytelniczka chciała więc wynająć instruktora, lecz dowiedziała się, że to niemożliwe.

- Powiedziano mi wręcz, że jeśli chcę obejrzeć park, to mogę go obejść dookoła płotu - mówi. - Mam 50 lat i nie będę skakać z synem po linach. Czy tylko dzieci sprawnych i wysportowanych rodziców mogą się tam bawić?

Za park przygody odpowiada Zarząd Zieleni Miejskiej. Jego dyrektor Mieczysław Popławski zapewnia, że wszystkie obostrzenia są konieczne i zostały opisane w regulaminie, który wisi przy kasie: - Pewne reguły muszą być przestrzegane. Kto weźmie odpowiedzialność za dziecko bez opiekuna, które zrobi sobie krzywdę? Zawsze można je tam wysłać z sąsiadem.

Przekonuje również, że instruktorzy nie mogą pełnić funkcji opiekunów: - Są od nagłych wypadków, np. żeby komuś pomóc pokonać pewien jej odcinek. Poza tym, gdy przyjdzie dużo ludzi, oprowadzających może nie starczyć dla wszystkich.

Katarzyna Kuberska-Wysocka nie czuje się jednak przekonana: - Skoro miasto tak reklamuje to miejsce, to powinno być ono dostępne dla wszystkich.

Źródło: Gazeta Wyborcza Wrocław

·
Registered
19,434 Posts
Katarzyna Kuberska-Wysocka nie czuje się jednak przekonana: - Skoro miasto tak reklamuje to miejsce, to powinno być ono dostępne dla wszystkich.
:bash: Pani Katarzyna to kolejna osoba, której odwaga myli się z odważnikiem.

·
Registered
3,298 Posts
Jak się bała wchodzić z dzieckiem, to mogła je zaprowadzić na najniższy poziom (małpkę) na którą może wchodzić każdy dzieciak. Tam by nie musiała wchodzić, bo dzieckiem by się opiekun zajął

·
Registered
843 Posts
Pani Katarzynie juz dziekujemy:)!
Jesli jeszcze ktos nie byl to polecam, tylko nie dajcie sie zbyc jak wam ktos powie ze bilet obowiazuje tylko na 1 razowe przejscie kazdej trasy, takiej informacji nie ma ani w regulaminie ani przy kasie, a wiec jesli nie ma tego napisanego to... niestety mi jeden z pracownikow zepsul fajny wypad i na dodatek w niezbyt mily sposob...
Co do ludzi typu pani katarzyna, to bylem swiadkiem jak ojciec leczyl swoje ambicje za pomoca cureczki, mala w placzu pokonywala "goryla" i dopiero jak zawisla na jednej z przyszkod i nie mogla sie wypiac panowie instruktorzy musieli ja zwiesc, ale tatus oczywiscie przy okazji wydarl sie na dziecko...
Mala chyba nie miala 160 cm ( z podniesionymi rekami, chyba przydala by sie jakas "bramka" czy cus do weryfikacji, bo na niektorych rodzicach i ich odpowiedzialnosci bym nie liczyl)
A co do "malpki" calkiem niezla jak dla dzieci:)

·
.
5,007 Posts
Swoją drogą ... to nie chciałbym mieć takiej starej zrzędzącej mamy ;/ :D

Muszę się tam wybrać z kolegami, może zrobię jakąś małą fotorelację :)

·
Registered
2,201 Posts
Discussion Starter · #10 ·
Ja już tam byłem.Powiem,że jest tam fajnie.Dość ciekawe przeszkody.gdzieniegdzie złapał mnie lęk:D Mam troche zdjęc tylko musze je na necie umieścić...
POLECAM

·
Registered
3,298 Posts
Najlepszy jest skok na linie na Gorylu i tyrolki na panterze. Polecam :) Co do pracowników to jest tam taka jedna miła pani :)

·
- Śląsk -
650 Posts
ciekaw jestem, co zrobili z tym gniazdem pszczol, z ktorymi mialem juz okazje zalapac kontakt fizyczny, na czerwonej trasie.

·
Registered
3,298 Posts
a która to czerwona trasa?

Pewnie wzięli zapalarę i dezodorant i się gniazda pozbyli :)

·
- Śląsk -
650 Posts
no wlasnie sa pod ochrona, a specjalisci im powiedzieli, ze nie zadla... byl w tym jakis przekret, bo akurat mnie dopadly. Najciekawsze jest to, ze za mna szla moja kobieta, ktora jest uczulona na jad pszczeli. Kilka ukaszen i objawy astmy, wiec zglosilismy to do kierownika.

·
dawniej Metter
2,439 Posts
Dzis byłem w tym Parku Przygody i jestem bardzo zadowolny z niego. :cheers:

Wszystkie trasy są super . :)

·
Registered
2,201 Posts
Discussion Starter · #16 ·
Otworzyli już w tym roku małpi gaj??Nigdzie nie mogę znaleźć żadnej informacji,brak oficjalnej strony:eek:hno:

1 - 20 of 21 Posts